The Northland Christian Classic

1/6/21-1/9/21
Number of Schools: 32

VCD - Varsity Congressional Debate

Number of Entries: 40

Place
Team
School

1st
Roseliane Corona
Cy-Fair High School

2nd
Aizaz Bokhari
William P. Clements High School

3rd
Natasha Banga
Coppell High School

4th
Norah Rami
William P. Clements High School

5th
Josh Mahato
Seven Lakes High School

6th
Anjali Bhatia
Seven Lakes High School

7th
Sidharth Nair
Seven Lakes High School

8th
Brianna Shrestha
William P. Clements High School

VCX - Varsity Cross Examination

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Jay Yan
Kaveen Patel
Coppell High School

2nd
Katherine Zhang
Samantha Fowler
The Kinkaid School

Semis
Olivia Kuffner
Alice Waters
Heights High School

Semis
Jason Christiansen
Vineet Shivraj
Atascocita High School

Quarters
Vishnu Patel
Sathvik Sagi
Coppell High School

Quarters
Savannah Miller
nikhil bhasin
The Kinkaid School

Quarters
Olivia Fowler
Alison Zhang
The Kinkaid School

Quarters
Neil Choudhary
Warren Huang
Westwood

VLD - Varsity Lincoln Douglas

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Van Dickerson
Vandegrift High School

2nd
Kyren Khairah
William P. Clements High School

Semis
Mallika Jade
Round Rock High School

Semis
Nathan Wei
The Woodlands College Park

Quarters
Ananya Mukund
Coppell High School

Quarters
Varshini Korapati
Coppell High School

Quarters
Grace Sahualla
Heights High School

Quarters
Jash Shah
William P. Clements High School

VPF - Varsity Public Forum

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Abel John
Abhay Rao
William P. Clements High School

2nd
Rubeena Hussain
Anika Mathur
William P. Clements High School

Semis
Aarush Kaboo
Arnav Mehta
Seven Lakes High School

Semis
Matthew Cupich
Apurva Desai
William P. Clements High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Natasha Banga
Coppell High School

2nd
Danny Tang
Katy Taylor High School

3rd
Benjamin Prewitt
Cy-Fair High School

4th
Ariv Mondal
Jordan High School

5th
Ashmit Bhatnagar
William P. Clements High School

6th
Lauren Baltazar
Cy-Fair High School

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Aizaz Bokhari
William P. Clements High School

2nd
Norah Rami
William P. Clements High School

3rd
Kishlaya Rastogi
William P. Clements High School

4th
Josh Mahato
Seven Lakes High School

5th
Arlin Birkby
Seven Lakes High School

6th
Samyukta Gaddam
Seven Lakes High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Cinthia Morales
Cypress Park High School

2nd
Janine Abad
Seven Lakes High School

3rd
Brendon Nguyen
Oak Ridge HS

4th
Olivia Lopes
Seven Lakes High School

5th
Jennifer Zhu
Seven Lakes High School

WSD - World Schools Debate

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Jessye Fan
Andrew Lu
Ayaan Dhukka
William P. Clements High School

2nd
Akaash Kolluri
Christine Yuan
Marco Ma
William P. Clements High School

Semis
Phillip Crane
Claire Sullivan
Madeline Duncan
Helena Karlstrom
Kaylyn Bernal
Kingwood High School

Semis
Hrishi Marakani
Sonia Nihalani
Myra Goraya
Nicholas Damiano
William P. Clements High School

Quarters
Umang Vinayaka
Suchit Ineni
Sahith Mocharla
Jaythreya Datla
Coppell High School

Quarters
Ruthav Sadali
Janine Abad
Neha Rao
Nikhil Rajan
Seven Lakes High School

Quarters
Saniah Ahmad
Alice Qiang
Madison Huang
Lucy Nightingale
Gabriella Quesada
Seven Lakes High School

Quarters
Aarya Parmar
Danish Khan
Anna Huang
Faris Goraya
William P. Clements High School