The Big Cat Swing At Cy Fair HS and Cy Creek HS

11/18/20-11/21/20
Number of Schools: 68

CRKCD - Creek Congressional Debate (Friday)

Number of Entries: 60

Place
Team
School

1st
Thomas Lai
Bellaire

2nd
Jake George
Bellaire

3rd
Angel Chen
Northland Christian School

4th
Isaac Saadi
Vanguard College Prep School

5th
Laalasa Kella
Seven Lakes High School

6th
Joshua Cheng
Bellaire

7th
Jace Allen
Tuloso Midway High School

8th
Fida Ahmed
Seven Lakes High School

9th
Bella Nolan
A and M Consolidated High School

10th
Valeria Bautista
Harlingen HS South

11th
Katy Thorpe
W B Ray High School

12th
Brandy Xie
Bellaire

13th
Jesus Silva
Spring Woods High School

14th
Scott Cricks
Bellaire

15th
Isabella Zarate
Seven Lakes High School

16th
Udeern Varanasi
Jordan High School

FAIRCD - Fair Congressional Debate (Saturday)

Number of Entries: 59

Place
Team
School

1st
Jake George
Bellaire

2nd
Thomas Lai
Bellaire

3rd
Katy Thorpe
W B Ray High School

4th
Isaac Saadi
Vanguard College Prep School

5th
Laalasa Kella
Seven Lakes High School

6th
Parth Nikumbh
Seven Lakes High School

7th
Jace Allen
Tuloso Midway High School

8th
Fida Ahmed
Seven Lakes High School

9th
Sara Garcia
Spring Woods High School

10th
Jesus Silva
Spring Woods High School

11th
Bella Nolan
A and M Consolidated High School

12th
Ariana Esquivel
Tuloso Midway High School

13th
Scott Cricks
Bellaire

14th
Joshua Cheng
Bellaire

15th
Samuel Johnson
Bellaire

16th
Amy Park
Bellaire

VCX - Varsity Cross Examination

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Mario Garcia
Ralph Anderson
Winston Churchill HS

2nd
Pratham Setia
Ishaan Muchhala
Elkins High School

Semis
Veeru Misra
Bhargav Vaidya
Dulles High School

Semis
Karina Kosheleva
Krupali Kumar
Round Rock High School

Quarters
Mahika Dawar
Leena Joshi
Dulles High School

Quarters
Sahithi Kolla
Raina Patel
Dulles High School

Quarters
Olivia Kuffner
Alice Waters
Heights High School

Quarters
David Cervantes
Makenzie Kerneckel
Clear Springs High School

VLD - Varsity Lincoln Douglas

Number of Entries: 58

Place
Team
School

1st
Tommy Yu
Dulles High School

2nd
Ayush Manoj
Elkins High School

Semis
Justin Li
Dulles High School

Semis
Vishnu Nataraja
Dulles High School

Quarters
Raaiqa Zahid
Dulles High School

Quarters
Zarik Tao
Bridgeland High School

Quarters
Sohali Vaddula
Round Rock High School

Quarters
Manu Ramineni
Seven Lakes High School

Octos
Anshumi Jhaveri
Dulles High School

Octos
Sabrina Canales
Dulles High School

Octos
Noor Benzing
Trinity High School

Octos
Ella Huang
St Agnes Academy

Octos
Pranav Medikonduru
Westwood

Octos
Hibah Alam
Round Rock High School

Octos
Noah Kim
Round Rock High School

Octos
Hayden Rinehart
Clear Creek High School

VPF - Varsity Public Forum

Number of Entries: 30

Place
Team
School

1st
Milan Narayan
Pramit De
Bellaire

2nd
Lars Deutz
Srikar Satish
A and M Consolidated High School

Semis
Neha Zaheer
Ali Syed
Elkins High School

Semis
Mimi Bhalla
Brooke Blanton
Duchesne Academy Of The Sacred Heart

Quarters
Femi Aderiento
Armaan Idrees
Elkins High School

Quarters
Lucy Ma
Christopher Ho
Bellaire

Quarters
Caden Juang
Benjamin Lu
St John's School

Quarters
Afsaneh Masoumi
Kaitlyn Nash
Hendrickson High School

CRKDX - Creek Domestic Extemp (Friday)

Number of Entries: 40

Place
Team
School

1st
Daniel Gardiner
W B Ray High School

2nd
Suhawni Narang
W B Ray High School

3rd
Sydney O'Connell
Northland Christian School

4th
Melinda Li
A and M Consolidated High School

5th
Marshall Prince
Friendswood High School

6th
Yifan Guo
Texas Academy of Math and Science

CRKDI - Creek Dramatic Interp

Number of Entries: 53

Place
Team
School

1st
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

2nd
Kole Kibler
Harlingen HS South

3rd
Lorena San Pedro
Tuloso Midway High School

4th
Lauren Cavada
Tuloso Midway High School

5th
Cadee Velasquez
Harlingen HS South

6th
Maren Lehman
Veterans Memorial High School San Antonio

Semis
Folarin Oyeleye
Foster

Semis
Anika Iyer
Jasper HS

Semis
Natalie Palacios
W B Ray High School

Semis
Joshua Johnson
Sharyland High School

Semis
Alexia Lara
Spring Woods High School

Semis
Denise Marin
Spring Woods High School

Semis
Andrea Gonzalez
J. Frank Dobie High School

Semis
Lexi Martinez
J. Frank Dobie High School

Semis
Jorge Gonzales
Harlingen HS South

Semis
Macy Ingram
Northland Christian School

CRKDA - Creek Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Christopher Heiskell
Cadee Velasquez
Harlingen HS South

2nd
Samantha Seeton
Penelope Steffen
The Woodlands High School

3rd
Justin Kongolo
Danielle Worthington
Sharyland High School

4th
Meaghan Blackburn
McKenna Burns
Harlingen HS South

5th
Divine-Gift Okeleke
Shalom Okeleke
LV Hightower High School

6th
madison nave
alyssa jones
Klein High School

CRKDUO - Creek Duo Interp

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Kole Kibler
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

2nd
Ryle Lawson
Douglas Lawson
J. Frank Dobie High School

3rd
Hannah Collazos
Tori Jones
J. Frank Dobie High School

4th
Lexi Martinez
Andrea Gonzalez
J. Frank Dobie High School

5th
Jorge Gonzales
Bruce Gonzales
Harlingen HS South

6th
Daniel Jimenez
Chrisiana Turcios
Tuloso Midway High School

CRKFX - Creek Foreign Extemp (Friday)

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Lilly Broussard
Northland Christian School

2nd
Devon Schwartz
Stratford

3rd
Hrushikesh Saranu
Westwood

4th
Arjun Raman
Westwood

5th
Kostas North
Friendswood High School

6th
Abhinav Kotha
Jordan High School

CRKHI - Creek Humorous Interp

Number of Entries: 29

Place
Team
School

1st
Kole Kibler
Harlingen HS South

2nd
Marysa Lozano
Tuloso Midway High School

3rd
Lorena San Pedro
Tuloso Midway High School

4th
Marc Miller
Tuloso Midway High School

5th
Ryle Lawson
J. Frank Dobie High School

CRKINF - Creek Informative Speaking

Number of Entries: 37

Place
Team
School

1st
Taylor Whitley
Spring Woods High School

2nd
Kahani Malhotra
The Village High School

3rd
Jacqui Hapner
Klein High School

4th
Christopher Lorde
Jasper HS

5th
Kathrynn Carlton
Klein High School

6th
Deja Thomas
J. Frank Dobie High School

CRKOO - Creek Original Oratory

Number of Entries: 39

Place
Team
School

1st
Kahani Malhotra
The Village High School

2nd
Sofia Gill
Garland High School

3rd
Suhawni Narang
W B Ray High School

4th
Aditi Iyer
The Village High School

5th
Lorena San Pedro
Tuloso Midway High School

6th
Alisha Kumar
Dulles High School

CRKPOI - Creek Program of Oral Interpretation

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Kole Kibler
Harlingen HS South

2nd
Marysa Lozano
Tuloso Midway High School

3rd
Devin Claudio
Harlingen HS South

4th
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

5th
Aditi Iyer
The Village High School

6th
Arleth Gonzalez
Cypress Ridge High School

FAIRDX - Fair Domestic Extemp (Saturday)

Number of Entries: 38

Place
Team
School

1st
Melanie Garza
Hendrickson High School

2nd
Alex Zhang
Stratford

3rd
Laura Li
W B Ray High School

4th
Katie Falcon
Westwood

5th
Nihilesh Pari
Jordan High School

6th
Isabella Zarate
Seven Lakes High School

FAIRDI - Fair Dramatic Interp

Number of Entries: 52

Place
Team
School

1st
Kole Kibler
Harlingen HS South

2nd
McKenna Walter
The Woodlands High School

3rd
Cadee Velasquez
Harlingen HS South

4th
Lorena San Pedro
Tuloso Midway High School

5th
Andrea Gonzalez
J. Frank Dobie High School

6th
Alexia Lara
Spring Woods High School

Semis
Caroline Hsu
The Village High School

Semis
Windsor Bissell
W B Ray High School

Semis
Charlotte Fairfield
Houston Memorial High School

Semis
Kyra Baron
St Agnes Academy

Semis
Wiley Sadlier
The Woodlands High School

Semis
Taylor Whitley
Spring Woods High School

Semis
Lexi Martinez
J. Frank Dobie High School

Semis
Brendan Cisneros
Harlingen HS South

Semis
Christopher Heiskell
Harlingen HS South

Semis
Jorge Gonzales
Harlingen HS South

FAIRDA - Fair Duet Acting

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Christopher Heiskell
Cadee Velasquez
Harlingen HS South

2nd
Meaghan Blackburn
McKenna Burns
Harlingen HS South

3rd
Samantha Seeton
Penelope Steffen
The Woodlands High School

4th
Justin Kongolo
Danielle Worthington
Sharyland High School

5th
Lily Collins
Erica Kissinger
Celina High School

6th
Divine-Gift Okeleke
Shalom Okeleke
LV Hightower High School

FAIDUO - Fair Duo Interp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Kole Kibler
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

2nd
Ryle Lawson
Douglas Lawson
J. Frank Dobie High School

3rd
Lexi Martinez
Andrea Gonzalez
J. Frank Dobie High School

4th
Hannah Collazos
Tori Jones
J. Frank Dobie High School

5th
Jorge Gonzales
Bruce Gonzales
Harlingen HS South

6th
Jose Esquivel
Nevaeh Ledesma
Tuloso Midway High School

FAIRFX - Fair Foreign Extemp (Saturday)

Number of Entries: 30

Place
Team
School

1st
Audrey Fife
Hendrickson High School

2nd
Maddie Leard
Northland Christian School

3rd
Hrushikesh Saranu
Westwood

4th
Lilly Broussard
Northland Christian School

5th
Shreya Komire
Tuloso Midway High School

6th
John Cooper
Tuloso Midway High School

FAIRHI - Fair Humorous Interp

Number of Entries: 29

Place
Team
School

1st
Kole Kibler
Harlingen HS South

2nd
Lorena San Pedro
Tuloso Midway High School

3rd
Marc Miller
Tuloso Midway High School

4th
Bruce Gonzales
Harlingen HS South

5th
Hannah Henderson
Tuloso Midway High School

6th
Ryle Lawson
J. Frank Dobie High School

FAIINF - Fair Informative Speaking

Number of Entries: 36

Place
Team
School

1st
Kahani Malhotra
The Village High School

2nd
Taylor Whitley
Spring Woods High School

3rd
Kathrynn Carlton
Klein High School

4th
Sophia Richert
Round Rock High School

5th
Jacqui Hapner
Klein High School

6th
John Cooper
Tuloso Midway High School

FAIROO - Fair Original Oratory

Number of Entries: 41

Place
Team
School

1st
Suhawni Narang
W B Ray High School

2nd
Sofia Gill
Garland High School

3rd
Emma Zhou
Houston Memorial High School

4th
Kaitlyn Nash
Hendrickson High School

5th
Caroline Hsu
The Village High School

6th
Sarah Barrow
A and M Consolidated High School

FAIPOI - Fair Program of Oral Interpretation

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

2nd
Kole Kibler
Harlingen HS South

3rd
Aditi Iyer
The Village High School

4th
Trista Nunez
Clear Creek High School

5th
Devin Claudio
Harlingen HS South

6th
Brendan Cisneros
Harlingen HS South

WSD - World Schools Debate

Number of Entries: 9

Place
Team
School

1st
Mili Pathak
Isabel Bhasin
Sherry Long
Claire Zhu
Eesha Neunaha
The Hockaday School

2nd
Karen Huang
Shinjini Mukherjee
Tukwa Ahsan
Hannah Philip
The Hockaday School