Coppell Classic Swing

1/7/22-1/8/22
Number of Schools: 66

CD - Congressional Debate

Number of Entries: 43

Place
Team
School

1st
Nitya Nadella
Southlake Carroll

2nd
Anushka Kumar
Plano West Sr High School

3rd
Leo Yu
Plano West Sr High School

4th
Kaaviya Shenbaharaman
Jasper HS

5th
Arman Amin
Southlake Carroll

6th
Hannah Gan
Jasper HS

7th
John Fahoum
Southlake Carroll

8th
Jack Sibbett
Southlake Carroll

VCX - Varsity CX

Number of Entries: 19

Place
Team
School

Finals
Varsha Gande
Ramateja Mettu
Greenhill School

Finals
Claudia Gay
Hannah Hoer
Washington

Semis
Isabel Martinez
Madison Rojas
Greenhill School

Semis
James Gambon
Tyler Han
Springfield Catholic High School

Quarters
Spencer Simon
Shreeya Madhavanur
Greenhill School

Quarters
Jackson Farragut
Benjamin Brainard
Jesuit College Prep

Quarters
Margaret Duff
Mary Sharp
Springfield Catholic High School

Quarters
Eric Gong
Harry Liu
Westwood

VLD - Varsity LD

Number of Entries: 43

Place
Team
School

1st
Siddhartha Rana
Carnegie Vanguard High School

2nd
Nathan Gong
Plano East Sr. High

Semis
Neel Kanamangala
Plano East Sr. High

Semis
Sripad Yadagiri
Westside High School

Quarters
Christopher Row
Greenhill School

Quarters
Enya Pinjani
Southlake Carroll

Quarters
Brian Jeon
Westwood

Quarters
Esha Venkat
Westwood

VPF - Varsity PF

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Anuj Lohtia
Arrman Kapoor
Jasper HS

2nd
Shreeya Gogia
Jonathan Jose
Southlake Carroll

Semis
Brennan Lee
Brian Zhou
Plano West Sr High School

Semis
Rohan Bajpai
Nathan Fang
Westwood

Quarters
Judy Zhu
Clint Stalnaker
Colleyville Heritage High School

Quarters
Minhan Park
Saketh Gangadaranellore
Plano West Sr High School

Quarters
Srishthi Das
Rishi Suri
Southlake Carroll

Quarters
Arfa Momin
Autumn Carpenter
Stephen F Austin High School

DI9 - ASYNC Dramatic Interp

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Kunal Sawhney
Garland High School

2nd
Valentina Marino
Byram Hills High School

3rd
Walker Blackwell
Plano West Sr High School

4th
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

5th
Giselle Abarca
Garland High School

6th
Gonzalo Delgado
Robert Vela

DUO9 - ASYNC Duo Interp

Number of Entries: 1

Place
Team
School

HI9 - ASYNC Humorous Interp

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Walker Blackwell
Plano West Sr High School

2nd
Laird Stearns
Tuloso Midway High School

3rd
Megan Sewell
James Bowie High School

4th
Kyah Wells
Melissa High School

5th
Aidan Aldea-Lustig
Byram Hills High School

6th
Audrey Canter
Grapevine High School

INF9 - ASYNC Informative

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Aditi Amin
Plano East Sr. High

3rd
Christopher Lorde
Plano West Sr High School

4th
Mary Sharp
Springfield Catholic High School

5th
Clara Weil
Byram Hills High School

6th
Amelia Chung
Byram Hills High School

OO9 - ASYNC Original Oratory

Number of Entries: 33

Place
Team
School

1st
Fareeda Akewusola
Kingwood High School

2nd
Anya Zhang
Dublin Jerome High School

3rd
Vibha Chemangunta
Plano East Sr. High

4th
Peter Wang
Liangyi Youth Leadership Academy

5th
Gonzalo Delgado
Robert Vela

6th
Lia Aldea-Lustig
Byram Hills High School

POI9 - ASYNC Program Oral Interp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Manha Haque
Plano West Sr High School

2nd
Fareeda Akewusola
Kingwood High School

3rd
Gonzalo Delgado
Robert Vela

4th
Adrianna Garzoria
Caney Creek High School

5th
Alexandria Jacob
Caney Creek High School

6th
Hailey Murphy
Springfield Catholic High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Audrey Canter
Grapevine High School

2nd
Walker Blackwell
Plano West Sr High School

3rd
Faith Bouchelle
Creekview High School

4th
Shreya Jariwala
South Grand Prairie High School

5th
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

6th
Haven Harkins
South Grand Prairie High School

DUET - Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Paris Smith
Sophia Mathison
South Grand Prairie High School

2nd
Preston Sundara
Minh-Khoa Ha
South Grand Prairie High School

3rd
Chigozie Aguwa
Mackenzie Turner
South Grand Prairie High School

4th
Katy Deml
Raghav Ganesa
Grapevine High School

5th
Haven Harkins
Shreya Jariwala
South Grand Prairie High School

6th
Bryce Tygart
Malaki Perez
South Grand Prairie High School

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Max Blackwell
Plano West Sr High School

2nd
Walker Blackwell
Plano West Sr High School

3rd
Audrey Canter
Grapevine High School

4th
Paris Smith
South Grand Prairie High School

5th
Stori Jasper
South Grand Prairie High School

6th
Sara Sala
South Grand Prairie High School

INF - Informative

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Christopher Lorde
Plano West Sr High School

2nd
William Hogan
Grapevine High School

3rd
Anointing Okereke
Plano East Sr. High

4th
Ishaan Surve
Coppell 9th

5th
Audrey Canter
Grapevine High School

6th
Raghav Ganesa
Grapevine High School

IX - International Extemp

Number of Entries: 23

Place
Team
School

1st
Kyle Letterer
Plano West Sr High School

2nd
Govind Pattathil
Hebron High School

3rd
Julia Duan
Plano West Sr High School

4th
Justin Zhu
Plano West Sr High School

5th
Amit Konda
Plano West Sr High School

6th
Sneha Bhale
Westwood

OO - Original Oratory

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Christopher Lorde
Plano West Sr High School

2nd
Eve Yang
Plano East Sr. High

3rd
Manushri Malkapurapu
Hebron High School

4th
Vibha Chemangunta
Plano East Sr. High

5th
Vinathi Beeram
Clark HS

6th
Sharley Kiefer
McMillen High School

POI - Program Oral Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Tristan DeLong
Keller High School

2nd
Kunal Sawhney
Garland High School

3rd
Manha Haque
Plano West Sr High School

4th
Minh-Khoa Ha
South Grand Prairie High School

5th
Christopher Lorde
Plano West Sr High School

6th
Sophie Briggs
Athens High School

USX - US Extemp

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Leo Yu
Plano West Sr High School

2nd
Aayush Mishra
Southlake Carroll

3rd
Evelyn Ding
Jasper HS

4th
Gabriel Bo
Plano West Sr High School

5th
Pranav Gorty
Plano East Sr. High

6th
Jessica Fregene
Keller High School

WSD - World Schools

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Premanshi Agarwalla
Shree Allada
Naz Soysal
Cassie Liu
Tukwa Ahsan
The Hockaday School

2nd
Ashton Higgins
Caroline Greenstone
Abeera Amer
Reyna Diamond
Greenhill School

Semis
Claire Zhu
Sherry Long
Meera Thamaran
The Hockaday School

Semis
Alex Lee
Eric Li
Sungjoo Yoon
Leah Braden
NBSSDebate

Quarters
Kaden Alibhai
Nate Stitt
Sophia Mohamed
Carcyn Coleman
Vivaan Gupta
Greenhill School

Quarters
Pooja Sanghvi
Sophia Li
Emily Hu
Jeannette Yang
Natalie Stachowiak
Greenhill School

Quarters
Sanika Agarwalla
Ariana Wang
Diya Hegde
Evita Nino
Sidney Murray
The Hockaday School

Quarters
Joshua Li
Adith Gangalakunta
Kaustubh Sonawane
Meghna Subramanium
Priyanka Gupta
Plano West Sr High School