Plano East

1/15/21-1/16/21
Number of Schools: 43

CD - Congress

Number of Entries: 44

Place
Team
School

1st
Kaaviya Shenbaharaman
Jasper HS

2nd
James O'Brien
Plano Senior

3rd
Saisha Karri
Centennial HS

4th
Duncan South
Plano Senior

5th
Manav Makhija
Centennial HS

6th
Navya Sampathkumar
Centennial HS

7th
Wesley Barrett
Rock Hill HS

8th
Bryan Hong
Jasper HS

LD - Lincoln-Douglas

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Kaya Czyz
Lovejoy High School

2nd
Anna Gressett
Melissa High School

Semis
Faith Choate
Grapevine High School

Semis
Jason Shulman
Plano West Sr High School

Quarters
Christopher Row
Greenhill School

Quarters
Jaden Watt
Greenhill School

Quarters
Jannat Verma
Lovejoy High School

Quarters
Ella Huang
St Agnes Academy

PF - Public Forum

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Aditya Kumar
Michael Chen
Plano West Sr High School

2nd
Dan Lehavi
Srujam Dave
El Camino Real Charter High School

Semis
Kaustubh Sonawane
Priyanka Gupta
Plano West Sr High School

Semis
Renee Li
Lillian Ye
Plano West Sr High School

Quarters
Nathan Zhou
Aayan Rahat
Centennial HS

Quarters
Ananshi Patel
Sanjana Kumar
Jasper HS

Quarters
Kendall Carll
Thomas Pottinger
Lovejoy High School

Quarters
Kosi Chugbo-Junius
Vedant Tapiavala
Talented and Gifted Magnet HS

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 33

Place
Team
School

1st
Anushka Kumar
Plano West Sr High School

2nd
Patrick Lu
Jasper HS

3rd
Kaaviya Shenbaharaman
Jasper HS

4th
Jennifer Su
Plano West Sr High School

5th
Isaac Doty
Lubbock High School

6th
James O'Brien
Plano Senior

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Isaac Bohls
Northwest HS

2nd
Steven Franco
Northwest HS

3rd
Kate Tucker
Clark HS

4th
Esther Afangideh
Wylie Sr High School

5th
Gillian Marren
Plano Senior

6th
Kaylee Frazier
Grapevine High School

Duo - Duo Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Jack Rykert
Kathleen Benson
Saint Mary's Hall

2nd
Henry Martinez
Kathleen Ready
Creekview High School

3rd
Mizuki Nelson
Mirabai Munton
Vines High School

4th
Kaylee Frazier
Mateo Valencia Neyra
Grapevine High School

5th
Faith Bouchelle
Austin Ebel
Creekview High School

6th
Nayla Morshed
Ryan Faidley
Vines High School

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Kunal Sawhney
Garland High School

2nd
Maddie Nolen
Upper St Clair High School

3rd
Kaylee Frazier
Grapevine High School

4th
Sophie Holder
Saint Mary's Hall

5th
Jiaxi Jesse He
Jasper HS

6th
Amina Syed
Jasper HS

Info - Informative Speaking

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Michael Wong
Grapevine High School

2nd
Max Blackwell
Shepton High School

3rd
Gretchen Tschetter
Wylie Sr High School

4th
Kriti Avirneni
Centennial HS

5th
Bailey Raymond
St Agnes Academy

6th
Christopher Lorde
Jasper HS

IX - International Extemp

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Kyle Letterer
Jasper HS

2nd
Phoena Lin
Jasper HS

3rd
Raghav Ramki
Jasper HS

4th
Pranav Kalakuntla
Jasper HS

5th
Amit Konda
Jasper HS

6th
Pranav Ganta
Midland Lee HS

OO - Original Oratory

Number of Entries: 42

Place
Team
School

1st
Nayla Morshed
Vines High School

2nd
Casey Simpson
Agoura High School

3rd
Sofia Gill
Garland High School

4th
Griffin LaMar
Byron Nelson High School

5th
Grace Zhou
Clear Springs High School

6th
Christopher Lorde
Jasper HS

POI - Program Oral Interp

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Kaylee Frazier
Grapevine High School

2nd
Kate Tucker
Clark HS

3rd
Vaishali Srinivasan
Centennial HS

4th
Gillian Marren
Plano Senior

5th
Emily Stoutjesdyk
Keller High School

6th
Corbin Colvin
Hallsville Speech and Debate

WS - World Schools

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Kevin Huang
Christian Sallese
Jordan Pavelko
Hannah Kuecker
Clear Springs High School

2nd
Evita Nino
Zoe Stone
Madeline Chen
Kaelyn Lee
The Hockaday School

Semis
Sriya Chebrolu
Sarah Crow
Arabella Ware
Trisha Ashish
Maya Raghunathan
The Hockaday School

Semis
Siddhi Bansal
Amy Tian
Sarah Zhou
Polina Terekhova
Cassandra Diaz
The Hockaday School