Longhorn Classic

12/4/20-12/6/20
Number of Schools: 99

CONG - Congress

Number of Entries: 75

Place
Team
School

1st
Neil Gupta
Plano West Sr High School

2nd
Joseph Garza
Pflugerville High School

3rd
Raghav Ramki
Jasper HS

4th
Abhinav Chellury
Jasper HS

5th
Genevieve Cox
W B Ray High School

6th
Phoena Lin
Jasper HS

7th
Sydney O'Connell
Northland Christian School

8th
Atharv Kulkarni
Jasper HS

9th
Olivia Orren
Tyler Legacy High School

10th
Kaitlyn Hou
Jasper HS

11th
Celine Choi
AandM Consolidated High School

12th
Anish Beeram
Saint Mary's Hall

CLD - Open Lincoln-Douglas

Number of Entries: 100

Place
Team
School

1st
Zion Dixon
Strake Jesuit College Preparatory

2nd
Abhinav Sinha
Dulles High School

Semis
Sreyaash Das
Northview High School

Semis
Ben Erdmann
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Aadit Walia
McMillen High School

Quarters
Jet Sun
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Joseph Georges
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Kishan Kalaria
Trinity Valley School

Octos
Tommy Yu
Dulles High School

Octos
Daniel Xu
Memorial High School

Octos
Lulu Whitson
The Woodlands High School

Octos
Krutin Devesh
Greenhill School

Octos
Brett Cryan
L C Anderson High School

Octos
JD Kollar
Strake Jesuit College Preparatory

Octos
Karan Shah
Strake Jesuit College Preparatory

Octos
Pranav Medikonduru
Westwood

Doubles
Connor Self
Dulles High School

Doubles
Rhea Biswas
Dulles High School

Doubles
Sarah Zheng
Dulles High School

Doubles
Ben Duong
Memorial High School

Doubles
Nevin Gera
Plano East Sr. High

Doubles
Vishnu Nataraja
Dulles High School

Doubles
Nathan Gong
Plano East Sr. High

Doubles
Faizaan Dossani
Westlake

Doubles
Aaditya Ganesan
Westwood

Doubles
Diego Arcos
Strake Jesuit College Preparatory

Doubles
Adrian Sendejas
Texas City High School

Doubles
Mackenzie Davis
The Quarry Lane School

Doubles
Breigh Plat
Legacy Christian Academy

Doubles
David Herrera
Strake Jesuit College Preparatory

Doubles
Vratin Mankidy
Strake Jesuit College Preparatory

Doubles
Abhived Pulapaka
Claudia Taylor Johnson High School

CCX - Open Policy

Number of Entries: 52

Place
Team
School

1st
Lindsay Feinstein
Shruti Siva
Greenhill School

2nd
Arnav Kashyap
Ananya Chintalapudi
Coppell High School

Semis
Khushi Afre
Pranay Ippagunta
Northview High School

Semis
Jackson Hightower
Akbar Chranya
Woodward Academy

Quarters
Zaarah Azad
David Gutierrez
Reagan HS

Quarters
Townes Schultz
Mahintha Karthik
Westside HS

Quarters
Anagha Gouru
Daniel Rothstein
Greenhill School

Quarters
Eleanor Barrett
Ella Williams
Liberal Arts and Science Academy

Octos
Tori Xiao
James Li
Westwood

Octos
Trevor Hopkins
Olivia Lara
Shark Debate

Octos
Ria Thakur
Elizabeth Li
Woodward Academy

Octos
Mitchell Lurtz
Anderson Schroeder
Reagan HS

Octos
Rohith Raman
Sripad Yadagiri
Westside HS

Octos
Ruhee Nemawarkar
Katherine Yan
Westwood

Octos
Neil Choudhary
Warren Huang
Westwood

Octos
Ari Karchmer
Maxton Lynch
L C Anderson High School

CPF - Open Public Forum

Number of Entries: 52

Place
Team
School

1st
Shabbir Bohri
Sahil Chiniwala
Coppell High School

2nd
Dylan Canyon
William Erard
L C Anderson High School

Semis
Nicholas Goodman
David Kennedy
Strake Jesuit College Preparatory

Semis
Lars Deutz
Srikar Satish
AandM Consolidated High School

Quarters
Nathan Laude
Alex Rodgers
Westlake

Quarters
Morgan Burkhardt
Emma Guan
Westlake

Quarters
Akhil Bhale
Amogh Mahambare
Westwood

Quarters
Ty Gribble
Charlie Walker
Strake Jesuit College Preparatory

Octos
Satvik Mahendra
Brady Zeng
Jasper HS

Octos
Cory Chang
Kai Levy
Lake Travis High School

Octos
Arav Chedda
Shivansh Nikhra
Centennial HS

Octos
Arnav Gunwani
Jeff Freeman
Westwood

Octos
Ilan Ben-Avi
Zachary Domsch
L C Anderson High School

Octos
Hayes Johnston
Jace Arnold
Lake Travis High School

Octos
Zain Ashraf
Ishan Dubey
Strake Jesuit College Preparatory

Octos
Advaith Anakala
Akhil Vinjamaram
Centennial HS

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 42

Place
Team
School

1st
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

2nd
Giana Martinez
L C Anderson High School

3rd
Benjamin Trevino
Harlingen High School

4th
Lauren Cavada
Tuloso Midway High School

5th
Cadee Velasquez
Harlingen HS South

6th
Analysia Hernandez
Winston Churchill HS

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 48

Place
Team
School

1st
Angela Wang
Plano West Sr High School

2nd
Pranav Pattatahunaduvil
Plano West Sr High School

3rd
Allen Zhang
AandM Consolidated High School

4th
Madeline Tsao
Jasper HS

5th
Charles Hou
Plano West Sr High School

6th
Gabriel Bo
Jasper HS

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 30

Place
Team
School

1st
Karenina Osuna
Winston Churchill HS

2nd
Kathleen Benson
Saint Mary's Hall

3rd
Analysia Hernandez
Winston Churchill HS

4th
Kaylee Frazier
Grapevine High School

5th
Jake Broyles
Blanco High School

6th
Sierra Watkins
Bentonville High School

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 42

Place
Team
School

1st
Bailen Ganeshappa
Saint Mary's Hall

2nd
Julia Lin
Plano Senior

3rd
Abigail Zeller
Saint Mary's Hall

4th
Tiffany Hwang
Plano East Sr. High

5th
Lillian Nguyen
Trinity Preparatory School

6th
Leilani Mack
Bentonville High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 63

Place
Team
School

1st
Julia Lin
Plano Senior

2nd
Grace Ogden
Saint Mary's Hall

3rd
Vibha Chemangunta
Plano East Sr. High

4th
Nayla Morshed
Vines High School

5th
Cameron Roberts
Jack C. Hays

6th
Aryan Kapoor
Plano West Sr High School

Semis
Olivia Fan
Plano West Sr High School

Semis
Tiffany Hwang
Plano East Sr. High

Semis
Abigail Zeller
Saint Mary's Hall

Semis
Suhawni Narang
W B Ray High School

Semis
Kahani Malhotra
The Village High School

Semis
Mary Courtney Finn
Battle Ground Academy

POI - Program Oral Interpretation

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Marysa Lozano
Tuloso Midway High School

2nd
Racheal Akinbayo
Alief Elsik High School

3rd
Kathleen Benson
Saint Mary's Hall

4th
Jack Rykert
Saint Mary's Hall

5th
Kole Kibler
Harlingen HS South

6th
Tristan Flores
Harlingen High School

USX - US Extemp

Number of Entries: 62

Place
Team
School

1st
Pranav Pattatahunaduvil
Plano West Sr High School

2nd
Katelyn Cai
BASIS Scottsdale High School

3rd
Charles Hou
Plano West Sr High School

4th
Allen Zhang
AandM Consolidated High School

5th
Sanjay Amirthraj
Westwood

6th
Jishnu Basu
Plano Senior

Semis
Grace Fyfe
Spring Woods High School

Semis
Olivia Yang
Westwood

Semis
Evelyn Huang
Louis D. Brandeis

Semis
Sinan Kassim
NSU University School

Semis
Kyle Letterer
Jasper HS

Semis
Anushka Kumar
Plano West Sr High School

CWS - Open World Schools

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Cameron Kettles
Aimee Stachowiak
Pooja Sanghvi
Ashley Shan
Caroline Greenstone
Greenhill School

2nd
Ashton Higgins
Varun Mukund
Nate Stitt
Kaden Alibhai
Greenhill School

Semis
Ashwin Marathe
Carson Duca
Rithvik Talluri
Anirudh Tavva
Brice Witt
Bentonville High School

Semis
Diego Castillo
Ebenezer Appiah
Alan Tran
Omar Ramirez
Rubick Hernandez
Alief Elsik High School

Quarters
Premanshi Agarwalla
Cassie Liu
Naz Soysal
Mia Xia
The Hockaday School

Quarters
Camille Keene
Philip Steffen
Aditi Chopra
Lyric Thomas
The Woodlands High School

Quarters
Maddie Leard
Camille Downey
Morgan Sumrow
Claire Schulter
Amanda Brown
Northland Christian School

Quarters
Darya Tadlaoui
Rishik Bethi
Saaketh Chennaiahgari
Darasimi Adeyemo
Adramy Fall
Southlake Carroll