Dripping Springs

12/9/20-12/12/20
Number of Schools: 35

CONG - Congress

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Alek Zabel Araguz
Harlingen HS South

2nd
Austin Van Zandt
James Bowie High School

3rd
Ethan Wilkes
John Paul Stevens High School

4th
Bella Nolan
A and M Consolidated High School

5th
Cassandra Podnar
McNeil High School

6th
Karna Ulfarsson
A and M Consolidated High School

VLD - Varsity LD

Number of Entries: 32

Place
Team
School

1st
Abhived Pulapaka
Claudia Taylor Johnson High School

2nd
James Hartline
Austin SFA High School

Semis
Lucas Chan
Hebron High School

Semis
Mallika Jade
Round Rock High School

Quarters
Anjaly Roy
McNeil High School

Quarters
Rishi Baranga
Westwood

Quarters
Sam Hebert
Austin SFA High School

Quarters
Varshini Loganathan
Westwood

VPF - Varsity PF

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Ramya Nambala
Nayeon Kim
Vista Ridge High School

2nd
Romeer Pillay
Adeel Syed
Westlake

Semis
Beomjun Kim
Joshua Ninan
Hebron High School

Semis
Cory Chang
Kai Levy
Lake Travis High School

Quarters
Afsaneh Masoumi
Kaitlyn Nash
Hendrickson High School

Quarters
Melanie Garza
Ethan Nguyen
Hendrickson High School

Quarters
Ruth Martin
Sujith Alluru
Vista Ridge High School

Quarters
Amod Daherkar
Jack Hayes
Vista Ridge High School

VCX - Varsity Policy

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Mishkaath Jamali
Sonia Rao
Louis D. Brandeis

2nd
Saanvi Seth
Kalea Grant
Lake Travis High School

Semis
Karina Kosheleva
Krupali Kumar
Round Rock High School

Semis
Sahithi Martha
Dominic Schwarzenbach
Westwood

Quarters
Zeba Morani
Kaileen Rooks
Hebron High School

Quarters
Reethi Ravi
Katarzyna Drewniak
Hebron High School

Quarters
Gabby O'Donnell
Dat Phan
Hendrickson High School

Quarters
Alexis Sibanda
Keerthi Chalamalasetty
Coppell High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Christopher Heiskell
Harlingen HS South

2nd
Meghna Ittycheria
Lake Travis High School

3rd
Katie Falcon
Westwood

4th
Aidan Barboza
James Bowie High School

5th
Moeez Akram
BASIS San Antonio Shavano

6th
Kaitlyn Nash
Hendrickson High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 42

Place
Team
School

1st
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

2nd
Jaden Cervera
Judson High School

3rd
Jorge Gonzales
Harlingen HS South

4th
Brendan Cisneros
Harlingen HS South

5th
Amethyst Garcia
Judson High School

6th
Julianne Chapa
Judson High School

Duet - Duet Acting

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Hannah Killey
Emerson Curtis
Judson High School

2nd
Jaden Cervera
Sara Peacocks
Judson High School

3rd
Amanda Perez
Joshuah Mayo
Judson High School

4th
Kaitlyn Johnson
Lucy Evans
James Bowie High School

5th
Gabriel Watts
Lucas Wilcox
James Bowie High School

6th
Gabriela Hernandez
Jackie Coleman
Judson High School

DUO - Duo Interpretation

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Sky Reyes
Daniel Lapusan
Seminole

2nd
Makayla Randolph
Michael Fehr
Seminole

3rd
Christopher Heiskell
Cadee Velasquez
Harlingen HS South

4th
Reese Cooper
Micah Smith
Seminole

5th
Julianne Chapa
Joshuah Mayo
Judson High School

6th
Seth Barrientes
Laura Garcia
Seminole

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Kole Kibler
Harlingen HS South

2nd
Meaghan Blackburn
Harlingen HS South

3rd
Bruce Gonzales
Harlingen HS South

4th
Aaron Anderson
Judson High School

5th
Daniel Lapusan
Seminole

6th
Isabelle Cano
Hendrickson High School

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Stephanie Murray
Jack C. Hays

2nd
Addison Cummings
Westlake

3rd
Aniket Naravane
Lake Travis High School

4th
Amelia Worrell
Jack C. Hays

5th
Sophia Sandoval
Jack C. Hays

6th
Cathryn Johnson
Seminole

IX - International Extemp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Ethan Wilkes
John Paul Stevens High School

2nd
Melanie Garza
Hendrickson High School

3rd
Bowen James
Westwood

4th
Ethan Nguyen
Hendrickson High School

5th
Xylie Nazworth
Hendrickson High School

6th
Lucas Flores
Hendrickson High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Marianna Herold
Chaparral Star Academy

2nd
Cameron Roberts
Jack C. Hays

3rd
Kaitlyn Nash
Hendrickson High School

4th
Sam Mayers
Westlake

5th
Addison Cummings
Westlake

6th
Aavni Kuppusamy
Westlake

POI - Program Oral Interpretation

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Esmeralda Trevino
Harlingen HS South

2nd
Joshuah Mayo
Judson High School

3rd
Kole Kibler
Harlingen HS South

4th
Aaron Anderson
Judson High School

5th
Julianne Chapa
Judson High School

6th
Devin Claudio
Harlingen HS South

WSD - World Schools Debate

Number of Entries: 8

Place
Team
School

1st
Cameron Roberts
Evan Ricke
Andrew Cook
Jack C. Hays

2nd
Jakob Zertuche
Evelyn Schneider
Lucas Holloway
Jack C. Hays