Spring High School Great Debate Charlie Brown Tournament

11/4/20-11/7/20
Number of Schools: 36

CD - Congressional Debate

Number of Entries: 44

Place
Team
School

1st
Lila Katz
Tyler Legacy High School

2nd
Arman Amin
Southlake Carroll

3rd
Keyton Lytle
THEO Christian

4th
Chukwubuikem Madu
Lamar

5th
Khanh Dang
Lamar

6th
Kawsar Yasin
Tyler Legacy High School

7th
Paul Wuller
THEO Christian

8th
Angie Carroll
Tyler Legacy High School

VLD - Varsity Lincoln Douglas

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Kyra Terez
William B Travis High School

2nd
Daniel Zou
William B Travis High School

Semis
Zarik Tao
Bridgeland High School

Semis
Zachary Hamilton
THEO Christian

Quarters
Diya Vettical
Lamar

Quarters
Rohan Mahendru
Lamar

Quarters
Taylor Moon
Royse City High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 29

Place
Team
School

1st
Lila Katz
Tyler Legacy High School

2nd
Lucas Salaberry
Lamar

3rd
Suhawni Narang
W B Ray High School

4th
Paul Wuller
THEO Christian

5th
Chandler Bloom
THEO Christian

6th
Spencer Woodward
THEO Christian

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 36

Place
Team
School

1st
Analysia Hernandez
Winston Churchill HS

2nd
Charlotte Hughes
Harlingen High School

3rd
Emily Weston
Harlingen High School

4th
Natalie Palacios
W B Ray High School

5th
Jake Broyles
Blanco High School

6th
Xavier Ruiz
Corpus Christi Carroll High School

DA - Duet Acting

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Lauren Bender
Tristan Flores
Harlingen High School

2nd
Charlotte Hughes
Emily Weston
Harlingen High School

3rd
Alexa Strubhart
Benjamin Trevino
Harlingen High School

4th
Rebecca Ramirez
Emily Villarreal
Corpus Christi Carroll High School

5th
Meaghan Blackburn
McKenna Burns
Harlingen HS South

6th
Nativity Poe
Evyen Castillo
Harlingen High School

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Khanh Dang
Lamar

2nd
David Contreras
Royse City High School

3rd
Sarah Kabouni
Lamar

4th
Franklin Wu
Lamar

5th
Mary Katherine Flage
THEO Christian

6th
Rachel Cana
THEO Christian

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Abi Colburn
The Woodlands High School

2nd
Jake Broyles
Blanco High School

3rd
Leroy Zaller Jr
Harlingen High School

4th
Emily Morvant
The Woodlands High School

5th
Tommie Bodden
Winston Churchill HS

6th
Daniel Silva
Harlingen High School

INF - Informative Speaking

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Jacqui Hapner
Klein High School

2nd
Evan Hsiang
W B Ray High School

3rd
Kathrynn Carlton
Klein High School

4th
Braden Hopkins
Kingwood High School

5th
Aleena Joseph
Fort Bend Austin HS

OO - Original Oratory

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Evan Hsiang
W B Ray High School

2nd
Sungjoo Yoon
Burbank Senior HS

3rd
Sneha Elangovan
William B Travis High School

4th
Saniyah Jannah
Bridgeland High School

5th
Jake Hawkins
Tomball Memorial High School

6th
Jordan Dolen
Bridgeland High School

POI - Program of Oral Interpretation

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Victoria Pegues
Cypress Ranch High School

2nd
Reagan Oliver
Grand Oaks High School

3rd
Madison Dean
Klein High School

4th
Vuong Duong
Eisenhower Senior High School

5th
Malia Curry
J. Frank Dobie High School

6th
Lauren Livingood
Klein High School