University of Houston Cougar Classic

1/14/22-1/16/22
Number of Schools: 59

CONG - Congress

Number of Entries: 32

Place
Team
School

1st
Arman Amin
Southlake Carroll

2nd
Mischa Wijesekera
Lamar High School

3rd
Rohan Kathuria
Seven Lakes High School

4th
Fida Ahmed
Seven Lakes High School

5th
Chukwubuikem Madu
Lamar High School

6th
Aadya Singh
Seven Lakes High School

7th
Allison Yang
The Kinkaid School

8th
Arnav Koppala
Southlake Carroll

LD - Lincoln-Douglas

Number of Entries: 54

Place
Team
School

1st
Siddhartha Rana
Carnegie Vanguard High School

Finals
Jarvis Xie
Strake Jesuit College Preparatory

Semis
Ben Duong
Memorial High School

Semis
Daniel Xu
Memorial High School

Quarters
Vishnu Nataraja
Dulles High School

Quarters
Sean Wallace
Sidwell

Quarters
JD Kollar
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Vratin Mankidy
Strake Jesuit College Preparatory

Octos
Laura Huang
Carnegie Vanguard High School

Octos
Nathan Reed
Cooper City High School

Octos
Jaden Watt
Greenhill School

Octos
Armaan Christ
Midlothian HS

Octos
Suhani Jampala
Newman Smith

Octos
Justin Wen
Strake Jesuit College Preparatory

Octos
Michael Stuckert
Strake Jesuit College Preparatory

Octos
Sripad Yadagiri
Westside High School

VCX - Policy Debate

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Shruti Siva
Krish Mysoor
Greenhill School

2nd
Owen Williams
Ayden Smith
Truman HS

Semis
Adarsh Agrawal
Ved Ganesh
Dulles High School

Semis
Joonyoung Choo
Neil Choudhary
Westwood

Quarters
Luke Ryu
Vincent Li
Canyon Crest Academy

Quarters
Varsha Gande
Ramateja Mettu
Greenhill School

Quarters
Jackson Mills
Jack Baker
Little Rock Central

Quarters
Ishan Sharma
Robert Peterson
West High School SLC

PF - Public Forum

Number of Entries: 38

Place
Team
School

1st
Arnav Mehta
Aarush Kaboo
Seven Lakes High School

2nd
Pranav Mantri
Medha Tambe
Independent Hamilton High School

Semis
Nemerjit Singh
Aadit Agrahara
Fowler Academy

Semis
Austin Fiorito
Oliver Lin
St John's School

Quarters
Tanuj Balaji
Anjali Mannepalli
Leander High School

Quarters
Nicole He
Jessica Chai
Seven Lakes High School

Quarters
Arjun Chimata
Jonathan Daniel
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Noah Valencia
Sergio Karam
Strake Jesuit College Preparatory

D-EX - Domestic Extemp

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Ananya Das
St John's School

2nd
Iris Cheng
Seven Lakes High School

3rd
Rohan Kathuria
Seven Lakes High School

4th
Arshiya Mahato
Seven Lakes High School

5th
Akshita Krishnan
Coppell High School

6th
Nathan Tinu
Coppell High School

DI - Dramatic Interpetation

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Kayla Johnsen
Stephen F Austin High School

2nd
Evyen Castillo
Harlingen High School

3rd
Brendan Cisneros
Harlingen HS South

4th
Christopher Heiskell
Harlingen HS South

5th
Jorge Gonzales
Harlingen HS South

6th
Kole Kibler
Harlingen HS South

DUET - Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Brendan Cisneros
Sadie Jensen
Harlingen HS South

2nd
Summer Lucio
Kyler De Leon
Harlingen High School

3rd
Kayla Acosta
Audrey Nguyen
Harlingen High School

4th
Adrianna Rodriguez
Devin Claudio
Harlingen HS South

5th
Zarya Smith
Sierra Liendo
Stephen F Austin High School

6th
Maven Hardwich
Christina Banda
Harlingen High School

Duo - Duo Interp

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Adeline Mai
Solemei Scamaroni
The Village High School

2nd
Lauren Bender
Tristan Flores
Harlingen High School

3rd
Evyen Castillo
Summer Lucio
Harlingen High School

4th
Carolina Kortan
Audrey Nguyen
Harlingen High School

5th
Eliza Noblejas
Alexander Roman
Bonita Vista High School

6th
Saphira Mensinger
Karime Torres Guerrero
Bonita Vista High School

F-EX - Foreign Extemp

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
SOUMIL GOYAL
Lamar High School

2nd
John Crump III
Truman HS

3rd
Allison Yang
The Kinkaid School

4th
Julia Apuda
The Woodlands High School

5th
Amita Satish
Coppell High School

6th
Sidharth Nair
Seven Lakes High School

HI - Humorous Interpretation

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Christopher Heiskell
Harlingen HS South

2nd
Sadie Jensen
Harlingen HS South

3rd
Adrianna Rodriguez
Harlingen HS South

4th
Summer Lucio
Harlingen High School

5th
Magnus De La pena
Harlingen High School

6th
Charlotte Hughes
Harlingen High School

INFO - Informative

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Alek Zabel Araguz
Harlingen HS South

2nd
Eshal Maknojia
Clear Falls High School

3rd
David Cervantes
Clear Springs High School

4th
Karen Cui
Jordan High School

5th
Daniel Vallez
Harlingen HS South

6th
Christopher Lorde
Plano West Sr High School

OO - Oratory

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Aditi Iyer
The Village High School

2nd
Christina Banda
Harlingen High School

3rd
Solemei Scamaroni
The Village High School

4th
Apolline Brossard
Memorial High School

5th
Cole Woody
Dulles High School

6th
Ankita Talukdar
Clear Springs High School

POI - Program Oral Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Kayla Acosta
Harlingen High School

2nd
Reagan Oliver
Grand Oaks High School

3rd
Christopher Lorde
Plano West Sr High School

4th
Tristan Flores
Harlingen High School

5th
Brendan Cisneros
Harlingen HS South

6th
Adrianna Rodriguez
Harlingen HS South

OWRLD - Worlds

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Anushree De
Dawson Marold
Umang Vinayaka
Dia Atluri
Tanisha Chaudhuri
Coppell High School

2nd
Sanjay Shori
Neha Boyapati
Eesha Bethi
Southlake Carroll

Semis
Mili Pathak
Claire Zhu
Sherry Long
Meera Thamaran
Tukwa Ahsan
The Hockaday School

Semis
Kimberly Zhang
Diya Hegde
Kaelyn Lee
Julia Zhao
Christina Ding
The Hockaday School

Quarters
Sean Anderson
Pravin Mohan
Nathan Ashworth
Elizabeth Lemke
Grapevine High School

Quarters
Sophia Clavenna
Carmen Duque-Diaz
Isabel Bhasin
The Hockaday School

Quarters
Sungjoo Yoon
Nicholas Ostheimer
Venkata Yenuganti
Arik Karim
Aiden Yoon
NBSSDebate

Quarters
Haley Chokshi
Cristina Capriglione
Nysa Lilani
Southlake Carroll