Creekview Winter Extravaganza

12/10/21-12/11/21
Number of Schools: 14

CD - Congressional Debate

Number of Entries: 24

Place
Team
School

1st
Chisom Okorafor
Lovejoy High School

2nd
Jackson Elliott
Trivium Academy

3rd
Sara Jamal
Southlake Carroll

4th
Jude Meyer
Plano Senior

5th
Ravi Pitta
Plano Senior

6th
Cameron McConachie
Trivium Academy

VLD - Varsity Lincoln Douglas

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Cameryn Bentler
Royse City High School

2nd
Chase Roundtree
Lovejoy High School

Semis
Brian Duong
Garland High School

Semis
Maanushri Obalapuram
Marcus High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Chisom Okorafor
Lovejoy High School

2nd
Sofia Gill
Garland High School

3rd
Jude Meyer
Plano Senior

4th
Arianna Iqbal
Plano Senior

5th
Venkata Harshitha Pulagam
Hebron High School

6th
Wendy May
Garland High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Ellis Wesley
Grapevine High School

2nd
Kunal Sawhney
Garland High School

3rd
Audrey Canter
Grapevine High School

4th
Gavin Marsicano
South Grand Prairie High School

5th
Madhalasa Iyer
Plano Senior

6th
Aubree Wilson
South Grand Prairie High School

DUET - Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Cora Tygart
Stori Jasper
South Grand Prairie High School

2nd
Bryce Tygart
Malaki Perez
South Grand Prairie High School

3rd
Chisom Aguwa
Kristian Adams
South Grand Prairie High School

4th
Aubree Wilson
Virginia Hinojosa
South Grand Prairie High School

5th
Chigozie Aguwa
Mackenzie Turner
South Grand Prairie High School

6th
Destiny Smith
Gabrielle Handcock
South Grand Prairie High School

Duo - Duo Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Paris Smith
Sophia Mathison
South Grand Prairie High School

2nd
Raghav Ganesa
kelsey tovar
Grapevine High School

3rd
Ellis Wesley
Katy Deml
Grapevine High School

4th
Ricardo Valverde
gavin barron
Grapevine High School

5th
Jude Wheatley
Jordan Day
Lovejoy High School

6th
Malia Radigan
Isa Skrukrud
Grapevine High School

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Emma Biebighauser
Grapevine High School

2nd
Chigozie Aguwa
South Grand Prairie High School

3rd
Audrey Canter
Grapevine High School

4th
Romi Kahana
Lovejoy High School

5th
Simon Rodgers
Garland High School

6th
Preston Sundara
South Grand Prairie High School

INFO - Informative

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Michael Wong
Grapevine High School

2nd
Matthew Rippin
Plano Senior

3rd
Milan Le
Garland High School

4th
Shruti Subramaniyan
Lovejoy High School

5th
Jackson Clark
Coram Deo Academy

6th
Malia Radigan
Grapevine High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Arianna Iqbal
Plano Senior

2nd
Matthew Rippin
Plano Senior

3rd
Manushri Malkapurapu
Hebron High School

4th
Madhalasa Iyer
Plano Senior

5th
Ianna Chan
Coram Deo Academy

6th
Venkata Harshitha Pulagam
Hebron High School

POI - Program Oral Interp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Kunal Sawhney
Garland High School

2nd
Signy Ackermann
Grapevine High School

3rd
Kristian Adams
South Grand Prairie High School

4th
Madhalasa Iyer
Plano Senior

5th
Minh-Khoa Ha
South Grand Prairie High School

6th
Isa Skrukrud
Grapevine High School