The Coppell Classic

1/7/21-1/10/21
Number of Schools: 49

CD - Congressional Debate

Number of Entries: 50

Place
Team
School

1st
Katy Lin
Southlake Carroll

2nd
Angela Wang
Plano West Sr High School

3rd
Saisha Karri
Centennial HS

4th
Apra Donthula
Plano East Sr. High

5th
Kate Carline
Rock Hill HS

6th
Wesley Barrett
Rock Hill HS

7th
Katherine Lee
Jasper HS

8th
Shrey Bahl
Jasper HS

PF - Public Forum

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Eesha Suri
Shriya Punreddy
Southlake Carroll

2nd
Alyssa Nie
Angela Yi
Plano West Sr High School

Semis
Hannah Lewis
Clint Stalnaker
Colleyville Heritage High School

Semis
Nikhil Reddy
Anbu Subramanian
Southlake Carroll

Quarters
Lavik Jain
Athul Mohanram
Centennial HS

Quarters
Shivam Siddaiya
Farhan Buvvaji
Plano West Sr High School

Quarters
Renee Li
Lillian Ye
Plano West Sr High School

Quarters
Caden Juang
Benjamin Lu
St John's School

VCX - Varsity CX

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Jack Martin
Lawrence Jin
Jesuit College Prep

2nd
Ethan Williams
Gabriel Skariah
Jesuit College Prep

Semis
Elizabeth Elliott
Giovanna Piedimonte
Isidore Newman School

Semis
Dominic Chacko
Justin Burns
Jesuit College Prep

Quarters
Isabel Martinez
Madison Rojas
Greenhill School

Quarters
Joshua Ramos
Varun Ratnasabapathy
Jesuit College Prep

Quarters
Tajvir Singh
Andrew Mao
Lovejoy High School

Quarters
Morgan Black
Callie Mitchell
Woodward Academy

VLD - Varsity LD

Number of Entries: 41

Place
Team
School

1st
Kelly Meng
Greenhill School

2nd
Arush Adabala
Greenhill School

Semis
Abhinaya Lakkureddi
Colleyville Heritage High School

Semis
Samhith Dharani
Southlake Carroll

Quarters
Nidhi Sonwalkar
Centennial HS

Quarters
Ramateja Mettu
Greenhill School

Quarters
Aarush Sathu
Southlake Carroll

Quarters
Kishan Kalaria
Trinity Valley School

DI9 - CHS9 Dramatic Interp

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Isaac Bohls
Northwest HS

2nd
Steven Franco
Northwest HS

3rd
Catherine Doherty
Southlake Carroll

4th
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

5th
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

6th
Manha Haque
Jasper HS

HI9 - CHS9 Humorous Interp

Number of Entries: 6

Place
Team
School

INF9 - CHS9 Informative

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Noora Soroushnejad
Leland High School

3rd
Olivia Schlamp
Southlake Carroll

4th
Hrishi Koushik
Leland High School

5th
Aaron Shih
Leland High School

6th
Matthew Rippin
Clark HS

OO9 - CHS9 Original Oratory

Number of Entries: 41

Place
Team
School

1st
Tosin Fagbami
Plano East Sr. High

2nd
Jennifer Su
Plano West Sr High School

3rd
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

4th
Sanjana Arulkumaran
Plano East Sr. High

5th
Alexandra Thomas
Rock Hill HS

6th
Vedha Vaddaraju
Jasper HS

POI9 - CHS9 Program Oral Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Kaylee Frazier
Grapevine High School

2nd
Kate Tucker
Clark HS

3rd
Jude Wheatley
Lovejoy High School

4th
Ryan Wang
Lovejoy High School

5th
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

6th
Kelly Castellano
Plano West Sr High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 24

Place
Team
School

1st
Catherine Doherty
Southlake Carroll

2nd
Ryan Wang
Lovejoy High School

3rd
Kaylee Frazier
Grapevine High School

4th
Ananya Thoranam
Centennial HS

5th
Kate Tucker
Clark HS

6th
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 6

Place
Team
School

INF - Informative

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Olivia Schlamp
Southlake Carroll

3rd
Christopher Lorde
Jasper HS

4th
Michael Wong
Grapevine High School

5th
Olivia Fan
Plano West Sr High School

6th
Hrishi Koushik
Leland High School

IX - International Extemp

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Katherine Lee
Jasper HS

2nd
Neil Gupta
Plano West Sr High School

3rd
Eric Ryan
Plano West Sr High School

4th
Isam Ahmed
Richardson High School

5th
Tejas Bansal
Plano West Sr High School

6th
Pranav Kalakuntla
Jasper HS

OO - Original Oratory

Number of Entries: 42

Place
Team
School

1st
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Jennifer Su
Plano West Sr High School

3rd
Griffin LaMar
Byron Nelson High School

4th
Tosin Fagbami
Plano East Sr. High

5th
Anagha Rao
Centennial HS

6th
Haniyyah Zia
Jasper HS

POI - Program Oral Interp

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Kate Tucker
Clark HS

2nd
Isam Ahmed
Richardson High School

3rd
Jude Wheatley
Lovejoy High School

4th
Ryan Wang
Lovejoy High School

5th
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

6th
Kelly Castellano
Plano West Sr High School

USX - US Extemp

Number of Entries: 28

Place
Team
School

1st
Angela Wang
Plano West Sr High School

2nd
Anirudh Prasanna
Jasper HS

3rd
Kelly Hu
Plano West Sr High School

4th
Kaaviya Shenbaharaman
Jasper HS

5th
Owais Sayeed
Richardson High School

6th
Anushka Kumar
Plano West Sr High School

WSD - World Schools

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Darya Tadlaoui
Rishik Bethi
Saaketh Chennaiahgari
Darasimi Adeyemo
Adramy Fall
Southlake Carroll

2nd
Naz Soysal
Mili Pathak
Sherry Long
Ayla Sumer
The Hockaday School

Semis
Ashton Higgins
Nate Stitt
Kaden Alibhai
Sophia Mohamed
Carcyn Coleman
Greenhill School

Semis
Sarah Crow
Arabella Ware
Maya Raghunathan
The Hockaday School

Quarters
Sophia Podrog
Rania Ishoof
Siqi Li
Daniela Chiarini
Gulliver Prep

Quarters
Courtenay Sands
Kathryn Sands
Daniella Bayly
Ananya Phadke
Meera Malhotra
The Hockaday School

Quarters
Kate Drum
Julieta Grane
Maggie Grether
Benji Fernandez
Dario Soatto
Polytechnic School

Quarters
Eesha Bethi
Neha Boyapati
Sanjay Shori
Aarin Bindlish
Bart Musser
Southlake Carroll