Vista Ridge

10/14/20-10/17/20
Number of Schools: 21

CONG - Congressional Debate

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Joseph Garza
Pflugerville High School

2nd
Kenneth Kalu
Pflugerville High School

3rd
Charlotte Delany
McNeil High School

4th
Isaac Saadi
Vanguard College Prep School

5th
Lily Claire Kroll
Dripping Springs High School

6th
Riley Pritzlaff
Cedar Park High School

7th
Cassandra Podnar
McNeil High School

8th
Eliza Avramova
L C Anderson High School

CX - Policy

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Soham Govande
Andre Pham
Round Rock High School

2nd
James Li
Sean Xue
Westwood

Semis
Nathan Stein
Samarth Anantuni
L C Anderson High School

Semis
Karina Kosheleva
Tarun Daggolu
Round Rock High School

LD - Varsity Lincoln Douglas

Number of Entries: 30

Place
Team
School

1st
Sarayu Bodduluri
McNeil High School

2nd
Srinithya Challa
McNeil High School

Semis
Anshul Gulati
McNeil High School

Semis
Adrita RayChaudhuri
McNeil High School

Quarters
Anjaly Roy
McNeil High School

Quarters
Yara Mustafa
McNeil High School

Quarters
Sucharita Gotham
Round Rock High School

Quarters
Sohali Vaddula
Round Rock High School

PF - Varsity Public Forum

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Haley Clawsie
Cherie Wang
Westlake

2nd
Morgan Burkhardt
Emma Guan
Westlake

Semis
Nathan Laude
Alex Rodgers
Westlake

Semis
Afsaneh Masoumi
Yousor Mohammed Ali
Hendrickson High School

Quarters
Harvey Li
Akash Rajanna
Westlake

Quarters
Leo Weihe
Justin Shim
Westlake

Quarters
Jyotsna Arunkumar
Ariel Sun
Westwood

Quarters
Smriti Jasti
Aagya Ghimire
Round Rock High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 35

Place
Team
School

1st
Natalie Benavides
L C Anderson High School

2nd
Ford McCracken
L C Anderson High School

3rd
Smriti Jasti
Round Rock High School

4th
Ishika Bhasin
Leander High School

5th
Zoe Klein
L C Anderson High School

6th
Kaitlyn Nash
Hendrickson High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Ishika Bhasin
Leander High School

2nd
Kaia Pierce
James Bowie High School

3rd
Isabel Tomkins
L C Anderson High School

4th
Claire Lupul
L C Anderson High School

5th
Margaret Hamilton
L C Anderson High School

6th
Giana Martinez
L C Anderson High School

DA - Duet Acting

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Javier Lozano
Ian Garcia
James Bowie High School

2nd
Kaitlyn Johnson
Lucy Evans
James Bowie High School

3rd
Katie Carrabine
Zoey Salter
James Bowie High School

4th
Max McDowell
Tristan Rath
James Bowie High School

5th
Gabriel Watts
Lucas Wilcox
James Bowie High School

6th
Arlo Craft
Xander Stockstill
James Bowie High School

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Leila Garcia
L C Anderson High School

2nd
Ishika Bhasin
Leander High School

3rd
Connor Snow
James Bowie High School

4th
Claire Lupul
L C Anderson High School

5th
Margaret Hamilton
L C Anderson High School

6th
Gigi Beckham
L C Anderson High School

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Audrey Weisburd
Westlake

2nd
Afsaneh Masoumi
Hendrickson High School

3rd
Gabby O'Donnell
Hendrickson High School

4th
Aavni Kuppusamy
Westlake

5th
Gia Mukherjee
L C Anderson High School

6th
Sydney Fulton
L C Anderson High School

IX - International Extemp

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Yousor Mohammed Ali
Hendrickson High School

2nd
Joseph Garza
Pflugerville High School

3rd
Audrey Fife
Hendrickson High School

4th
Rudolf Bendixen
Hendrickson High School

5th
Natalee Chu
Vandegrift High School

6th
Xylie Nazworth
Hendrickson High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Yaseen Eleyan
L C Anderson High School

2nd
Aavni Kuppusamy
Westlake

3rd
Zoe Klein
L C Anderson High School

4th
Rudolf Bendixen
Hendrickson High School

5th
Audrey Weisburd
Westlake

6th
Zoe Disler
L C Anderson High School

POI - Program Oral Interpretation

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Alex Iyer
Geneva School of Boerne

2nd
Anica Nichols
Chaparral Star Academy

3rd
Isabel Tomkins
L C Anderson High School

4th
Samantha Hodge
Leander High School

5th
Nadia Petru
James Bowie High School

6th
Kaia Pierce
James Bowie High School

WSD - World Schools Debate

Number of Entries: 7

Place
Team
School

1st
Robin Rubchenko
Josie Maples
Dylan Scott
Julia Fensel
Westlake

2nd
Daniel Hearne
Chase Menjivar
Brett Banks
DJ Johnsen
Dripping Springs High School