CANYON TASCOSA SWING TFA NIETOC

2/18/22-2/19/22
Number of Schools: 21

CTCON - Canyon TFA Congress

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Jackson Cude
Lubbock High School

2nd
Isabela Casillas
San Angelo Central

3rd
Bakhtawar Parvez
Amarillo High School

4th
Aanya Nuna
Flower Mound High School

5th
Alondra Correa
Abilene Wylie

6th
Devon May
San Angelo Central

TTCON - Tascosa TFA Congress

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Poorvi Kumar
Flower Mound High School

2nd
Jackson Cude
Lubbock High School

3rd
Aanya Nuna
Flower Mound High School

4th
Devon May
San Angelo Central

5th
Flavio Alcantar
Caprock High School

6th
Aidan Anderson
Amarillo High School

CX - CX Debate

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Arielle Franks
Brandon Day
Borger High School

2nd
Riley Edens
Edgar Delgado
Sudan

Semis
Juan Garcia
Jessica Garcia
San Angelo Central

Semis
Dani Allen
August Vinson
Bushland High School

CLD - Canyon LD Debate

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Jon Plummer
Lubbock High School

2nd
Roland Bollinger
Lubbock High School

Semis
Ashton Droll
San Angelo Central

Semis
Logan Gatlin
Canadian High School

Quarters
Andrew Sillivent
Holy Cross Catholic Academy

Quarters
Harley Pitts
Midland Legacy Senior High School

Quarters
Hunter Lee
Randall High School

Quarters
Dariyen Dale
San Angelo Central

TLD - Tascosa LD Debate

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Andrew Sillivent
Holy Cross Catholic Academy

2nd
Brennan Wood
San Angelo Central

Semis
Ashton Droll
San Angelo Central

Semis
Dariyen Dale
San Angelo Central

Quarters
Jon Plummer
Lubbock High School

Quarters
Roland Bollinger
Lubbock High School

Quarters
Kyla Holt
Borger High School

Quarters
Jacob Burton
Bushland High School

CDX - Canyon Domestic Extemp

Number of Entries: 32

Place
Team
School

1st
Luke Brown
Randall High School

2nd
Alyssa Zandt
San Angelo Central

3rd
Nadia Turner
Flower Mound High School

4th
Vivianna Castilleja
San Angelo Central

5th
Brendan Hurt
Abilene Wylie

6th
Anna Dusek
San Angelo Central

CDI - Canyon Dramatic

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Chloe Hansen
San Angelo Central

2nd
Erica Avila
San Angelo Central

3rd
Michael Fehr
Seminole

4th
Jack McLaughlin
San Angelo Central

5th
Deacon Davis
San Angelo Central

6th
James Amundgaard
Randall High School

CDA - Canyon Duet Acting

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Mason Kerby
Abel Hicks
Abilene Wylie

2nd
Chloe Hansen
Alyssa Zandt
San Angelo Central

3rd
Erica Avila
Nathan Stephenson
San Angelo Central

4th
Adeline Fellona
Kyle Page
Abilene Wylie

5th
Carly Hale
Delaney Samulde
Abilene Wylie

6th
Thailia Fernandez
Paula Maysonet
San Angelo Central

CDUO - Canyon Duo Interpretation

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Jack McLaughlin
Chloe Hansen
San Angelo Central

2nd
Thailia Fernandez
Erica Avila
San Angelo Central

3rd
Conner Greenfield
Deacon Davis
San Angelo Central

4th
Chloe Webb
Laura Garcia
Seminole

5th
Aiden Cooper
Cameron Leclere
San Angelo Central

6th
Brendan Hurt
Lila Solecki
Abilene Wylie

CFX - Canyon Foreign Extemp

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Xan Argo
Randall High School

2nd
Hannah Kim
Flower Mound High School

3rd
Nadia Turner
Flower Mound High School

4th
Vivianna Castilleja
San Angelo Central

5th
Lillyan Leto
San Angelo Central Freshman

6th
Anthony Hernandez
Holy Cross Catholic Academy

CHI - Canyon Humorous

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Nathan Stephenson
San Angelo Central

2nd
Sophia Scott
San Angelo Central Freshman

3rd
Erica Avila
San Angelo Central

4th
Conner Greenfield
San Angelo Central

5th
Aiden Cooper
San Angelo Central

6th
Auburn Jameson
San Angelo Central

CINF - Canyon Informative

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Alyssa Zandt
San Angelo Central

2nd
Channing Stone
Amarillo High School

3rd
Vivianna Castilleja
San Angelo Central

4th
Blayke Thompson
Midland Legacy Senior High School

5th
Xan Argo
Randall High School

6th
Shawn Estrada
San Angelo Central

COO - Canyon Oratory

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Isabelle Sasi
Flower Mound High School

2nd
Alyssa Zandt
San Angelo Central

3rd
Rhease Wells
Caprock High School

4th
Luke Brown
Randall High School

5th
Brendan Hurt
Abilene Wylie

6th
Shawn Estrada
San Angelo Central

CPOI - Canyon POI

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Erica Avila
San Angelo Central

2nd
Chloe Hansen
San Angelo Central

3rd
Sydney Tatom
Randall High School

4th
Michael Fehr
Seminole

5th
Hanna Wiebe
Seminole

6th
Laura Garcia
Seminole

TDX - Tascosa Domestic Extemp

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Alyssa Zandt
San Angelo Central

2nd
Hannah Kim
Flower Mound High School

3rd
Nadia Turner
Flower Mound High School

4th
Anna Dusek
San Angelo Central

5th
Shawn Estrada
San Angelo Central

6th
Vivianna Castilleja
San Angelo Central

TDI - Tascosa Dramatic

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Chloe Hansen
San Angelo Central

2nd
Jack McLaughlin
San Angelo Central

3rd
Erica Avila
San Angelo Central

4th
Michael Fehr
Seminole

5th
Mariah Mayville
San Angelo Central

6th
Chloe Webb
Seminole

TDA - Tascosa Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Conner Greenfield
Jack McLaughlin
San Angelo Central

2nd
Mason Kerby
Abel Hicks
Abilene Wylie

3rd
Adeline Fellona
Kyle Page
Abilene Wylie

4th
Deacon Davis
Aiden Cooper
San Angelo Central

5th
Arianna Van Zandt
Reagan Stephenson
San Angelo Central Freshman

6th
Chloe Hansen
Alyssa Zandt
San Angelo Central

TDUO - Tascosa Duo Interpretation

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Jack McLaughlin
Chloe Hansen
San Angelo Central

2nd
Thailia Fernandez
Erica Avila
San Angelo Central

3rd
Conner Greenfield
Deacon Davis
San Angelo Central

4th
Chase Caswell
Drew Lockhart
Sudan

5th
Makayla Maydon
Shyleen Arcos
Hereford HS

6th
Kayleigh Reyes
Katie Hataway
Borger High School

TFX - Tascosa Foreign Extemp

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Braeden Tydeman
Lubbock High School

2nd
Nadia Turner
Flower Mound High School

3rd
Vivianna Castilleja
San Angelo Central

4th
Brendan Hurt
Abilene Wylie

5th
Anthony Hernandez
Holy Cross Catholic Academy

6th
Matthew Herrera
Lubbock High School

THI - Tascosa Humorous Interpretation

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Jack McLaughlin
San Angelo Central

2nd
Chloe Hansen
San Angelo Central

3rd
Paula Maysonet
San Angelo Central

4th
Aiden Cooper
San Angelo Central

5th
Nathan Stephenson
San Angelo Central

6th
Deacon Davis
San Angelo Central

TINF - Tascosa Informative

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Bronson Kwaku
Canyon

2nd
Alyssa Zandt
San Angelo Central

3rd
Shawn Estrada
San Angelo Central

4th
Channing Stone
Amarillo High School

5th
Joleigh Stevens
Borger High School

6th
Vivianna Castilleja
San Angelo Central

TOO - Tascosa Oratory

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Isabelle Sasi
Flower Mound High School

2nd
Brendan Hurt
Abilene Wylie

3rd
Alysa Carden
Amarillo High School

4th
Shawn Estrada
San Angelo Central

5th
Alyssa Zandt
San Angelo Central

6th
Rhease Wells
Caprock High School

TPOI - Tascosa POI

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Mason Kerby
Abilene Wylie

2nd
Hanna Wiebe
Seminole

3rd
Michael Fehr
Seminole

4th
Mariah Mayville
San Angelo Central

5th
Chloe Hansen
San Angelo Central

6th
Ana Lozano
Borger High School