Southlake Carroll

9/4/20-9/5/20
Number of Schools: 30

CONG - Congressional Debate

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Evelyn Huang
Louis D. Brandeis

2nd
Anushka Kumar
Plano West Sr High School

3rd
Pranav Pattatathunaduvil
Plano West Sr High School

4th
Manav Makhija
Centennial HS

5th
Navya Sampathkumar
Centennial HS

6th
Kelly Hu
Plano West Sr High School

7th
Sohm Chheda
Centennial HS

8th
Justin Rho
Plano West Sr High School

LD - Lincoln Douglas

Number of Entries: 43

Place
Team
School

1st
Brian Jeon
Westwood HS

2nd
Joshua Dawit
Garland High School

Semis
Nikitha Thoduguli
Greenhill School

Semis
Ramateja Mettu
Greenhill School

Quarters
Anna Gressett
Melissa High School

Quarters
Anya Yaksh
Westwood HS

Quarters
Shreya Tiwari
Westwood HS

Quarters
Reid Pinckard
Mount Pleasant High School

CX - Policy

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Anagha Gouru
Daniel Rothstein
Greenhill School

2nd
Connelly Cowan
Taryn Thurman
Mount Pleasant High School

Semis
Evan Wang
Andrew Lind
Dallas Highland Park High School

Semis
Shahina Chatur
Judy Zhu
Colleyville Heritage High School

PF - Public Forum

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Alyssa Nie
Angela Yi
Plano West Sr High School

2nd
Rohan Kamalakantha
Andy Shufer
Plano West Sr High School

Semis
Nathan Zhou
Aayan Rahat
Centennial HS

Semis
Darren Sung
Alexander Parachini
Plano West Sr High School

Quarters
Shabbir Bohri
Sahil Chiniwala
Coppell High School

Quarters
Shivam Siddaiya
Farhan Buvvaji
Plano West Sr High School

Quarters
Aditya Kumar
Michael Chen
Plano West Sr High School

Quarters
Kaustubh Sonawane
Priyanka Gupta
Plano West Sr High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Evelyn Huang
Louis D. Brandeis

2nd
Charles Hou
Plano West Sr High School

3rd
Kenny Zhu
Millard North Public School

4th
Isaiah Sohn
Velásquez-Liangyi Leadership Academy

5th
Ishita Shah
Allen High School/Lowery Freshman Center

6th
Farah Nishat
Centennial HS

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Adrianna Rodriguez
Gutierrez Middle School of the Arts and Sciences

2nd
Steven Franco
Northwest HS

4th
George Matthew Gutierrez
Gutierrez Middle School of the Arts and Sciences

5th
Celine Tsai
Velásquez-Liangyi Leadership Academy

6th
Bianca Rios
Gutierrez Middle School of the Arts and Sciences

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Kaylee Frazier
Grapevine High School

2nd
Camden Johnson
Grapevine High School

3rd
Signy Ackermann
Grapevine High School

4th
Kevin Tsai
Velásquez-Liangyi Leadership Academy

5th
Avery Janssen
Gutierrez Middle School of the Arts and Sciences

IX - International Extemp

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Pranav Pattatathunaduvil
Plano West Sr High School

2nd
Anushka Kumar
Plano West Sr High School

3rd
Adrian Baek
Velásquez-Liangyi Leadership Academy

4th
Natasha Banga
Coppell High School

5th
Amogh Anoo
Plano West Sr High School

6th
Evelyn Huang
Louis D. Brandeis

OI - Oral Interp

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Alexa Trevino
Gutierrez Middle School of the Arts and Sciences

2nd
Catalina Cabello-Corona
Gutierrez Middle School of the Arts and Sciences

3rd
Addison Ruiz
Gutierrez Middle School of the Arts and Sciences

4th
George Matthew Gutierrez
Gutierrez Middle School of the Arts and Sciences

5th
Bianca Rios
Gutierrez Middle School of the Arts and Sciences

6th
Charley Vitela
Gutierrez Middle School of the Arts and Sciences

OO - Original Oratory

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Aryan Kapoor
Plano West Sr High School

2nd
Olivia Fan
Plano West Sr High School

3rd
Angela Yang
Velásquez-Liangyi Leadership Academy

4th
Kate Carline
Rock Hill HS

5th
Montana Prather
Northwest HS

6th
Griffin LaMar
Byron Nelson High School

WSD - World Schools Debate

Number of Entries: 7

Place
Team
School

1st
Naz Soysal
Mia Xia
Tukwa Ahsan
Shree Allada
The Hockaday School

2nd
Premanshi Agarwalla
Karen Huang
Shinjini Mukherjee
Cassie Liu
The Hockaday School