Hebron Tournament

11/5/20-11/7/20
Number of Schools: 52

VCong - Congress

Number of Entries: 48

Place
Team
School

1st
Bryson Frank
Prestonwood Christian Academy

2nd
Adithya Karthik
Plano West Sr High School

3rd
Justin Zhu
Jasper HS

4th
Julia Duan
Jasper HS

5th
Patrick Lu
Jasper HS

6th
Charles Hou
Plano West Sr High School

7th
Austin McLeod
Prestonwood Christian Academy

8th
James O'Brien
Plano Senior

LD - Lincoln Douglas

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Nidhi Sonwalkar
Centennial HS

2nd
Sarah Li
Memorial High School

Semis
Sebastian Bourbon
John H Guyer High School

Semis
Hunniya Ahmad
Coppell High School

Quarters
Shreya Nair
Allen High School/Lowery Freshman Center

Quarters
Shrayes Gunna
Coppell High School

Quarters
Varshini Korapati
Coppell High School

Quarters
Calyx Prohias
Nova 42 Academy

VCX - Policy Debate

Number of Entries: 9

Place
Team
School

VPF - Public Forum

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Arav Chedda
Shivansh Nikhra
Centennial HS

2nd
Katie Babb
Cammie Hong
Nova 42 Academy

Semis
Vivek Venkataraman
Vinod Venkataraman
Jasper HS

Semis
Amogh Anoo
Rishikesh Venkat
Plano West Sr High School

Quarters
Deepa Chivukula
Jenny Kim
Coppell High School

Quarters
Ankur Sikder
Jaanvi Shah
Coppell High School

Quarters
Ray Chu
Byron Li
Jasper HS

Quarters
Shivam Siddaiya
Priyanka Gupta
Plano West Sr High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Neil Gupta
Plano West Sr High School

2nd
Jack Dunnigan
Prestonwood Christian Academy

3rd
Jishnu Basu
Plano Senior

4th
James O'Brien
Plano Senior

5th
Samra Khan
Plano East Sr. High

6th
Giuseppe DiMassa
Nova 42 Academy

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 49

Place
Team
School

1st
Jayla Gossett
Grand Prairie High School

2nd
Jorge Gonzales
Harlingen HS South

3rd
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

4th
Diego Gonzalez Castaneda
Sharyland High School

5th
Kole Kibler
Harlingen HS South

6th
Paige Gonzales
Truman HS

DUO - Duo

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Augustus Boettcher
Patrick Pham
St. Thomas HS

2nd
Hadley Brillhart
Gabbie Petentler
Truman HS

3rd
Riddhi Kulkarni
Riya Shukla
Leland High School

4th
Brianna Roberts
Chloe Hansen
San Angelo Central

5th
Elizbeth McClellan
Katherine Templeton
San Angelo Central

6th
Mia Winters
Jack McLaughlin
San Angelo Central

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 29

Place
Team
School

1st
Andrew Li
Nova 42 Academy

2nd
Kole Kibler
Harlingen HS South

3rd
Shina Yang
Grand Prairie High School

4th
Bruce Gonzales
Harlingen HS South

5th
Gabbie Petentler
Truman HS

6th
Alek Zabel Araguz
Harlingen HS South

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Patrick Pham
St. Thomas HS

3rd
Annie Borders
Leland High School

4th
Max Blackwell
Shepton High School

5th
Anoushka Makkad
The Pembroke Hill School

6th
Andrea Kuo
Leland High School

IEX - International Extemp

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Neil Gupta
Plano West Sr High School

2nd
Abhinav Kotha
Jordan High School

3rd
Charles Hou
Plano West Sr High School

4th
Samra Khan
Plano East Sr. High

OO - Original Oratory

Number of Entries: 40

Place
Team
School

1st
Vaishali Srinivasan
Centennial HS

2nd
Nayla Morshed
Vines High School

3rd
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

4th
Vibha Chemangunta
Plano East Sr. High

5th
Kelly Castellano
Plano West Sr High School

6th
Christopher Heiskell
Harlingen HS South

POI - POI

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Kole Kibler
Harlingen HS South

2nd
Hadley Brillhart
Truman HS

3rd
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

4th
Devin Claudio
Harlingen HS South

5th
Brendan Cisneros
Harlingen HS South

6th
Ellen Joseph
Brandon Valley High School