Athens Mt Pleasant Swing Tournament

11/12/20-11/14/20
Number of Schools: 37

ACONG - Athens Congressional Debate

Number of Entries: 36

Place
Team
School

1st
James O'Brien
Plano Senior

2nd
William Parks
Plano Senior

3rd
Natasha Banga
Coppell High School

4th
Apra Donthula
Plano East Sr. High

5th
Conny Cai
Plano Senior

6th
Chisom Okorafor
Lovejoy High School

7th
Harley Pitts
Midland Lee HS

8th
Nidhi Ilanthalaivan
Coppell 9th

MPCON - MP Congressional Debate

Number of Entries: 37

Place
Team
School

1st
Natasha Banga
Coppell High School

2nd
James O'Brien
Plano Senior

3rd
Apra Donthula
Plano East Sr. High

4th
Tommy Weaver
Fort Worth Country Day

5th
Shakib Ali
Plano East Sr. High

6th
Corbitt Armstrong
Midway High School

7th
Conny Cai
Plano Senior

8th
Shawn Estrada
San Angelo Central

VLD - Varsity LD

Number of Entries: 32

Place
Team
School

1st
Ananya Mukund
Coppell High School

2nd
Vishal Sivamani
Coppell High School

Semis
Nathan Gong
Plano East Sr. High

Semis
Murphy Jones
Burleson Centennial HS

Quarters
Hunniya Ahmad
Coppell High School

Quarters
Siya Sangani
Coppell High School

Quarters
Brock Hines
Lindale High School

Quarters
Edward Baute
Byron Nelson High School

VCX - Varsity Policy Debate

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Tajvir Singh
Andrew Mao
Lovejoy High School

2nd
Jack Czyz
Mitchell Laman
Lovejoy High School

Semis
Harmony Moura Burk
Lylliam Oquel
Aubrey High School

Semis
Allison Underwood
Isabella Rodriguez
San Angelo Central

ADX - Athens Domestic Extemp

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Natasha Banga
Coppell High School

3rd
Apra Donthula
Plano East Sr. High

4th
James O'Brien
Plano Senior

5th
Gavin James
Lindale High School

6th
Samra Khan
Plano East Sr. High

ADI - Athens Dramatic Interp

Number of Entries: 33

Place
Team
School

1st
Isaac Bohls
Northwest HS

2nd
Terrell Joyner
South Grand Prairie High School

3rd
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

4th
Gavin Marsicano
South Grand Prairie High School

5th
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

6th
Jessica Gutierrez
West Hardin

ADUO - Athens Duo Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Conner Greenfield
Erica Avila
San Angelo Central

2nd
Brianna Roberts
Chloe Hansen
San Angelo Central

3rd
David May III
Morgan Peck
Midland Senior High School

4th
Elizbeth McClellan
Katherine Templeton
San Angelo Central

5th
Krystal Steele
Chelsea Wolfe
Hebron High School

6th
Isabella Rodriguez
Elizabeth Barker
San Angelo Central

AFX - Athens Foreign Extemp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Joseph Sharp
Byron Nelson High School

2nd
Conny Cai
Plano Senior

3rd
Pranav Ganta
Midland Lee HS

4th
Anjali Das
Hebron High School

5th
Shubhi Dhamija
Midland Lee HS

6th
Manushri Malkapurapu
Hebron High School

AHI - Athens Humorous Interp

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Mia Winters
San Angelo Central

2nd
Leighton Petty
Midland Senior High School

3rd
Alexander Wilson
South Grand Prairie High School

4th
Chloe Hansen
San Angelo Central

5th
Jennifer Gonzalez
South Grand Prairie High School

6th
Preston Sundara
South Grand Prairie High School

AINFO - Athens Informative Speaking

Number of Entries: 24

Place
Team
School

1st
Mary Abou Jawde
The Pembroke Hill School

2nd
Wynn Johnson
The Pembroke Hill School

3rd
Tiffany Hwang
Plano East Sr. High

4th
Brennan Wood
San Angelo Central

5th
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

6th
Salil Chandramohan
The Pembroke Hill School

AOO - Athens Original Oratory

Number of Entries: 51

Place
Team
School

1st
Vibha Chemangunta
Plano East Sr. High

2nd
Griffin LaMar
Byron Nelson High School

3rd
Tiffany Hwang
Plano East Sr. High

4th
Olivia Wetzel
Whitmer High School

5th
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

6th
Tosin Fagbami
Plano East Sr. High

Semis
Ashley Pan
Plano Senior

Semis
Zarin Safa
Plano Senior

Semis
Sungjoo Yoon
Burbank Senior HS

Semis
Casey Simpson
Agoura High School

Semis
Alyssa Zandt
San Angelo Central

Semis
Dana Garibaldi
James Nikki Rowe High School

Semis
Thalia Gaffney
Plano East Sr. High

Semis
Sanjana Arulkumaran
Plano East Sr. High

Semis
Manushri Malkapurapu
Hebron High School

Semis
Venkata Harshitha Pulagam
Hebron High School

APOI - Athens POI

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Megan Liu
Greenhill School

2nd
Brianna Roberts
San Angelo Central

3rd
Erica Avila
San Angelo Central

4th
Ryan Wang
Lovejoy High School

5th
Tyree Lewis
San Angelo Central

6th
Mia Winters
San Angelo Central

MPDX - MP Domestic Extemp

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Apra Donthula
Plano East Sr. High

2nd
James O'Brien
Plano Senior

3rd
Ryan Faidley
Vines High School

4th
Samra Khan
Plano East Sr. High

5th
Govind Pattathil
Hebron High School

6th
Shawn Estrada
San Angelo Central

MPDI - MP Dramatic Interp

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Isaac Bohls
Northwest HS

2nd
Walker Blackwell
Shepton High School

3rd
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

4th
Erin William
The Pembroke Hill School

5th
Gavin Marsicano
South Grand Prairie High School

6th
Haven Harkins
South Grand Prairie High School

MPDUO - MP Duo Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
David May III
Morgan Peck
Midland Senior High School

2nd
Conner Greenfield
Erica Avila
San Angelo Central

3rd
Brianna Roberts
Chloe Hansen
San Angelo Central

4th
Elizbeth McClellan
Katherine Templeton
San Angelo Central

5th
Krystal Steele
Chelsea Wolfe
Hebron High School

6th
Isabella Rodriguez
Elizabeth Barker
San Angelo Central

MPFX - MP Foreign Extemp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Conny Cai
Plano Senior

2nd
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

3rd
Joseph Sharp
Byron Nelson High School

4th
Natasha Banga
Coppell High School

5th
Anjali Das
Hebron High School

6th
Isabella LoCicero
North Lamar High School

MPHI - MP Humorous Interp

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Mia Winters
San Angelo Central

2nd
Chloe Hansen
San Angelo Central

3rd
Alexander Wilson
South Grand Prairie High School

4th
Dakota Jackson
South Grand Prairie High School

5th
Jennifer Gonzalez
South Grand Prairie High School

6th
Ryan Wang
Lovejoy High School

MPINFO - MP Informative Speaking

Number of Entries: 23

Place
Team
School

1st
Aditi Amin
Plano East Sr. High

2nd
Mary Abou Jawde
The Pembroke Hill School

3rd
Olivia Wetzel
Whitmer High School

4th
Salil Chandramohan
The Pembroke Hill School

5th
Max Blackwell
Shepton High School

6th
Shawn Estrada
San Angelo Central

MPOO - MP Original Oratory

Number of Entries: 51

Place
Team
School

1st
Tosin Fagbami
Plano East Sr. High

2nd
Olivia Wetzel
Whitmer High School

3rd
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

4th
Griffin LaMar
Byron Nelson High School

5th
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

6th
Ashley Pan
Plano Senior

Semis
Alex Gaba
Lindale High School

Semis
Ryan Wang
Lovejoy High School

Semis
Sungjoo Yoon
Burbank Senior HS

Semis
Carter Lopez
Midland Senior High School

Semis
Charles From
Northwest HS

Semis
Arianna Iqbal
Plano Senior

Semis
Dana Garibaldi
James Nikki Rowe High School

Semis
Vibha Chemangunta
Plano East Sr. High

Semis
Sanjana Arulkumaran
Plano East Sr. High

Semis
Manushri Malkapurapu
Hebron High School

MPPOI - MP POI

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Mia Winters
San Angelo Central

2nd
Ryan Wang
Lovejoy High School

3rd
Megan Liu
Greenhill School

4th
Brianna Roberts
San Angelo Central

5th
Quinn Benson
The Pembroke Hill School

6th
Erica Avila
San Angelo Central