2021 Muleshoe High Tournament

10/2/21
Number of Schools: 17

CD - Congress

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Jackson Cude
Lubbock High School

2nd
Libby Clemence
Tascosa

3rd
Gavin Goodnight
San Angelo Central

4th
Anna Dusek
San Angelo Central

5th
Amber McFarland
Frenship High School

6th
Javon Deshone
Frenship High School

7th
Abdul Altabaa
Frenship High School

8th
Kyla Holt
Borger High School

LD - LD Debate

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Alyssa Van Zandt
San Angelo Central

2nd
Calvin Carpenter
All Saints Episcopal School (Lubbock)

Semis
Roland Bollinger
Lubbock High School

Semis
Leah Rivera
San Angelo Central

Quarters
Salma Alhsni
Frenship High School

Quarters
Brennan Wood
San Angelo Central

Quarters
Chloe Guenter
Seminole

Quarters
Sidni Hunter
Snyder High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Isabella Royer
San Angelo Central

2nd
Caydence York
San Angelo Central

3rd
Mira Ramirez
Lubbock High School

4th
Jake Corrigan
Tascosa

5th
Jonathan Koutrelakos
Lubbock High School

6th
Jace Lasiter
San Angelo Central

DI - Dramatic

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Michael Fehr
Seminole

2nd
Isabella Royer
San Angelo Central

3rd
Makaidyn Osburn
Lubbock High School

4th
Deacon Davis
San Angelo Central

5th
Thailia Fernandez
San Angelo Central

6th
Aubrey Brown
Seminole

DA - Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Hannah Davis
Spencer Gonzalez
Pampa High School

2nd
Isabella Royer
Chloe Hansen
San Angelo Central

3rd
Mariah Mayville
Miguel Flores-Acton
San Angelo Central

4th
Conner Greenfield
Jack McLaughlin
San Angelo Central

5th
Jake Corrigan
Kaitlyn Compton
Tascosa

6th
Deacon Davis
Auburn Jameson
San Angelo Central

Duo - Duo

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Isabella Royer
Jack McLaughlin
San Angelo Central

2nd
David Fierro
Daniel Lapusan
Seminole

3rd
Chloe Webb
Laura Garcia
Seminole

4th
Conner Greenfield
Deacon Davis
San Angelo Central

5th
Chloe Hansen
Aiden Cooper
San Angelo Central

6th
Thailia Fernandez
Mariah Mayville
San Angelo Central

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Michael Fehr
Seminole

2nd
Nolan Maples
Lubbock High School

3rd
Dane Wimmer
Seminole

4th
Ahmed Al Nuami
Tascosa

5th
Juan Garcia
San Angelo Central

6th
Miguel Flores-Acton
San Angelo Central

HI - Humorous

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Isabella Royer
San Angelo Central

2nd
Levi Oliver
San Angelo Central Freshman

3rd
Thailia Fernandez
San Angelo Central

4th
Makaidyn Osburn
Lubbock High School

5th
Aiden Cooper
San Angelo Central

6th
Deacon Davis
San Angelo Central

INF - Informative

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Caydence York
San Angelo Central

2nd
Ahmed Al Nuami
Tascosa

3rd
Jake Corrigan
Tascosa

4th
Samye Millward
San Angelo Central

5th
Delaney Bicknell
Amarillo High School

6th
Bret Willburn
Tascosa

OO - Oratory

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Jack McLaughlin
San Angelo Central

2nd
Chloe Hansen
San Angelo Central

3rd
Ahmed Al Nuami
Tascosa

4th
Caydence York
San Angelo Central

5th
Samye Millward
San Angelo Central

6th
Juan Garcia
San Angelo Central

POI - POI

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Landon Pack
Frenship High School

2nd
Jacilyn Hall
Pampa High School

3rd
Kaylee Wilhite
Pampa High School

4th
Chloe Hansen
San Angelo Central

5th
Leah Swires
Canyon

6th
Spencer Gonzalez
Pampa High School