James Nikki Rowe TFA

12/4/21
Number of Schools: 23

CONG - Congressional Debate

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Madisyn Stogsdill
Blue Valley North

2nd
Rebecca Bi
St Agnes Academy

3rd
William Vaughan
Flower Mound High School

4th
Fernanda Reyes
McAllen High School

5th
Evyn Slagle
St Agnes Academy

6th
Zara Chinwuba
St Agnes Academy

CX - Cross-Examination

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Eric Zhu
Vince Pham
Westwood

2nd
Constanza Jongkind
Em Lema
Stephen F Austin High School

Semis
Jazlynn Jimenez
Anaisabel Hernandez
Mission Collegiate High School

Semis
Neon Zheng
Colin Jones
Midway High School

LD - Lincoln Douglas

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Varshini Loganathan
Westwood

2nd
Esha Venkat
Westwood

Semis
Mareli Armijo
Mission Collegiate High School

Semis
Merina Joseph
McNeil High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Aidan Armena
W B Ray High School

2nd
Marylu Cantu
W B Ray High School

3rd
Eva Bowler
Harlingen HS South

4th
Maven Hardwich
Harlingen High School

5th
Stephanie Garate
Harlingen High School

6th
George Matthew Gutierrez
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences

DA - Duet Acting

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Lux Garcia
Alejandra Tamez
McAllen High School

2nd
Eva Bowler
Josh Trevino
Harlingen HS South

3rd
Evie Shirah
Vivienne West
McAllen High School

4th
Victoria Martinez
Tanner Mott
McAllen High School

5th
Maria Flores
Leah Sanchez
B.L. Gray Junior High School

6th
Bianca Rios
George Matthew Gutierrez
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Marylu Cantu
W B Ray High School

2nd
Nicholas Allex
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences

3rd
Madelynn Forcier
McAllen High School

4th
Marcus Monreal
Lee H Means Elementary Fine Arts Academy

5th
Yan-Yan Ceniceros
Harlingen High School

6th
Diego Fuentes
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences

OO - Original Oratory

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Daniel Vallez
Harlingen HS South

2nd
Addison Ruiz
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences

3rd
Lauren Escobedo
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences

4th
Elayna Munoz
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences

5th
Aidan Casarez
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences

6th
Diego Fuentes
Gutierrez Middle School of Arts and Sciences

USX - US Extemp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Sasha Rivera
Edcouch-Elsa High School

2nd
Aleksandra Uresti
Edcouch-Elsa High School

3rd
Caitlin Rizo
Edcouch-Elsa High School

4th
Emma Garza
Edcouch-Elsa High School

5th
Riley Moreno
Edcouch-Elsa High School

6th
Isabel Hinojosa
Edcouch-Elsa High School