Katy Taylor TFA TOC NIETOC Fall Classic

11/11/20-11/14/20
Number of Schools: 64

CONG - Congressional Debate

Number of Entries: 93

Place
Team
School

1st
Ethan Jiang
Seven Lakes High School

2nd
Sydney O'Connell
Northland Christian School

3rd
Camila Alatorre
Seven Lakes High School

4th
Mitsuki Jiang
Bellaire

5th
Michael Evrard-Vescio
FAU High School

6th
Jared Lee
Spring Woods High School

7th
Natalie Pang
Seven Lakes High School

8th
Alexander Ilacqua
The Village High School

9th
Matthew Lee
Spring Woods High School

10th
Parth Gupta
The Village High School

11th
Khanh Dang
Lamar

12th
Elisabeth Mathis
Tompkins High School

13th
Saumya Jhaveri
Bellaire

14th
Lucas Salaberry
Lamar

15th
Joshua Cheng
Bellaire

16th
Fadhil Lawal
Seven Lakes High School

Semis
Chukwubuikem Madu
Lamar

Semis
Alejandra Rincon
Jordan High School

Semis
Brandy Xie
Bellaire

Semis
Jake George
Bellaire

Semis
Yanke Wang
Bellaire

Semis
Asmit Panda
Centennial HS

Semis
Camille Trawick
Lake Travis High School

Semis
Fida Ahmed
Seven Lakes High School

Semis
Isabella Zarate
Seven Lakes High School

Semis
Jesus Silva
Spring Woods High School

Semis
Colten Edelmen
Tyler Legacy High School

Semis
Brianna Shrestha
William P. Clements High School

VLD - Varsity Lincoln Douglas

Number of Entries: 51

Place
Team
School

1st
Christine Yuan
William P. Clements High School

2nd
Connor Self
Dulles High School

Semis
Justin Li
Dulles High School

Semis
Anshumi Jhaveri
Dulles High School

Quarters
Rhea Biswas
Dulles High School

Quarters
Vishnu Nataraja
Dulles High School

Quarters
Adrian Sendejas
Texas City High School

Quarters
Kyren Khairah
William P. Clements High School

Octos
Ayush Manoj
Elkins High School

Octos
Ben Duong
Memorial High School

Octos
Chengxi Gang
Seven Lakes High School

Octos
Jay Natarajan
The Village High School

Octos
Harvey Zhu
Strake Jesuit College Preparatory

Octos
Nidhi Sonwalkar
Centennial HS

Octos
Marco Ma
William P. Clements High School

Octos
Sarah Gelfer
William P. Clements High School

VCX - Varsity Policy Debate

Number of Entries: 21

Place
Team
School

Finals
Rohith Raman
Sripad Yadagiri
Westside HS

Finals
Matthew Stinson
Yilin Jin
Glenda Dawson High School

Semis
Adarsh Agrawal
Ved Ganesh
Dulles High School

Semis
Olivia Fowler
Alison Zhang
The Kinkaid School

Quarters
Adit Goel
Patrick Macasaet
Elkins High School

Quarters
Joshua John
Joshua Thottasseril
Elkins High School

Quarters
Amy Poe
Joyce Qian
Memorial High School

Quarters
Townes Schultz
Mahintha Karthik
Westside HS

VPF - Varsity Public Forum

Number of Entries: 43

Place
Team
School

1st
Omar Busaidy
William Fan
Bellaire

2nd
Mika Freund
Sophia Wang
Westwood

Semis
Jessica Chai
Nicole He
Seven Lakes High School

Semis
Santiago Malpica Calleja
Jack Hayes
Vista Ridge High School

Quarters
Tharun Nayar
Sayok Bose
Elkins High School

Quarters
Ethan Liu
Michael Wu
Seven Lakes High School

Quarters
Cory Chang
Kai Levy
Lake Travis High School

Quarters
Sai Mihith Bommineni
Parth Wokhlu
Centennial HS

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Grace Fyfe
Spring Woods High School

2nd
Jared Lee
Spring Woods High School

3rd
Olivia Orren
Tyler Legacy High School

4th
Camila Alatorre
Seven Lakes High School

5th
Matthew Lee
Spring Woods High School

6th
Lucas Salaberry
Lamar

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 40

Place
Team
School

1st
Mitchell Graham
Spring Woods High School

2nd
Alexia Lara
Spring Woods High School

3rd
Ananya Thoranam
Centennial HS

4th
Paresh Kolluru
Lafayette HS

5th
Caroline Hsu
The Village High School

6th
Anabelle Evans
Foster

DUO - Duo Interpretation

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Jorge Gonzales
Bruce Gonzales
Harlingen HS South

2nd
Rebecca Jackson
Jordyn Wardsworth
Spring High School

3rd
Kole Kibler
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

4th
Joshua Thottasseril
Ajith Shoji
Elkins High School

5th
Iliana Chavez
Julia Gilbertson
Spring High School

6th
Zoe Taylor
Julian Mannings
Spring High School

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Landon Terro
Lafayette HS

2nd
Toneelea Shaftner
Spring High School

3rd
Isaiah Sohn
Velásquez-Liangyi Leadership Academy

4th
Parishi Kanuga
Velásquez-Liangyi Leadership Academy

5th
Nadia Esatell
Spring Woods High School

6th
Taylor Whitley
Spring Woods High School

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Kahani Malhotra
The Village High School

2nd
Amelia Chung
Byram Hills High School

3rd
Aniket Naravane
Lake Travis High School

4th
Sophie Nguyen
Clear Brook High School

5th
Muhammad Zain
Clear Brook High School

6th
Kennadi Rushing
Spring Woods High School

IX - International Extemp

Number of Entries: 32

Place
Team
School

1st
Murtaza Kazmi
Seven Lakes High School

2nd
Corina Aniceto
Seven Lakes High School

3rd
Natalie Pang
Seven Lakes High School

4th
Khanh Dang
Lamar

5th
Tanmya Tripathi
The Woodlands High School

6th
Amy He
Bellaire

OO - Original Oratory

Number of Entries: 57

Place
Team
School

1st
Karen Cui
Jordan High School

2nd
Mofi Shobogun
Hastings HS

3rd
Caroline Hsu
The Village High School

4th
Aditi Iyer
The Village High School

5th
Kahani Malhotra
The Village High School

6th
Vaishali Srinivasan
Centennial HS

Semis
Frances Hill
Lamar

Semis
Toneelea Shaftner
Spring High School

Semis
Ava Greer
The Village High School

Semis
Suhawni Narang
W B Ray High School

Semis
Hana Perez
Tompkins High School

Semis
Loukya Kotla
Tompkins High School

Semis
Roma Kolluru
Lafayette HS

Semis
Zayn Malik
St John's School

Semis
Sundiata Enuke
Viewpoint

Semis
Charlize Stone
Lake Travis High School

Semis
Ethan Jiang
Seven Lakes High School

Semis
Janine Abad
Seven Lakes High School

Semis
Marisa Gu
Seven Lakes High School

Semis
Grace Fyfe
Spring Woods High School

POI - Program Oral Interpretation

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Landon Terro
Lafayette HS

2nd
Meah Matherne
Memorial High School

3rd
Paresh Kolluru
Lafayette HS

4th
Aditi Iyer
The Village High School

5th
Mohammad Habib
Lafayette HS

6th
Adelaide Escott
Lake Travis High School

WSD - World Schools Debate

Number of Entries: 13

Place
Team
School

Finals
Ruthav Sadali
Carmela Asmar
Nilaya Patel
Neha Rao
Nikhil Rajan
Seven Lakes High School

Finals
Wajih Rehman
Sonia Nihalani
Samuel Wang
Myra Goraya
Nicholas Damiano
William P. Clements High School

Semis
Mili Pathak
Sherry Long
Claire Zhu
Eesha Neunaha
Ayla Sumer
The Hockaday School

Semis
Aarya Parmar
Dev Dhruva
Danish Khan
Ayaan Dhukka
William P. Clements High School