San Angelo Central Bobcat Bonanza Swing

1/20/21-1/23/21
Number of Schools: 43

B_CON - Congressional Debate Blue

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Daniel Gardiner
W B Ray High School

2nd
James O'Brien
Plano Senior

3rd
Bennett Cooper
Trinity School of Midland

4th
Duncan South
Plano Senior

5th
William Parks
Plano Senior

6th
Jadon Couch
Northridge

O_CON - Congressional Debate Orange

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Daniel Gardiner
W B Ray High School

2nd
James O'Brien
Plano Senior

3rd
William Parks
Plano Senior

4th
Duncan South
Plano Senior

5th
Aisha Budri
Plano Senior

6th
Victor Falcon
Jack C. Hays

LD - Lincoln-Douglas Debate

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Avery Wilson
Jack C. Hays

2nd
Isaac Lock
Cooper High School

Semis
Lucy Mokua
Rock Hill HS

Semis
Caleb Stanley
Seminole

Quarters
Neel Mallipeddi
The Episcopal School of Dallas

Quarters
Jayten Brown
Midland Lee HS

Quarters
Jordan Horton
Midland Lee HS

Quarters
Regina Blenda
The Village High School

CX - Policy Debate

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Rex Kidd
Jackson Delhagen
Wimberley High School

2nd
Josh Mehaffey
Kade Killion
Abilene Wylie

Semis
Olivia Kuffner
Alice Waters
Heights High School

Semis
Daniela Perez
Daniel Morgan
Wimberley High School

Quarters
Garrett Jones
Noah Majkowski
Abilene Wylie

Quarters
Luke Chalfont
Colin Tipton
Chapin High School

Quarters
Robert Arroyo
Paola Diaz
Princeton High School

Quarters
Sha Wilson
Timo Olvera
Snyder High School

PF - Public Forum Debate

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Bond Hassen
Beck Hassen
Strake Jesuit College Preparatory

2nd
Jordan Quirk
Lucy Vanover
Central HS Springfield

Semis
Arfa Momin
Sophia Pirani
Fort Bend Austin HS

Semis
Garrett Fritcher
Parker Moffett
Geneva School of Boerne

Quarters
Daniel Choi
Jaiden Patel
A and M Consolidated High School

Quarters
Anastasia Sewell
Brooklyn Powers
Cypress Lakes High School

Quarters
Georgia Younts
Riley Rutter
Jack C. Hays

Quarters
Hadley Whytlaw
Ethan Parks
Trinity School of Midland

DX_B - Domestic Extemporaneous Speaking Blue

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Suhawni Narang
W B Ray High School

2nd
Allen Zhang
A and M Consolidated High School

3rd
Lars Deutz
A and M Consolidated High School

4th
Hannah Baetge
A and M Consolidated High School

5th
Melinda Li
A and M Consolidated High School

6th
Samyathi Katta
Flower Mound High School

DX_O - Domestic Extemporaneous Speaking Orange

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Melinda Li
A and M Consolidated High School

2nd
Ezequiel Baltierra
Banquete High School

3rd
Jakob Zertuche
Jack C. Hays

4th
William Stevens
Frenship High School

5th
Avinash Chivakula
Flower Mound High School

6th
Christopher Heiskell
Harlingen HS South

DI_B - Dramatic Interpretation Blue

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Mia Wilson
Geneva School of Boerne

2nd
Reese Cooper
Seminole

3rd
Alayna Amen
Seminole

4th
Chloe Webb
Seminole

5th
Moises Ybaben
Seminole

6th
Natalie Palacios
W B Ray High School

DI_O - Dramatic Interpretation Orange

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Landon Pack
Frenship High School

2nd
Leroy Zaller Jr
Harlingen High School

3rd
Mia Wilson
Geneva School of Boerne

4th
Azula Hunter-Thiam
Wimberley High School

5th
Crystal Gonzalez
Wimberley High School

FX_B - Foreign Extemporaneous Speaking Blue

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Gavin James
Lindale High School

2nd
Jack Garrett
Wimberley High School

3rd
Ida Harried
Flower Mound High School

4th
Sheyan Lalmohammed
Fort Bend Austin HS

4th
Sarah Kramer
Lindale High School

6th
Justin Blaylock
Trinity School of Midland

FX_O - Foreign Extemporaneous Speaking Orange

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Suhawni Narang
W B Ray High School

2nd
Krish Shah
Hebron High School

3rd
Gavin James
Lindale High School

4th
Ida Harried
Flower Mound High School

5th
Jack Garrett
Wimberley High School

6th
Alayna Amen
Seminole

HI_B - Humorous Interpretation Blue

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Sky Reyes
Seminole

2nd
Alena Hernandez
Jack C. Hays

3rd
Dalia Basinac
Larry A Ryle High School

4th
Abi Cheek
Trinity School of Midland

5th
Alayna Amen
Seminole

6th
Pinx De La pena
Harlingen High School

HI_O - Humorous Interpretation Orange

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Sky Reyes
Seminole

2nd
Alayna Amen
Seminole

3rd
Alena Hernandez
Jack C. Hays

4th
Abi Cheek
Trinity School of Midland

5th
Jade Dulin
Andrews High School

6th
Pinx De La pena
Harlingen High School

INF_B - Informative Blue

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Evan Hsiang
W B Ray High School

2nd
Amelia Worrell
Jack C. Hays

3rd
Sophia Sandoval
Jack C. Hays

4th
Yafah Russek
Harlingen HS South

5th
Stephanie Murray
Jack C. Hays

6th
Casey Simpson
Agoura High School

INF_O - Informative Orange

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Evan Hsiang
W B Ray High School

2nd
Danielle Bryden
Trinity School of Midland

3rd
Stephanie Murray
Jack C. Hays

4th
Yafah Russek
Harlingen HS South

5th
Hadley Whytlaw
Trinity School of Midland

6th
Pranav Ganta
Midland Lee HS

OO_B - Original Oratory Blue

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Casey Simpson
Agoura High School

2nd
Danielle Bryden
Trinity School of Midland

3rd
Kole Kibler
Harlingen HS South

4th
Christopher Heiskell
Harlingen HS South

5th
Ashley Pan
Plano Senior

6th
Harley Pitts
Midland Lee HS

OO_O - Original Oratory Orange

Number of Entries: 30

Place
Team
School

1st
Suhawni Narang
W B Ray High School

2nd
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

3rd
Ruby Perry-Mize
A and M Consolidated High School

4th
Bradley Everett
Seminole

5th
Casey Simpson
Agoura High School

6th
Evan Hsiang
W B Ray High School

POI_B - Program Oral Interpretation Blue

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Christopher Heiskell
Harlingen HS South

2nd
Danielle Bryden
Trinity School of Midland

3rd
Isabelle Azmoodeh
Plano Senior

4th
Dayana Busanes
Seminole

5th
Arleth Gonzalez
Cypress Ridge High School

6th
Reese Cooper
Seminole

POI_O - Program Oral Interpretation Orange

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Danielle Bryden
Trinity School of Midland

2nd
Isabelle Azmoodeh
Plano Senior

3rd
Sky Reyes
Seminole

4th
Gillian Marren
Plano Senior

5th
Landon Pack
Frenship High School

6th
Dayana Busanes
Seminole