2021 Mount Pleasant TFA

10/2/21
Number of Schools: 13

CD - Congressional Debate

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
William Parks
Plano Senior

2nd
Madison O'neal
Keller High School

3rd
Garima Gupta
Plano East Sr. High

4th
Kaytie Ballard
Rivercrest High School

5th
Malaika Haywood
Keller High School

6th
Georgia Simmons
Rivercrest High School

LD - Lincoln-Douglas Debate

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Emily Copeland
Princeton High School

2nd
Joey Lopez Diaz
Princeton High School

Semis
Layla Isaac
Princeton High School

Semis
Ethan Schneider
Timber Creek HS

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Eve Yang
Plano East Sr. High

2nd
Garima Gupta
Plano East Sr. High

3rd
Ishya Jain
Plano East Sr. High

4th
Emily Copeland
Princeton High School

5th
Hemanth Nagubhai
Plano East Sr. High

6th
Bradford Arnold
Grapevine High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Audrey Canter
Grapevine High School

2nd
Joyce Chang
Plano Senior

3rd
Kate Tucker
Plano Senior

4th
Addi Worley
Van High School

5th
Ellis Wesley
Grapevine High School

6th
Lazarus Caldwell
Van High School

DUO - Duo Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Faith Aaron
Travis Brown
Van High School

2nd
Isaac Shiflet
Tierney Myers
Van High School

3rd
Addi Worley
Jace Malone
Van High School

4th
Cooper Hullum
Mary Kathryn Armstrong
Van High School

5th
Alyssa Valasquez
Zoe Salazar
Van High School

6th
Amelia Kines
Jayci Gibson
Van High School

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Will Holland
Grapevine High School

2nd
Signy Ackermann
Grapevine High School

3rd
Tierney Myers
Van High School

4th
Faith Aaron
Van High School

5th
Isaac Shiflet
Van High School

6th
Jace Malone
Van High School

Info - Informative Speaking

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Prisha Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Michael Wong
Grapevine High School

3rd
William Hogan
Grapevine High School

4th
Sneha Kar
Plano East Sr. High

5th
Malia Radigan
Grapevine High School

6th
Katy Deml
Grapevine High School

IX - International Extemp

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Samra Khan
Plano East Sr. High

2nd
Arjun Penumetcha
Williams High School

3rd
Joey Lopez Diaz
Princeton High School

4th
Sneha Kar
Plano East Sr. High

5th
Danil Vinyukov
Plano East Sr. High

6th
Reagan McDuffee
Keller High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Julia Elliott
Timber Creek HS

2nd
Nayla Morshed
Plano Senior

3rd
Prisha Bhat
Plano East Sr. High

4th
Eve Yang
Plano East Sr. High

5th
Samra Khan
Plano East Sr. High

6th
Ishvi Jaya
Plano East Sr. High