Hendrickson/Pflugerville Swing

9/2/21-9/4/21
Number of Schools: 52

HCD - Hawk-Congress

Number of Entries: 58

Place
Team
School

1st
Mitsuki Jiang
Bellaire

2nd
Julia Duan
Plano West Sr High School

3rd
Atharv Kulkarni
Plano West Sr High School

4th
Shrey Bahl
Plano West Sr High School

5th
Amit Konda
Plano West Sr High School

6th
Phoena Lin
Plano West Sr High School

7th
Alexander Ilacqua
The Village High School

8th
Anna Maag
Bellaire

9th
Iris Cheng
Seven Lakes High School

10th
Kenneth Kalu
Pflugerville High School

11th
Sidharth Nair
Seven Lakes High School

12th
Sarah Weiss
Lake Travis High School

12th
Patrick Lu
Plano West Sr High School

12th
Carson Turner
Round Rock High School

12th
Denver Tran
Seven Lakes High School

PCD - Panther-Congress

Number of Entries: 58

Place
Team
School

1st
Alexander Ilacqua
The Village High School

2nd
Camila Alatorre
Seven Lakes High School

3rd
Amit Konda
Plano West Sr High School

4th
Atharv Kulkarni
Plano West Sr High School

5th
Shrey Bahl
Plano West Sr High School

6th
Justin Zhu
Plano West Sr High School

7th
Julia Duan
Plano West Sr High School

8th
Manas Pathak
Seven Lakes High School

9th
Shawn Estrada
San Angelo Central

10th
Phoena Lin
Plano West Sr High School

11th
Iris Cheng
Seven Lakes High School

12th
Parth Gupta
The Village High School

13th
Sidharth Nair
Seven Lakes High School

14th
Michael Park
Velasquez Academy

15th
Carson Turner
Round Rock High School

HVLD - Hawk-Varsity LD

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Anastasia Keeler
Westlake

2nd
Hunter Foster
Salado

Semis
Hannah Baetge
A and M Consolidated High School

Semis
VISHAL GOPALAKRISHNAN
Stephen F Austin High School

Quarters
Merina Joseph
McNeil High School

Quarters
Christopher Bezemek
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Vincent Jumalon
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Donovan Dickerson
Vandegrift High School

PVCX - Panther-Varsity CX

Number of Entries: 13

Place
Team
School

Finals
Eleanor Barrett
Danielle Gu
Liberal Arts and Science Academy

Finals
Alexandrea Huang
Sam Church
Liberal Arts and Science Academy

Semis
Ella Williams
Chloe Kwan
Liberal Arts and Science Academy

Semis
Ryan Whalen
Charles Muehlberger
Reagan HS

PVPF - Panther-Varsity PF

Number of Entries: 44

Place
Team
School

1st
Brady Zeng
Satvik Mahendra
Plano West Sr High School

2nd
Nathan Laude
Alex Rodgers
Westlake

Semis
Laya Yalamanchili
Zachary Domsch
L C Anderson High School

Semis
Leo Weihe
Justin Shim
Westlake

Quarters
Jessica Chai
Arjun Surya
Seven Lakes High School

Quarters
Jawad Bataineh
Morgan Burkhardt
Westlake

Quarters
Allie Robinson
Caroline Wehring
Westlake

Quarters
Daniel Yang
Cherie Wang
Westlake

HDI - Hawk-Dramatic Interp

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Oluwatofunmi Jewesimi
Seven Lakes High School

2nd
Jack McLaughlin
San Angelo Central

3rd
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

4th
Adrianna Rodriguez
Harlingen HS South

5th
Erica Avila
San Angelo Central

6th
Javier Lozano
James Bowie High School

HDUO - Hawk-Duo Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Adrianna Rodriguez
Christopher Heiskell
Harlingen HS South

2nd
Brendan Cisneros
Sadie Jensen
Harlingen HS South

3rd
Alek Zabel Araguz
Jorge Gonzales
Harlingen HS South

4th
Isabella Royer
Jack McLaughlin
San Angelo Central

5th
Jordyn Wardsworth
Aliyah Nora
Spring High School

6th
Thailia Fernandez
Erica Avila
San Angelo Central

HHI - Hawk-Humorous Interp

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Jack McLaughlin
San Angelo Central

2nd
Bruce Gonzales
Harlingen HS South

3rd
Bella Barkkume
James Bowie High School

4th
Jake Broyles
Dripping Springs High School

5th
Conner Greenfield
San Angelo Central

6th
Jack Garrett
Wimberley High School

HINF - Hawk-Informative

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Evan Hsiang
W B Ray High School

2nd
Christopher Lorde
Plano West Sr High School

3rd
Anirudh Prasanna
Plano West Sr High School

4th
Prachi Rajput
Seven Lakes High School

5th
Vera Hsiang
W B Ray High School

6th
Alyssa Zandt
San Angelo Central

HIX - Hawk-International Extemp

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Kelly Hu
Plano West Sr High School

2nd
Gabriel Bo
Plano West Sr High School

3rd
Anushka Kumar
Plano West Sr High School

4th
Krish Shah
Hebron High School

5th
Carter Hull
L C Anderson High School

6th
Amogh Anoo
Plano West Sr High School

HOO - Hawk-Original Oratory

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Caroline Hsu
The Village High School

2nd
Gabriel Bo
Plano West Sr High School

3rd
Haniyyah Zia
Plano West Sr High School

4th
Srjana Srivatsa
Plano West Sr High School

5th
Yahia Salman
Vista Ridge High School

6th
Michelle Fan
Velasquez Academy

HPOI - Hawk-Program Oral Interp

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

2nd
Kole Kibler
Harlingen HS South

3rd
Christopher Heiskell
Harlingen HS South

4th
Kunal Sawhney
Garland High School

5th
Kaden Sanders
Alief Elsik High School

6th
Riley Spencer
Gregory Portland High School

HUSX - Hawk-US Extemp

Number of Entries: 36

Place
Team
School

1st
Ishika Bhasin
Leander High School

2nd
Meghna Ittycheria
Lake Travis High School

3rd
Anirudh Prasanna
Plano West Sr High School

4th
Camila Alatorre
Seven Lakes High School

5th
Ford McCracken
L C Anderson High School

6th
Isabella Royer
San Angelo Central

PDI - Panther-Dramatic Interp

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Max Blackwell
Plano West Sr High School

2nd
Adrianna Rodriguez
Harlingen HS South

3rd
Oluwatofunmi Jewesimi
Seven Lakes High School

4th
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

5th
Jack McLaughlin
San Angelo Central

6th
Laasya Gandikota
Seven Lakes High School

PDUO - Panther-Duo Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Max Blackwell
Walker Blackwell
Plano West Sr High School

2nd
Adrianna Rodriguez
Christopher Heiskell
Harlingen HS South

3rd
Isabella Royer
Jack McLaughlin
San Angelo Central

4th
Brendan Cisneros
Sadie Jensen
Harlingen HS South

5th
Alek Zabel Araguz
Jorge Gonzales
Harlingen HS South

6th
Jordyn Wardsworth
Aliyah Nora
Spring High School

PHI - Panther-Humorous Interp

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Alesandra Caceres
Tuloso Midway High School

2nd
Jack McLaughlin
San Angelo Central

3rd
Bruce Gonzales
Harlingen HS South

4th
Conner Greenfield
San Angelo Central

5th
Jake Broyles
Dripping Springs High School

6th
Simon Rodgers
Garland High School

PINF - Panther-Informative

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Audrey Fife
Hendrickson High School

2nd
Charlize Stone
Lake Travis High School

3rd
Vera Hsiang
W B Ray High School

4th
Evan Hsiang
W B Ray High School

5th
Ziyi Liu
Seven Lakes High School

6th
Aditri Chowdhury
Seven Lakes High School

PIX - Panther-International Extemp

Number of Entries: 39

Place
Team
School

1st
Gabriel Bo
Plano West Sr High School

2nd
Anushka Kumar
Plano West Sr High School

3rd
Carter Hull
L C Anderson High School

4th
Tanmya Tripathi
The Woodlands High School

5th
Kelly Hu
Plano West Sr High School

6th
Amogh Anoo
Plano West Sr High School

POO - Panther-Original Oratory

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Sarah Barrow
A and M Consolidated High School

2nd
Joshua Li
Plano West Sr High School

3rd
Haniyyah Zia
Plano West Sr High School

4th
Caroline Hsu
The Village High School

5th
Yahia Salman
Vista Ridge High School

6th
Dana Garibaldi
James Nikki Rowe High School

PPOI - Panther-Program Oral Interp

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

2nd
Oluwadara Adebanjo
Alief Elsik High School

3rd
Alek Zabel Araguz
Harlingen HS South

4th
Kole Kibler
Harlingen HS South

5th
Christopher Heiskell
Harlingen HS South

6th
Fareeda Akewusola
Kingwood High School

PUSX - Panther-US Extemp

Number of Entries: 53

Place
Team
School

1st
Govind Pattathil
Hebron High School

3rd
Anirudh Prasanna
Plano West Sr High School

4th
Kyle Letterer
Plano West Sr High School

5th
Ford McCracken
L C Anderson High School

6th
Brennan Lee
Plano West Sr High School

Semis
Claire Wang
A and M Consolidated High School

Semis
Hannah Baetge
A and M Consolidated High School

Semis
Melinda Li
A and M Consolidated High School

Semis
Gabby O'Donnell
Hendrickson High School

Semis
Shauri Yedavalli
Hendrickson High School

Semis
Ishika Bhasin
Leander High School

Semis
Sohum Jain
McAllen-Memorial High School

Semis
Shawn Estrada
San Angelo Central

Semis
Camila Alatorre
Seven Lakes High School

Semis
Rohan Kathuria
Seven Lakes High School

Semis
Catherine Covarrubiaz
Tuloso Midway High School

Semis
Tej Patel
Velasquez Academy

Semis
Maxime Girou
Westlake

HWSD - Hawk-World Schools Debate

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Ebenezer Appiah
Anthony Hoang
Rubick Hernandez
Diego Castillo
Alief Elsik High School

2nd
Daniel Hearne
Brett Banks
Calvin Green
Chase Menjivar
Dripping Springs High School

Semis
AJ Bergeron
Zoe Costanza
Cooper McClure
Alexander Seshan
Dripping Springs High School

Semis
Tyler Crivella
Alice Qiang
Lucy Nightingale
Saniah Ahmad
Carmela Asmar
Seven Lakes High School