The Cougar Classic at the University of Houston

1/14/21-1/17/21
Number of Schools: 91

CONG - Congress

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Matthew Lee
Spring Woods High School

2nd
Jared Lee
Spring Woods High School

3rd
Josh Mahato
Seven Lakes High School

4th
Lucas Salaberry
Lamar High School

5th
Jonathan Tubb
Saint Mary's Hall

6th
Manas Pathak
Seven Lakes High School

LD - Lincoln-Douglas Debate

Number of Entries: 62

Place
Team
School

1st
Abhinav Sinha
Dulles High School

2nd
Sean Wallace
Sidwell

Semis
Daniel Xu
Houston Memorial High School

Semis
David Herrera
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Sarah Zheng
Dulles High School

Quarters
Aidan Atkins
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Siddhartha Rana
Carnegie Vanguard High School

Quarters
Christine Yuan
William P. Clements High School

Octos
Rhea Biswas
Dulles High School

Octos
Raaiqa Zahid
Dulles High School

Octos
Tommy Yu
Dulles High School

Octos
Anya Tang
Exeter

Octos
Sebastian Cho
Houston Memorial High School

Octos
Gordon Krauss
Claremont

Octos
Michael Stuckert
Strake Jesuit College Preparatory

Octos
Akaash Kolluri
William P. Clements High School

Pol - Policy Debate

Number of Entries: 49

Place
Team
School

1st
Joshua Ramos
Jack Martin
Jesuit College Prep

2nd
Zaarah Azad
David Gutierrez
Reagan HS

Semis
Noah Reed
Adam White
Shark Debate

Semis
Phoebe Brous
Rishi Malay
Barstow School

Quarters
Nandika Kapur
Tristan Rios
Reagan HS

Quarters
Rohith Raman
Sripad Yadagiri
Westside HS

Quarters
Ruhee Nemawarkar
Katherine Yan
Westwood

Quarters
Claire Davis
Ralph Anderson
Winston Churchill HS

PF - Public Forum

Number of Entries: 53

Place
Team
School

1st
Zain Ashraf
Ishan Dubey
Strake Jesuit College Preparatory

2nd
Shravan Pejavar
Raunak Mukherjee
Hamilton High School

Semis
Arjun Singh
Raj Chopra
Hamilton High School

Semis
Matthew Cupich
Apurva Desai
William P. Clements High School

Quarters
Emad Khalid
Danny Vilson
Elkins High School

Quarters
Sai Mihith Bommineni
Parth Wokhlu
Centennial HS

Quarters
Arjun Ramprasad
Kartike Chawla
Centennial HS

Quarters
Milun Jain
Kolitha Perera
North Allegheny

Octos
Mia Tavares
Nick Mahdavi
The Nueva School

Octos
Naman Janga
Rithvik Edupuganti
Elkins High School

Octos
Neha Shakir
Pinak Panda
Hamilton High School

Octos
Savar Sinha
Charles Zhang
Hamilton High School

Octos
Arav Chedda
Shivansh Nikhra
Centennial HS

Octos
Jackie Ku
Christopher Karmonik
Strake Jesuit College Preparatory

Octos
Arfa Momin
Sophia Pirani
Fort Bend Austin HS

Octos
Abel John
Abhay Rao
William P. Clements High School

D-EX - Domestic Extemp

Number of Entries: 47

Place
Team
School

1st
Meghan Flanaghan
Friendswood High School

2nd
Andy Shen
Bob Lanier Middle School

3rd
Varun Vankadara
Tompkins High School

4th
Jesus Silva
Spring Woods High School

5th
William Moursund
Episcopal HS

6th
Arnav Goel
Friendswood High School

DI - Dramatic Interpetation

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Caroline Hsu
The Village High School

2nd
Navaneeth Unnikrishnan
Hamilton High School

3rd
Hannah Bronsell
Foster

4th
Anabelle Evans
Foster

5th
McKenna Walter
The Woodlands High School

6th
Emily Morvant
The Woodlands High School

F-EX - Foreign Extemp

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Grace Fyfe
Spring Woods High School

2nd
Corina Aniceto
Seven Lakes High School

3rd
Hannah Aaronson
Tompkins High School

4th
Liliana Molis
Friendswood High School

5th
Bowen James
Westwood

6th
Austin Tran
Friendswood High School

HI - Humorous Interpretation

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Kunal Sawhney
Garland High School

2nd
Wonnie Chung
ModernBrain

3rd
Prachi Rajput
Seven Lakes High School

4th
Jennifer Dong
ModernBrain

5th
Kathryn Porter
Ravenwood High School

6th
Michael Hernandez
Royse City High School

INFO - Informative

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Trisha Panse
Hamilton High School

2nd
Isabella Rodriguez
Rock Springs

3rd
Kennadi Rushing
Spring Woods High School

4th
Hrishi Koushik
Leland High School

5th
Aleena Joseph
Fort Bend Austin HS

6th
Hallie Cozzens
Rock Springs

OO - Oratory

Number of Entries: 37

Place
Team
School

1st
Aditi Iyer
The Village High School

2nd
Iris Lai
Hamilton High School

3rd
Dale Wynn
THEO Christian

4th
Janine Abad
Seven Lakes High School

5th
Christine Lee
Phillips Academy Andover

6th
Kahani Malhotra
The Village High School

POI - Program Oral Interp

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Aditi Iyer
The Village High School

2nd
Trisha Panse
Hamilton High School

3rd
Natalie Porter
Ravenwood High School

4th
Jessica Gutierrez
West Hardin

5th
B e l l a Faria
Hamilton High School