Colleyville Heritage Winter Invitational

2/4/22-2/6/22
Number of Schools: 56

CD - Congressional Debate

Number of Entries: 38

Place
Team
School

1st
Madison O'neal
Keller High School

2nd
Allison Yang
The Kinkaid School

3rd
Kaaviya Shenbaharaman
Jasper High School

4th
Aditi Singh
Flower Mound High School

5th
Evelyn Ding
Jasper High School

6th
Chisom Okorafor
Lovejoy High School

7th
Jack Sibbett
Southlake Carroll

8th
Arnav Koppala
Southlake Carroll

VLD - Varsity Lincoln Douglas

Number of Entries: 36

Place
Team
School

1st
Jay Namdhari
Plano East Sr. High

2nd
Pranav Kaginele
Southlake Carroll

Semis
Annie Chen
Harrison

Semis
Daniel Xu
Memorial High School

Quarters
Tommy Yu
Dulles High School

Quarters
Krutin Devesh
Greenhill School

Quarters
Elizabeth Elliott
Isidore Newman School

Quarters
Armaan Christ
Midlothian HS

VCX - Varsity Policy

Number of Entries: 39

Place
Team
School

1st
Richard Liu
Akshay Padala
Little Rock Central

2nd
Sabrina Yang
Alex Mojica
Blue Valley Northwest

Semis
Shruti Siva
Krish Mysoor
Greenhill School

Semis
Jack Shaw
Annemarie Smith
Shawnee Mission South High School

Quarters
Avisha Pandey
Niki Adma
Barstow School

Quarters
Lily Ren
Lizzie Place
Blue Valley North

Quarters
Ariel Gabay
Hana Bisevac
Niles North High School

Quarters
Clare Bradley
Brooklynn Hato
Shawnee Mission South High School

VPF - Varsity Public Forum

Number of Entries: 32

Place
Team
School

1st
Anuj Lohtia
Arrman Kapoor
Jasper High School

2nd
Ava Dasari
Kate Ren
Westwood

Semis
Jadon Zheng
Aidan Zhu
Dulles High School

Semis
Owen Morris
Aditya Kurra
Flower Mound High School

Quarters
Akhil Durvasula
Juliana Li
BASIS Phoenix High School

Quarters
Advay Bhattacharya
Amey Sharma
Flower Mound High School

Quarters
Sanjana Kumar
Ananshi Patel
Jasper High School

Quarters
Jackson Perkins
Christian Glenos
Mountain Brook High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 28

Place
Team
School

1st
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Eve Yang
Plano East Sr. High

3rd
Aayush Mishra
Southlake Carroll

4th
Chisom Okorafor
Lovejoy High School

5th
Manushri Malkapurapu
Hebron High School

6th
Nadia Turner
Flower Mound High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Emma Maughan
Richard King HS

2nd
Will Holland
Grapevine High School

3rd
Katie Eanes
Reagan HS

4th
Lucy Harlow
Creekview High School

5th
Alexis Doellinger
Southlake Carroll

6th
Grace Prokopeas
Southlake Carroll

DUET - Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Mira Chary
Shreya Dhananjayan
Plano East Sr. High

2nd
Alexandra Goel
Alexa Reid
Jordan High School

3rd
Roshan Vajinapalli
Vikrant Jeeva
Plano East Sr. High

4th
Ella Russell
Fanny Wiesmuller
Jordan High School

5th
Karim Al Kharsa
Vibhu Kanna
Jordan High School

6th
Ella Holland
Signy Ackermann
Grapevine High School

DUO - Duo Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Zoe Disler
Sydney Fulton
L C Anderson High School

2nd
Raghav Ganesa
Kelsey Tovar
Grapevine High School

3rd
Kaileen Rooks
Veronica Martin
Hebron High School

4th
Ella Holland
Will Holland
Grapevine High School

5th
Laura Margo
Gracey Hamilton
L C Anderson High School

6th
Katie Field
Olivia Drew
L C Anderson High School

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Anushka Yadav
Round Rock High School

2nd
Nadia Turner
Flower Mound High School

3rd
Ishika Kothari
Plano East Sr. High

4th
Abhinav Kotha
Jordan High School

5th
Shriman Thandra
Seven Lakes High School

6th
Garima Gupta
Plano East Sr. High

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Max Blackwell
Plano West Sr High School

2nd
Jiaxi Jesse He
Jasper High School

3rd
Bettina Devadoss
Prestonwood Christian Academy

4th
Romi Kahana
Lovejoy High School

5th
Anishka Chokshi
Southlake Carroll

6th
Raghav Ganesa
Grapevine High School

INF - Informative Speaking

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Alanna Howlett
L C Anderson High School

2nd
Manuel Martinez
Richard King HS

3rd
Areesha Rahman
Bridgeland High School

4th
Bettina Devadoss
Prestonwood Christian Academy

5th
Maahiyaa Datwani
Southlake Carroll

6th
Shirley Yang
Prestonwood Christian Academy

OO - Original Oratory

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Lara Borges
L C Anderson High School

2nd
Kathy He
Reagan HS

3rd
Katie Eanes
Reagan HS

4th
Tosin Fagbami
Plano East Sr. High

5th
Divine Ajuzie
Reagan HS

6th
Vibha Chemangunta
Plano East Sr. High

POI - Program Oral Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Kathy He
Reagan HS

2nd
Ella Holland
Grapevine High School

3rd
Madhalasa Iyer
Plano Senior

4th
Kate Tucker
Plano Senior

5th
Karrington Barnett
Greenhill School

6th
Sophie Briggs
Athens High School

WS - World Schools

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Ashton Higgins
Caroline Greenstone
Aimee Stachowiak
Greenhill School

2nd
Kaden Alibhai
Nate Stitt
Sophia Mohamed
Carcyn Coleman
Vivaan Gupta
Greenhill School

Semis
Pooja Sanghvi
Sophia Li
Emily Hu
Jeannette Yang
Natalie Stachowiak
Greenhill School

Semis
Mili Pathak
Sherry Long
Ayla Sumer
Eesha Neunaha
Meera Thamaran
The Hockaday School