Tall City Midland Lee

10/13/20-10/17/20
Number of Schools: 22

LCD - Lee Congress

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Kenna Wilbanks
San Angelo Central

2nd
Myles Russwurm
San Angelo Central

3rd
Lincoln Hama
San Angelo Central

4th
Gavin Goodnight
San Angelo Central

5th
Isabela Casillas
San Angelo Central

6th
Shawn Estrada
San Angelo Central

LLD - Lee Lincoln-Douglas

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Anaia Dickson
San Angelo Central

2nd
Dane Wimmer
Seminole

Semis
Kirsten Luera
Snyder High School

Semis
Suhani Jampala
Newman Smith

Quarters
Alyssa Zandt
San Angelo Central

Quarters
Brennan Wood
San Angelo Central

Quarters
Lexter Canlom
San Angelo Central

Quarters
Micheil Wiegand
San Angelo Central

LCX - Lee Policy CX

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Rex Kidd
Jackson Delhagen
Wimberley High School

2nd
Daniela Perez
Daniel Morgan
Wimberley High School

Semis
Mishkaath Jamali
Sonia Rao
Louis D. Brandeis

Semis
Samye Millward
Caydence York
San Angelo Central

LDUO - Lee DUO Interp

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Augustus Boettcher
Patrick Pham
St. Thomas HS

2nd
Alayna Amen
Moises Ybaben
Seminole

3rd
Makayla Randolph
Michael Fehr
Seminole

4th
Brianna Roberts
Chloe Hansen
San Angelo Central

5th
Elizbeth McClellan
Katherine Templeton
San Angelo Central

6th
Tasha Fehr
Dayana Busanes
Seminole

LDUET - Lee Duet Acting

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Ayden Wallace
Charlise Turner
Midland Senior High School

2nd
Toneelea Shaftner
Devin Randle
Spring High School

3rd
Brianna Roberts
Tyree Lewis
San Angelo Central

4th
Mariah Mayville
Erica Avila
San Angelo Central

5th
Elizbeth McClellan
Conner Greenfield
San Angelo Central

6th
Mila Njorte
Raquel Paz
The Woodlands High School

LDX - Lee Extemp - Domestic

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Payton Carter
Seminole

2nd
Brennan Wood
San Angelo Central

3rd
Jaden Graves
Granbury High School

4th
Yifan Guo
Texas Academy of Math and Science

5th
Micheil Wiegand
San Angelo Central

6th
Eli Call
Seminole

LFX - Lee Extemp - Foreign

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Anaia Dickson
San Angelo Central

2nd
Dane Wimmer
Seminole

3rd
Lexter Canlom
San Angelo Central

4th
Alyssa Zandt
San Angelo Central

5th
Alayna Amen
Seminole

6th
Amulya Ganta
Midland Lee Freshman

LINFO - Lee Informative

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Maryam Badr
J. Frank Dobie High School

2nd
Alyssa Zandt
San Angelo Central

3rd
Sidni Hunter
Snyder High School

4th
Andrea Gonzalez
J. Frank Dobie High School

5th
Shawn Estrada
San Angelo Central

6th
Lincoln Hama
San Angelo Central

LID - Lee Interp - Dramatic

Number of Entries: 50

Place
Team
School

1st
Fejiro Oweh
South Grand Prairie High School

2nd
Natalia Simons
South Grand Prairie High School

3rd
Chloe Hansen
San Angelo Central

4th
Haven Harkins
South Grand Prairie High School

5th
Makayla Randolph
Seminole

6th
Veronica Cromer
Grand Prairie High School

LIH - Lee Interp - Humorous

Number of Entries: 40

Place
Team
School

1st
Dakota Jackson
South Grand Prairie High School

2nd
Emily Komarovskiy
The Woodlands High School

3rd
Chloe Hansen
San Angelo Central

4th
Jordyn Wardsworth
Spring High School

5th
Alexander Wilson
South Grand Prairie High School

6th
Shina Yang
Grand Prairie High School

LOO - Lee Original Oratory

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Bhavik Tadigotla
Texas Academy of Math and Science

2nd
Isabella Rodriguez
San Angelo Central

3rd
Alyssa Zandt
San Angelo Central

4th
Toneelea Shaftner
Spring High School

5th
Elizabeth Barker
San Angelo Central

6th
Payton Carter
Seminole

LPOI - Lee Program Oral Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Jack McLaughlin
San Angelo Central

2nd
Sky Reyes
Seminole

3rd
Nicholas Bennett
South Grand Prairie High School

4th
Tyree Lewis
San Angelo Central

5th
Chloe Hansen
San Angelo Central

6th
Katherine Templeton
San Angelo Central