Reagan Tournament

10/14/20-10/17/20
Number of Schools: 30

CONG - Congressional Debate

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Anish Beeram
Saint Mary's Hall

2nd
Jonathan Tubb
Saint Mary's Hall

3rd
James O'Brien
Plano Senior

3rd
Ethan Wilkes
John Paul Stevens High School

5th
William Parks
Plano Senior

6th
Conner Jacobson
Winston Churchill HS

7th
Conny Cai
Plano Senior

8th
Joshua Walkingstick
Claudia Taylor Johnson High School

LD - Lincoln Douglas

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
PranavKrishna Kandikayala
BASIS San Antonio Shavano

2nd
Nichole Poltinnikov
Shady Side Academy

Semis
Alyssa Trejo
Robert Vela

Semis
Lance Ellis
School of Excellence In Education (LEE)

Quarters
Mackenzie Spencer
Desert Ridge High School

Quarters
Bindi Kaplan
Winston Churchill HS

Quarters
Abhived Pulapaka
Claudia Taylor Johnson High School

Quarters
Milin Tunsiricharoengul
BASIS San Antonio Shavano

PF - Public Forum

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Ricky Reyna
Penelope Luna
Saint Mary's Hall

2nd
Nicholas Campos
Andres Trujillo
Saint Mary's Hall

Semis
Ethan Pollack
Prateek Mishra
BASIS San Antonio Shavano

Semis
Aryaman Chhawcharia
Allen Liang
BASIS San Antonio Shavano

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 24

Place
Team
School

1st
Jishnu Basu
Plano Senior

2nd
Jonathan Tubb
Saint Mary's Hall

3rd
Conny Cai
Plano Senior

4th
Kyle Huang
Louis D. Brandeis

5th
Jace Allen
Tuloso Midway High School

6th
Ethan Wilkes
John Paul Stevens High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Isabelle Azmoodeh
Plano Senior

2nd
Cesar Palacios
Tuloso Midway High School

3rd
Gillian Marren
Plano Senior

4th
Lauren Cavada
Tuloso Midway High School

5th
Analysia Hernandez
Winston Churchill HS

6th
Gonzalo Delgado
Robert Vela

DUO - Duo Interpretation

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Belton Gaar
Karenina Osuna
Winston Churchill HS

2nd
Prachi Rajput
Laasya Gandikota
Seven Lakes High School

3rd
Linda Wu
Ryan Wu
Seven Lakes High School

4th
Brooklyn Phillips
Meredith Paschal
Bixby High School

5th
Tommie Bodden
Audrey Brown
Winston Churchill HS

6th
Luka Macey
Gavin Williams
Winston Churchill HS

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
James Garcia
Tuloso Midway High School

2nd
Lorena San Pedro
Tuloso Midway High School

3rd
Alesandra Caceres
Tuloso Midway High School

4th
Marysa Lozano
Tuloso Midway High School

5th
Hannah Henderson
Tuloso Midway High School

6th
Chrisiana Turcios
Tuloso Midway High School

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Bailen Ganeshappa
Saint Mary's Hall

2nd
Jack Rykert
Saint Mary's Hall

3rd
Nitya Patel
Saint Mary's Hall

4th
Ben Wilson
Saint Mary's Hall

5th
William Herff
Saint Mary's Hall

6th
Kate Bingham
Lincoln

IX - International Extemp

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Anish Beeram
Saint Mary's Hall

2nd
Conner Jacobson
Winston Churchill HS

3rd
Shreya Komire
Tuloso Midway High School

4th
Vivek Beeram
Saint Mary's Hall

5th
Leah Gomez
Saint Mary's Hall

6th
Anna Albrecht
Saint Mary's Hall

OO - Original Oratory

Number of Entries: 23

Place
Team
School

1st
Lorena San Pedro
Tuloso Midway High School

2nd
Lara Weissmann
Saint Mary's Hall

3rd
Isobella Shannon
Tom C. Clark High School

4th
Grace Ogden
Saint Mary's Hall

5th
Kate Bingham
Lincoln

6th
Dana Garibaldi
James Nikki Rowe High School

POI - Program Oral Interpretation

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Jack Rykert
Saint Mary's Hall

2nd
Kathleen Benson
Saint Mary's Hall

3rd
Marysa Lozano
Tuloso Midway High School

4th
Cesar Palacios
Tuloso Midway High School

5th
Gonzalo Delgado
Robert Vela

6th
Dillon Cantrell
Jefferson County High School