Spartan Ram Cypress Lakes

10/21/20-10/24/20
Number of Schools: 54

SPACD - Spartan Congressional Debate (Friday)

Number of Entries: 58

Place
Team
School

1st
Allen Zhang
AandM Consolidated High School

2nd
Alexander Ilacqua
The Village High School

3rd
Willy Njeru
Seven Lakes High School

4th
Matthew Tweden
Round Rock Christian Academy

5th
Scott Cricks
Bellaire

6th
Parth Gupta
The Village High School

7th
Rohan Bendapudi
The Village High School

8th
Jake George
Bellaire

9th
Sidharth Nair
Seven Lakes High School

10th
Josh Mahato
Seven Lakes High School

11th
Roseliane Corona
Cy-Fair High School

12th
Abhiram Sribhashyam
Jordan High School

12th
Allison Yang
The Kinkaid School

12th
Joshua Cheng
Bellaire

12th
Yiqiao Huang
Seven Lakes High School

12th
Bella Nolan
AandM Consolidated High School

SPADX - Spartan Domestic Extemp (Friday)

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Sydney O'Connell
Northland Christian School

2nd
Benjamin Prewitt
Cy-Fair High School

3rd
Tristan Espinoza
Princeton High School

4th
Hannah Baetge
AandM Consolidated High School

5th
Nina Dumlao
Northland Christian School

6th
Illiana Garza
Northland Christian School

SPADI - Spartan Dramatic Interp

Number of Entries: 28

Place
Team
School

1st
Tristan Flores
Harlingen High School

2nd
Alexa Strubhart
Harlingen High School

3rd
Benjamin Trevino
Harlingen High School

4th
Jayla Gossett
Grand Prairie High School

5th
Summer Lucio
Harlingen High School

6th
Lauren Bender
Harlingen High School

SPADA - Spartan Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Alexa Strubhart
Benjamin Trevino
Harlingen High School

2nd
Charlotte Hughes
Emily Weston
Harlingen High School

3rd
Lauren Bender
Tristan Flores
Harlingen High School

4th
Sarah Urbina
Summer Lucio
Harlingen High School

5th
Nativity Poe
Evyen Castillo
Harlingen High School

6th
Aiden Rios
Kayla Acosta
Harlingen High School

SPAFX - Spartan Foreign Extemp (Friday)

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Devon Schwartz
Stratford

2nd
Maryam Badr
J. Frank Dobie High School

3rd
Camille Downey
Northland Christian School

4th
Alejandra Rincon
Jordan High School

5th
Yoonsoo Choi
Cinco Ranch High School

6th
Gurkiran Kaur
Klein High School

SPAHI - Spartan Humorous Interp

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Tristan Flores
Harlingen High School

2nd
Shina Yang
Grand Prairie High School

3rd
Karenina Osuna
Winston Churchill HS

4th
Prachi Rajput
Seven Lakes High School

5th
Ava De La pena
Harlingen High School

6th
Audrey Wertz
The Woodlands High School

SPAIS - Spartan Informative Speaking

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Arfa Momin
Fort Bend Austin HS

2nd
Grace Zhang
Seven Lakes High School

3rd
Aleena Joseph
Fort Bend Austin HS

4th
Prachi Rajput
Seven Lakes High School

5th
Bailey Raymond
St Agnes Academy

6th
Andrea Gonzalez
J. Frank Dobie High School

SPAOO - Spartan Original Oratory

Number of Entries: 32

Place
Team
School

1st
Caroline Hsu
The Village High School

2nd
Christina Banda
Harlingen High School

3rd
Jordan Dolen
Bridgeland High School

4th
Kahani Malhotra
The Village High School

5th
Poojita Balusu
Jordan High School

6th
Kayleigh Ramsey
Cypress Ranch High School

SPAPOI - Spartan Program of Oral Interpretation

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Emily Weston
Harlingen High School

2nd
Tristan Flores
Harlingen High School

3rd
Charlotte Hughes
Harlingen High School

4th
Benjamin Trevino
Harlingen High School

5th
Analysia Hernandez
Winston Churchill HS

6th
Madison Dean
Klein High School