Stratford

10/14/20-10/17/20
Number of Schools: 36

CONG - Congressional Debate

Number of Entries: 76

Place
Team
School

1st
Grace Fyfe
Spring Woods High School

2nd
Kylan Chen
Tompkins High School

2nd
Alexander Ilacqua
The Village High School

4th
Willy Njeru
Seven Lakes High School

4th
Camila Alatorre
Seven Lakes High School

6th
Jared Lee
Spring Woods High School

6th
Matthew Lee
Spring Woods High School

8th
Murtaza Kazmi
Seven Lakes High School

9th
Elisabeth Mathis
Tompkins High School

9th
Rohan Bendapudi
The Village High School

11th
Sara Garcia
Spring Woods High School

12th
Parth Gupta
The Village High School

Semis
Kaitlyn McCoy
Cy-Fair High School

Semis
Joshua Cheng
Bellaire

Semis
Roseliane Corona
Cy-Fair High School

Semis
Loukya Kotla
Tompkins High School

Semis
Keshav Kumar
Tompkins High School

Semis
Scott Cricks
Bellaire

Semis
Noah Kim
Clear Brook High School

Semis
Kelsey Walker
Lake Creek High School

Semis
Fida Ahmed
Seven Lakes High School

Semis
Fadhil Lawal
Seven Lakes High School

Semis
Jesus Silva
Spring Woods High School

Semis
Parth Nikumbh
Seven Lakes High School

LD - Lincoln Douglas

Number of Entries: 30

Place
Team
School

1st
Daniel Zou
William B Travis High School

2nd
Isaiah Hall
Clear Brook High School

Semis
Alishia Athar
Tompkins High School

Semis
Arjun Bhatt
Clear Lake HS

Quarters
Iris Cheng
Seven Lakes High School

Quarters
James Collura
Clear Lake HS

Quarters
Kevin Xiong
Houston Memorial High School

Quarters
Sarvesh Subramanian
Clear Brook High School

CX - Policy

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Joshua John
Chloe Li
Elkins High School

2nd
Joyce Qian
Amy Poe
Houston Memorial High School

Semis
Minh Le
Ryan Colby
Langham Creek

Semis
Michael Xiang
Yashas Mallikarjun
BASIS San Antonio Shavano

PF - Public Forum

Number of Entries: 30

Place
Team
School

1st
Seth Goodwin
Jason Li
Houston Memorial High School

2nd
Jessica Chai
Nicole He
Seven Lakes High School

Semis
Amy He
Kalina Peneva
Bellaire

Semis
Srihitha Valluri
Pooja Dave
Tompkins High School

Quarters
Lucy Ma
Christopher Ho
Bellaire

Quarters
Anna Maag
Aditya Markan
Bellaire

Quarters
Emad Khalid
Danny Vilson
Elkins High School

Quarters
Arnav Mehta
Shriman Thandra
Seven Lakes High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 43

Place
Team
School

1st
Grace Fyfe
Spring Woods High School

2nd
Hannah Aaronson
Tompkins High School

3rd
Abhishta Thota
Tompkins High School

4th
Loukya Kotla
Tompkins High School

5th
Iris Cheng
Seven Lakes High School

6th
Hana Perez
Tompkins High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Oluwadara Adebanjo
Alief Elsik High School

2nd
Caroline Hsu
The Village High School

3rd
Taylor Whitley
Spring Woods High School

4th
Amy Marquez
Alief Early College High School

5th
Nadia Esatell
Spring Woods High School

6th
Alexia Lara
Spring Woods High School

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Kahani Malhotra
The Village High School

2nd
Jyothylakshmi Manoj
Clear Brook High School

3rd
Grace Zhang
Seven Lakes High School

4th
Misbah Aziz
Clear Brook High School

5th
Taylor Whitley
Spring Woods High School

6th
Muhammad Zain
Clear Brook High School

IX - International Extemp

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Alishia Athar
Tompkins High School

2nd
Max Liu
Tompkins High School

3rd
Murtaza Kazmi
Seven Lakes High School

4th
Neha Allada
Tompkins High School

5th
Yoonsoo Choi
Cinco Ranch High School

6th
Sofia Smith
Tompkins High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 34

Place
Team
School

1st
Zayn Malik
St John's School

2nd
Sydney Fraser
Southlake Carroll

3rd
Aditi Iyer
The Village High School

4th
Surina Kishinchandani
Southlake Carroll

5th
Kahani Malhotra
The Village High School

6th
Laurel Smith
Pearland High School Debate Team

POI - Program Oral Interpretation

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Oluwadara Adebanjo
Alief Elsik High School

2nd
Kaylee Flowers
Alief Elsik High School

3rd
Monica Nag
Tompkins High School

4th
Aditi Iyer
The Village High School

5th
Meah Matherne
Houston Memorial High School

6th
Olivia Lopes
Seven Lakes High School

WSD - World Schools Debate

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Diego Castillo
Rodrigo Trujillo
Ebenezer Appiah
Alan Tran
Rubick Hernandez
Alief Elsik High School

2nd
Chandana Sirigireddy
Vallika Chitkara
Trisha Atluri
Tanisha Chaudhuri
Dawson Marold
Coppell High School

Semis
Tanmay Sarkar
Abhinav Arumilli
Tomas Monette
Monica Nag
Tompkins High School

Semis
Alexandra Gioukaris
Anagha Tirumalai
Abdelmadjid Zedira
Neha Allada
Tompkins High School

Quarters
Janine Abad
Naba Sheikh
Lorraine Meneses
Seven Lakes High School

Quarters
Ruthav Sadali
Carmela Asmar
Nilaya Patel
Neha Rao
Nikhil Rajan
Seven Lakes High School

Quarters
Alicia Cook
Paisley Piggott
McKenzie Duffin
Cassie Bishop
Kailey Sims
Grand Oaks High School

Quarters
Saniah Ahmad
Alice Qiang
Madison Huang
Lucy Nightingale
Gabriella Quesada
Seven Lakes High School