Seven Lakes HS TFA IQT

12/3/21-12/4/21
Number of Schools: 25

CD - Congressional Debate

Number of Entries: 44

Place
Team
School

1st
Norah Rami
William P. Clements High School

2nd
Cooper Armstrong
Jordan High School

3rd
Lawrence Dietlein IV
William P. Clements High School

4th
Brian Hu
Katy Taylor High School

5th
Krishna Batabyal
William P. Clements High School

6th
Jayden Yu
Jordan High School

7th
David Sun
Jordan High School

8th
Bella Nolan
A and M Consolidated High School

VCX - Varsity Cross Examination

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Egan Wang
Ethan Choi
Katy Taylor High School

2nd
Syrus Chacko
Krish Bhatnagar
Elkins High School

Semis
Audrey Koo
Abby Ahuero
The Kinkaid School

Semis
Mahtab Dastur
Emma Anjo
Klein High School

VLD - Varsity Lincoln Douglas

Number of Entries: 36

Place
Team
School

1st
Sarah Gelfer
William P. Clements High School

2nd
Akaash Kolluri
William P. Clements High School

Semis
Sidhanth Thandassery
Flower Mound High School

Semis
Fanny Wiesmuller
Jordan High School

Quarters
Ayush Manoj
Elkins High School

Quarters
Elena Nutzman
Stephen F Austin High School

Quarters
Amogh Reddy
Tompkins High School

Quarters
Kyra Terez
William B Travis High School

VPF - Varsity Public Forum

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Srihitha Valluri
Pooja Dave
Tompkins High School

2nd
Arfa Momin
Autumn Carpenter
Stephen F Austin High School

Semis
Tharun Nayar
Sayok Bose
Elkins High School

Semis
Cody Han
Charlie Yang
The Kinkaid School

Quarters
Andrew Li
Karina Ji
A and M Consolidated High School

Quarters
Femi Aderinto
Armaan Idrees
Elkins High School

Quarters
Advay Bhattacharya
Amey Sharma
Flower Mound High School

Quarters
Justin Lai
Rosie Hong
William P. Clements High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 37

Place
Team
School

1st
Hannah Aaronson
Tompkins High School

2nd
Ava Raines
Flower Mound High School

3rd
Amey Sharma
Flower Mound High School

4th
Hannah Kim
Flower Mound High School

5th
Hannah Baetge
A and M Consolidated High School

6th
Armaan Idrees
Elkins High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Anabelle Evans
Foster High School

2nd
Gabriel Ajaegbu
Alief Elsik High School

3rd
Oluwadara Adebanjo
Alief Elsik High School

4th
Latifah Adesina
Alief Elsik High School

5th
Hamza Mir
Foster High School

6th
Rosalyn Conway
Angleton High School

DA - Duet Acting

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Hannah Bronsell
Kenzi Patton
Foster High School

2nd
Kaiden Crismon
Brayden Havard
Montgomery

3rd
Erica Burns
Reece Grochett
Montgomery

4th
Tyler Smith
Ysabella Valadez
Angleton High School

5th
Zach Brengel
Sophia Carter
The Woodlands High School

6th
Zarya Smith
Sierra Liendo
Stephen F Austin High School

DUO - Duo Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Gabriel Ajaegbu
Kaden Sanders
Alief Elsik High School

2nd
Oluwadara Adebanjo
Latifah Adesina
Alief Elsik High School

3rd
Kaiden Crismon
Brayden Havard
Montgomery

4th
Victoria Wong
Annabelle Du
Cinco Ranch High School

5th
Erica Burns
Reece Grochett
Montgomery

6th
Caleb Adams
Hanson Nwole
Hasting High school

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Caleb Adams
Hasting High school

2nd
Zach Brengel
The Woodlands High School

3rd
Abigail Egbujor
Alief Elsik High School

4th
Samantha Seeton
The Woodlands High School

5th
Sophia Carter
The Woodlands High School

6th
Risha Patel
Stephen F Austin High School

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Vivienne Luu
Katy Taylor High School

2nd
Lina Arraour
Jordan High School

3rd
Kaylie Walker
Klein High School

4th
Maya Quiroz
A and M Consolidated High School

5th
Jayden Yu
Jordan High School

6th
Reece Grochett
Montgomery

IX - International Extemp

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Avinash Chivakula
Flower Mound High School

2nd
Sachit Devaraj
Tompkins High School

3rd
Advay Bhattacharya
Flower Mound High School

4th
Max Liu
Tompkins High School

5th
Abhishta Thota
Tompkins High School

6th
Sidhanth Thandassery
Flower Mound High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Meghana Kunapareddy
Tompkins High School

2nd
Gabriel Ajaegbu
Alief Elsik High School

3rd
Hana Perez
Tompkins High School

4th
Daniel Rupawalla
Tompkins High School

5th
Abhishta Thota
Tompkins High School

6th
Kannaa Chockalingam
Tompkins High School

POI - Program of Oral Interpretation

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Oluwadara Adebanjo
Alief Elsik High School

2nd
Latifah Adesina
Alief Elsik High School

3rd
Abigail Egbujor
Alief Elsik High School

4th
Haley Smith
Angleton High School

5th
Rozelle Mary Tulalian
Jordan High School

6th
Kaylee Flowers
Alief Elsik High School

WSD - World Schools Debate

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Daniel Rupawalla
Sanjay Senthilvelan
Sachit Devaraj
Max Liu
Elisabeth Mathis
Tompkins High School

2nd
Ava Raines
Nakiyah Borsadwala
Shivani Gupta
Samyathi Katta
Flower Mound High School

Semis
Ananya Bommareddy
Avinash Chivakula
Heewon Kim
Sofia Walbom
Flower Mound High School

Semis
Hannah Aaronson
Neha Allada
Varsha Natarajan
Sarthak Das
Tompkins High School