Pflugerville

9/3/20-9/5/20
Number of Schools: 49

PCD - PHS-Congressional Debate

Number of Entries: 54

Place
Team
School

1st
Sydney O'Connell
Northland Christian School

2nd
Mitsuki Jiang
Bellaire

3rd
Arianna Zhao
Bellaire

4th
Rachel Pontes
Bellaire

5th
Murtaza Kazmi
Seven Lakes High School

6th
Ethan Jiang
Seven Lakes High School

7th
Camille Trawick
Lake Travis High School

8th
Grace Fyfe
Spring Woods High School

9th
Willy Njeru
Seven Lakes High School

10th
Jared Lee
Spring Woods High School

11th
Natalie Pang
Seven Lakes High School

12th
Celine Choi
A and M Consolidated High School

12th
Josh Mahato
Seven Lakes High School

12th
Matthew Lee
Spring Woods High School

12th
Anish Beeram
Saint Mary's Hall

PVCX - PHS-Varsity CX Debate

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Danielle Gu
Ian Poe
Liberal Arts and Science Academy

2nd
Eleanor Barrett
Dhruv Ruttala
Liberal Arts and Science Academy

Semis
Rahul Penumetcha
Joseph-Charles D'Antuono
Plano East Sr. High

Semis
Maya Mikelson
Sam Church
Liberal Arts and Science Academy

Quarters
Mitchell Lurtz
Anderson Schroeder
Reagan HS

Quarters
Neil Choudhary
Warren Huang
Westwood

Quarters
Tori Xiao
James Li
Westwood

Quarters
Vishal Narra
Brandon Shin
Westwood

PVPF - PHS-Varsity PF Debate

Number of Entries: 84

Place
Team
School

1st
Jason Luo
Xuechen Yin
Westlake

2nd
Ty Gribble
Charlie Walker
Strake Jesuit College Preparatory

Semis
Ethan Liu
Michael Wu
Seven Lakes High School

Semis
Ilan Ben-Avi
Zachary Domsch
L C Anderson High School

Quarters
Bryce Liu
Sernry Tu
Bellaire

Quarters
Andrew Sun
Vedanth Ramabhadran
Bellaire

Quarters
Arnav Gunwani
Jeff Freeman
Westwood

Quarters
Amod Daherkar
Jack Hayes
Vista Ridge High School

Octos
Omar Busaidy
William Fan
Bellaire

Octos
Haley Clawsie
Cherie Wang
Westlake

Octos
Daniel Yang
Zain Syed
Westlake

Octos
Mika Freund
Sophia Wang
Westwood

Octos
Hrushikesh Saranu
Bryce Keeler
Westwood

Octos
Afsaneh Masoumi
Yousor Mohammed Ali
Hendrickson High School

Octos
Hayes Johnston
Jace Arnold
Lake Travis High School

Octos
Lars Deutz
Srikar Satish
A and M Consolidated High School

Doubles
Amy He
Kalina Peneva
Bellaire

Doubles
Milan Narayan
Pramit De
Bellaire

Doubles
Morgan Burkhardt
Emma Guan
Westlake

Doubles
Jawad Bataineh
Teresa Luo
Westlake

Doubles
Alan Chu
Aneesh Kondagunturi
Westlake

Doubles
Nathan Laude
Alex Rodgers
Westlake

Doubles
Albert Nguyen
Arnold Nguyen
Westlake

Doubles
Leo Weihe
Justin Shim
Westlake

Doubles
Sidh Pandit
Anand Singh
Westwood

Doubles
Jay Namdhari
Neel Kanamangala
Plano East Sr. High

Doubles
Cory Chang
Kai Levy
Lake Travis High School

Doubles
Jessica Chai
Nicole He
Seven Lakes High School

Doubles
Justin Zhang
Arjun Surya
Seven Lakes High School

Doubles
Ramya Nambala
Nayeon Kim
Vista Ridge High School

Doubles
Dylan Canyon
William Erard
L C Anderson High School

Doubles
Simon Bloesch
Ben Goldin
Strake Jesuit College Preparatory

PDI - PHS-Dramatic Interp

Number of Entries: 53

Place
Team
School

1st
Giana Martinez
L C Anderson High School

2nd
Kate Tucker
Clark HS

3rd
Amethyst Garcia
Judson High School

4th
Lauren Bender
Harlingen High School

5th
Alexa Strubhart
Harlingen High School

6th
Jaden Cervera
Judson High School

Semis
Mia Wilson
Geneva School of Boerne

Semis
Kole Kibler
Harlingen HS South

Semis
Mary Hooper
Judson High School

Semis
Rian Magner
Reagan HS

Semis
Claire Caven
Reagan HS

Semis
Nativity Poe
Harlingen High School

Semis
Evyen Castillo
Harlingen High School

Semis
Julianne Chapa
Judson High School

Semis
Taylor Whitley
Spring Woods High School

Semis
Tristan Flores
Harlingen High School

Semis
Alyssa Shumaker
James Bowie High School

Semis
Laasya Gandikota
Seven Lakes High School

PDA - PHS-Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Jadon Demetri
Lainey Killian
James Bowie High School

2nd
Abi Colburn
Mackenzie Mann
The Woodlands High School

4th
Erin Everette
Kaelie Douglass
James Bowie High School

5th
Caroline Cullinane
Sophie Chasen
James Bowie High School

6th
Zoe Bouck
Connor Snow
James Bowie High School

PDUO - PHS-Duo Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Humza Khan
Alexis Hamer
The Woodlands High School

2nd
Kaia Pierce
Alyssa Shumaker
James Bowie High School

3rd
Tristan Rath
Aidan Garcia
James Bowie High School

4th
Gabriel Watts
Javier Lozano
James Bowie High School

5th
Connor Snow
Jaden Davis
James Bowie High School

6th
Jadon Demetri
Finn Alexander
James Bowie High School

PHI - PHS-Humorous Interp

Number of Entries: 29

Place
Team
School

1st
Eli Craddock
Dripping Springs High School

2nd
Sam Mayers
Westlake

3rd
Connor Snow
James Bowie High School

4th
Phillip Crane
Kingwood High School

5th
Rachel Shaw
Kingwood High School

6th
Abi Colburn
The Woodlands High School

PINF - PHS-Informative

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Tiffany Hwang
Plano East Sr. High

2nd
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

3rd
Marianna Herold
Chaparral Star Academy

4th
Lara Borges
L C Anderson High School

5th
Kimber Hageman
Chaparral Star Academy

6th
Braden Hopkins
Kingwood High School

PIX - PHS-International Extemp

Number of Entries: 42

Place
Team
School

1st
Cameron Roberts
Jack C. Hays

2nd
Connor Howard
Salado

3rd
Ethan Jiang
Seven Lakes High School

4th
Allen Zhang
A and M Consolidated High School

5th
Aman Tewari
Westwood

6th
Arjun Raman
Westwood

POO - PHS-Original Oratory

Number of Entries: 37

Place
Team
School

1st
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Lara Borges
L C Anderson High School

3rd
Grace Ogden
Saint Mary's Hall

4th
Vibha Chemangunta
Plano East Sr. High

5th
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

6th
Mishika Govil
Flower Mound High School

PPOI - PHS-Program Oral Interp

Number of Entries: 24

Place
Team
School

1st
Emily Weston
Harlingen High School

2nd
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

3rd
Kole Kibler
Harlingen HS South

4th
Kaia Pierce
James Bowie High School

5th
Tristan Flores
Harlingen High School

6th
Erin Everette
James Bowie High School

PUSX - PHS-US Extemp

Number of Entries: 61

Place
Team
School

1st
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Anish Beeram
Saint Mary's Hall

3rd
Jonathan Tubb
Saint Mary's Hall

4th
Grace Fyfe
Spring Woods High School

5th
Meghna Ittycheria
Lake Travis High School

6th
Jared Lee
Spring Woods High School

7th
Olivia Yang
Westwood

8th
Sanjay Amirthraj
Westwood

Semis
Ananya Das
St John's School

Semis
Lars Deutz
A and M Consolidated High School

Semis
Matthew Lee
Spring Woods High School

Semis
Moeez Akram
BASIS San Antonio Shavano

Semis
Willy Njeru
Seven Lakes High School

Semis
Mridula Shan
BASIS San Antonio Shavano

Semis
Smriti Jasti
Round Rock High School

Semis
Hunter Foster
Salado

Semis
Srikar Satish
A and M Consolidated High School

Semis
Austin Grimaldi
Westwood

Semis
Claire Sullivan
Kingwood High School

Semis
Govind Pattathil
Hebron High School

Semis
Hrushikesh Saranu
Westwood

Semis
Apra Donthula
Plano East Sr. High