Chapin High

10/23/20-10/24/20
Number of Schools: 18

Cong - Congress

Number of Entries: 34

Place
Team
School

1st
Samuel Kligman
El Paso Coronado High School

2nd
Abigail Frierson
El Paso Coronado High School

3rd
Nina Chessa
El Paso Coronado High School

4th
Jayde DeGraff
Americas High School

5th
Luke Miller
El Paso Coronado High School

6th
Kayla Saucedo
Americas High School

7th
Brockett McNeel
Trinity School of Midland

8th
Angel Ruiz
Riverside

8th
Amaya Flores
El Dorado High School

8th
Sophia Gallegos
Eastwood High School

8th
Victoria Caraballo
Hanks High School

8th
Randall Barraza
El Paso Coronado High School

LD - LD Debate

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Devany Balbuena
Pasadena High School

2nd
Nina Chessa
El Paso Coronado High School

Semis
Samuel Kligman
El Paso Coronado High School

Semis
Rushil Chetty
Strake Jesuit College Preparatory

DUO - DUO Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Saliynah Gutierrez
Xochitl De LaTorre
Del Valle

2nd
Christina Trevizo
Maya Rivera
Del Valle

3rd
Savanna Torres
Mia Jaquez
Del Valle

4th
Cameron Murguia
Autumn Lopez
Del Valle

5th
Shuhan Sun
Sierra Sturdivant
Del Valle

6th
Leonardo Diaz
Galilea De La O
Del Valle

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Kayla Saucedo
Americas High School

2nd
Jayde DeGraff
Americas High School

3rd
Sophia Gallegos
Eastwood High School

4th
Mia Cadena
Burges High School

5th
Mateo Rios
Banquete High School

6th
Amanda Wilson
Eastwood High School

DI - Dramatic

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Daniela Bonscher
El Paso Coronado High School

2nd
Alisha Vanloo
Banquete High School

3rd
Yesenia Ochoa
Eastlake High School

4th
Xochitl De LaTorre
Del Valle

5th
Autumn Lopez
Del Valle

6th
Savanna Torres
Del Valle

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Mia Cadena
Burges High School

2nd
Samuel Kligman
El Paso Coronado High School

3rd
Isabela Valencia
Americas High School

4th
Jayde DeGraff
Americas High School

5th
Kayla Saucedo
Americas High School

6th
Jared Beck
Burges High School

INF - Informative

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Kayla Saucedo
Americas High School

2nd
Jayde DeGraff
Americas High School

3rd
Michael Del Hierro
Ysleta High School

4th
Ryan Esparza
Eastwood High School

5th
Audrey Grijalva
Burges High School

6th
Randall Barraza
El Paso Coronado High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Samuel Marentes
Eastwood High School

2nd
Rebecca Candelaria
Ysleta High School

3rd
Sophiya Bustillos
Riverside

4th
Mia Cadena
Burges High School

5th
Andrea Lobato
Riverside

6th
Diego Reyes
Riverside

POI - Program Oral Interpretation

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Valeria Almengor
Eastlake High School

2nd
Marissa Castro
Burges High School

3rd
Cassidy Gaytan
Eastlake High School

4th
Alyssa Kiesel-Fowler
Parkland High School

5th
Hayley Carbajal
Banquete High School

6th
Nathaniel Osinski
Burges High School