Tascosa Fall Fest

9/25/
Number of Schools: 22

CD - Congress

Number of Entries: 48

Place
Team
School

1st
Xan Argo
Randall High School

2nd
Hunter Lee
Randall High School

3rd
Aidan Powers
Amarillo High School

4th
Issac Martinez
Spearman High School Congress

5th
Gavin Goodnight
San Angelo Central

6th
Harley Pitts
Rebel Speech and Debate

7th
Alfonzo Salvador
Lubbock High School

8th
Bailey Bushey
Amarillo High School

LD - LD Debate

Number of Entries: 28

Place
Team
School

1st
Caleb Stanley
Seminole

2nd
Liam Stayton
Canyon

Semis
Roland Bollinger
Lubbock High School

Semis
Alyssa Zandt
San Angelo Central

Quarters
Robel Mogesie
Amarillo High School

Quarters
Arielle Franks
Borger High School

Quarters
Andrew Sillivent
Holy Cross Catholic Academy

Quarters
Brennan Wood
San Angelo Central

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Elizabeth Barker
San Angelo Central

2nd
Brockett McNeel
Trinity School of Midland

3rd
Claire Xu
Trinity School of Midland

4th
Caydence York
San Angelo Central

5th
James Amundgaard
Randall High School

6th
Eli Call
Seminole

DI - Dramatic

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Landon Pack
Frenship High School

2nd
Makaidyn Osburn
Lubbock High School

3rd
Aubrey Brown
Seminole

4th
Jack McLaughlin
San Angelo Central

5th
Chloe Hansen
San Angelo Central

6th
Laura Garcia
Seminole

DA - Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Jack McLaughlin
Britain Hebert
San Angelo Central

2nd
Conner Greenfield
Katherine Templeton
San Angelo Central

3rd
Chloe Hansen
Caydence York
San Angelo Central

4th
Amri Melton
Naomi Muniz
Muleshoe High School

5th
Thailia Fernandez
Paula Maysonet
San Angelo Central

6th
Elizabeth Barker
Samye Millward
San Angelo Central

Duo - Duo

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Katherine Templeton
Britain Hebert
San Angelo Central

2nd
Jack McLaughlin
Chloe Hansen
San Angelo Central

3rd
Peyton Sorensen
Yakeline Davalos
Hereford HS

4th
Thailia Fernandez
Erica Avila
San Angelo Central

5th
Conner Greenfield
Deacon Davis
San Angelo Central

6th
Mariah Mayville
Aspen Phillips
San Angelo Central

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Amulya Ganta
Rebel Speech and Debate

2nd
Hadley Whytlaw
Trinity School of Midland

3rd
Ezekiel Bajomo
Trinity School of Midland

4th
Dane Wimmer
Seminole

5th
Samye Millward
San Angelo Central

6th
Lloyd Tria
Randall High School

HI - Humorous

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Chloe Hansen
San Angelo Central

2nd
Jack McLaughlin
San Angelo Central

3rd
Chloe Webb
Seminole

4th
Erica Avila
San Angelo Central

5th
Katherine Templeton
San Angelo Central

6th
Oscar Cabrera
Muleshoe High School

INF - Informative

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Sydney Laing
Trinity School of Midland

2nd
Ezekiel Bajomo
Trinity School of Midland

3rd
Brockett McNeel
Trinity School of Midland

4th
Bronson Kwaku
Canyon

5th
Betsy Hammer
Trinity School of Midland

6th
Blayke Thompson
Rebel Speech and Debate

OO - Oratory

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Elizabeth Barker
San Angelo Central

2nd
Hadley Whytlaw
Trinity School of Midland

3rd
Caydence York
San Angelo Central

4th
Samye Millward
San Angelo Central

5th
Betsy Hammer
Trinity School of Midland

6th
Coral Luna
Frenship High School

POI - POI

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Sydney Tatom
Randall High School

2nd
Avery Stout
Randall High School

3rd
Katherine Templeton
San Angelo Central

4th
Erica Avila
San Angelo Central

5th
Delaney Bicknell
Amarillo High School

6th
Leah Swires
Canyon