Naaman Forest

10/16/20-10/17/20
Number of Schools: 26

CONG - Congressional Debate

Number of Entries: 28

Place
Team
School

1st
Sungjoo Yoon
Burbank Senior HS

2nd
Trista Dodd
Allen High School/Lowery Freshman Center

3rd
Chisom Okorafor
Lovejoy High School

4th
Arman Amin
Southlake Carroll

5th
Kate Carline
Rock Hill HS

6th
Nitya Nadella
Southlake Carroll

7th
Natasha Banga
Coppell High School

8th
Ansh Chawla
Allen High School/Lowery Freshman Center

VLD - Varsity Lincoln Douglas

Number of Entries: 32

Place
Team
School

1st
JD Kollar
Strake Jesuit College Preparatory

2nd
Diego Arcos
Strake Jesuit College Preparatory

Semis
Vratin Mankidy
Strake Jesuit College Preparatory

Semis
Enya Pinjani
Southlake Carroll

Quarters
Daniel Lee
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Michael Stuckert
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Cristina Capriglione
Southlake Carroll

Quarters
Nysa Lilani
Southlake Carroll

VPF - Varsity Public Forum

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Kendall Carll
Thomas Pottinger
Lovejoy High School

2nd
Samarth Bhat
Alex Lee
Colleyville Heritage High School

Semis
Arav Chedda
Shivansh Nikhra
Centennial HS

Semis
Arjun Ramprasad
Kartike Chawla
Centennial HS

Quarters
Mya Guillory
Kelsie Pierce
Richardson High School

Quarters
Bond Hassen
Beck Hassen
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Sal Nuzzo
John Sexton
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Sergio Karam
Noah Valencia
Strake Jesuit College Preparatory

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Ishita Shah
Allen High School/Lowery Freshman Center

2nd
Kate Carline
Rock Hill HS

3rd
Chisom Okorafor
Lovejoy High School

4th
Julia Orticio
Garland High School

5th
Akshita Krishnan
Coppell 9th

6th
Cody Hansen
Rock Hill HS

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Ryan Wang
Lovejoy High School

2nd
Kaitlyn Martinez
Richard B King HS

3rd
Esther Afangideh
Wylie Sr High School

4th
Leslie Sandoval-Chevez
Garland High School

5th
Sydney Bush
Bixby High School

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Kaylee Frazier
Grapevine High School

2nd
Kunal Sawhney
Garland High School

3rd
Ryan Wang
Lovejoy High School

4th
Shay Sullivan
Bixby High School

5th
Sam Lamping
Lovejoy High School

6th
Christian McKean
Grapevine High School

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Sungjoo Yoon
Burbank Senior HS

2nd
Taryn Sutherlin
Lovejoy High School

3rd
Gretchen Tschetter
Wylie Sr High School

4th
Arissa Rahman
Richardson High School

5th
Catalina Zuo
Rock Hill HS

IX - International Extemp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Wesley Barrett
Rock Hill HS

2nd
Iesh Gujral
Eden Prairie High School

3rd
Lydia Wang
Southlake Carroll

4th
Alina Srambickal
Lovejoy High School

5th
Galen Ezell
Lovejoy High School

6th
Carl Blumenschein
Southlake Carroll

OO - Original Oratory

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Taryn Sutherlin
Lovejoy High School

2nd
Isam Ahmed
Richardson High School

3rd
Prerna Singh
Coppell High School

4th
Alexandra Thomas
Rock Hill HS

5th
Ananya Mukund
Coppell High School

6th
Sungjoo Yoon
Burbank Senior HS

POI - Program Oral Interpretation

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Ryan Wang
Lovejoy High School

2nd
Jude Wheatley
Lovejoy High School

3rd
Alex Kraft
Bixby High School

4th
Afreen Ali
Richardson High School

5th
Sungjoo Yoon
Burbank Senior HS