Claudia Taylor Lady Bird Johnson Bluebonnet Classic

2/10/21-2/13/21
Number of Schools: 38

SC - Student Congress

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Lizzie Galassini
Dripping Springs High School

2nd
Ariana Esquivel
Tuloso Midway High School

3rd
Prisha Vithalani
Jasper HS

4th
Patrick Prendergast
Dripping Springs High School

5th
Steven Sacerdote
BASIS San Antonio Shavano

6th
Grace Marshall
McNeil High School

7th
John Taft
La Vernia High School

8th
Madeline Martinez
La Vernia High School

CX - CX Debate

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
William Walker
Fletcher Lauber
Sandra Day O'Connor HS

2nd
Charles Muehlberger
Ryan Whalen
Reagan HS

Semis
Sonia Rao
Aidaa Ismail
Louis D. Brandeis

Semis
Mishkaath Jamali
Naade Jamali
Louis D. Brandeis

LD - LD Debate

Number of Entries: 30

Place
Team
School

1st
Alexandra Coulter
Westlake

2nd
Ethan Abraham
Westlake

Semis
Margaret Halvaksz
BASIS San Antonio Shavano

Semis
Anjaly Roy
McNeil High School

Quarters
Aditya Patwardhan
McNeil High School

Quarters
Amy Haselhorst
Round Rock High School

Quarters
Hibah Alam
Round Rock High School

Quarters
Faizaan Dossani
Westlake

PF - PF Debate

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Dallas Coggins
Cristian Abarca
James Bowie High School

2nd
Aarush Kaboo
Arnav Mehta
Seven Lakes High School

Semis
Lavik Jain
Athul Mohanram
Centennial HS

Semis
Caden Juang
Benjamin Lu
St John's School

Quarters
Yash Saboo
Cyrus Aly
BASIS San Antonio Shavano

Quarters
Beomjun Kim
Joshua Ninan
Hebron High School

Quarters
Akshaya Vinaya Manikandan
Anagha Sampath
Round Rock High School

Quarters
Shraavya Mandadi
Palak Thakkar
Round Rock High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Brady Klein
La Vernia High School

2nd
Medha Pulluru
Vista Ridge High School

3rd
Catherine Covarrubiaz
Tuloso Midway High School

4th
Manushri Malkapurapu
Hebron High School

5th
Moeez Akram
BASIS San Antonio Shavano

6th
Nicholas Tejeda
La Vernia High School

DI - Dramatic

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Adam Flores
Tuloso Midway High School

2nd
Adam Swider
Saint Mary's Hall

3rd
Theresa Lindberg
Holy Trinity Catholic High School

4th
Madhalasa Iyer
Liberty High School Forensics

5th
Jennifer Scott
Reagan HS

6th
Campbell Cage
Saint Mary's Hall

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Jackeline Zapata
Tuloso Midway High School

2nd
Vivek Beeram
Saint Mary's Hall

3rd
Grace Suh
Round Rock High School

4th
Jonathan Largoza
Saint Mary's Hall

5th
Gabriel Parra-Montesdeoca
Vista Ridge High School

6th
Jace Allen
Tuloso Midway High School

HI - Humorous

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Taran Verm
La Vernia High School

2nd
Audrey Higley
Pflugerville High School

3rd
Marc Miller
Tuloso Midway High School

4th
Gabriel Eddy
Legacy of Educational Excellence High School

5th
Noor Shamieh
Saint Mary's Hall

6th
Chrysanthe Nikolaidis
Holy Trinity Catholic High School

INF - Informative

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Amelia Worrell
Jack C. Hays

2nd
Lauren Cavada
Tuloso Midway High School

3rd
Neha Jarabandi
Liberty High School Forensics

4th
Chase Stinson
Reagan HS

5th
Sreya Das
Liberty High School Forensics

6th
Charly Adie
Tom C. Clark High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 24

Place
Team
School

1st
Nadiya White
Douglas MacArthur High School

2nd
Santiago Malpica Calleja
Vista Ridge High School

3rd
Anagha Rao
Centennial HS

4th
Isobella Shannon
Tom C. Clark High School

5th
Anna Albrecht
Saint Mary's Hall

6th
Ally Carter
Saint Mary's Hall

POI - Program Oral Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Audrey Higley
Pflugerville High School

2nd
James Garcia
Tuloso Midway High School

3rd
Ariel Castellano
Gregory Portland High School

4th
Victoria Mosmeyer
Holy Trinity Catholic High School

5th
Michael Karkar
Saint Mary's Hall

6th
Andrea Rosenbaum
Gregory Portland High School