Amarillo High School

12/3/21-12/4/21
Number of Schools: 20

CD - Congress

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Kylor Petrowski
Lubbock High School

3rd
Flavio Alcantar
Caprock High School

3rd
Issac Martinez
Spearman High School Congress

4th
Alexandria Sheppard
Borger High School

5th
Makaidyn Osburn
Lubbock High School

6th
Kyla Holt
Borger High School

CX - CX Debate

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Eli Cochrane
Liam Stayton
Canyon

2nd
Arielle Franks
Axel Nelson
Borger High School

Semis
Garicyn Bigham
Jolie Dyck
Sudan

Semis
Mattlyn Haschke
Parker Joyce
Vega

LD - LD Debate

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Kelly Le
Holy Cross Catholic Academy

2nd
Logan Gatlin
Canadian High School

Semis
Andrew Sillivent
Holy Cross Catholic Academy

Semis
Elizabeth Lewis
Holy Cross Catholic Academy

Quarters
Jacob Burton
Bushland High School

Quarters
Daniel Ortega
Hereford HS

Quarters
Jon Plummer
Lubbock High School

Quarters
Grace Howard
Seminole

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Jenna Toulan
Holliday High School

2nd
Eli Call
Seminole

3rd
Zachariah Doherty
Tascosa

4th
Jake Corrigan
Tascosa

5th
Jon Plummer
Lubbock High School

6th
Kylor Petrowski
Lubbock High School

DI - Dramatic

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Michael Fehr
Seminole

2nd
Aubrey Brown
Seminole

3rd
Chloe Webb
Seminole

4th
Kayleigh Reyes
Borger High School

5th
Olivia Pearson
Bushland High School

6th
Ana Lozano
Borger High School

DA - Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Jenna Toulan
Nikki Stancik
Holliday High School

2nd
Hannah Davis
Spencer Gonzalez
Pampa High School

3rd
Madison Price
Zoey Luke-Herbig
Holliday High School

4th
Autumn TeBeest
Summer TeBeest
Bushland High School

5th
Knox Donoho
Zachary Molina
Holliday High School

6th
Amri Melton
Naomi Muniz
Muleshoe High School

Duo - Duo

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Chase Caswell
Drew Lockhart
Sudan

2nd
Makayla Maydon
Shyleen Arcos
Hereford HS

3rd
Elora Thorn
Kevin Pavon
Sudan

4th
Kayleigh Reyes
Katie Hataway
Borger High School

5th
Leonardo Agundiz
Tristan Solalinde
Muleshoe High School

6th
Amri Melton
Naomi Muniz
Muleshoe High School

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Dane Wimmer
Seminole

2nd
Preston Sommers
Tascosa

3rd
Jackson Magloughlin
Tascosa

4th
Ahmed Al Nuami
Tascosa

5th
Edgar Delgado
Sudan

6th
Flavio Alcantar
Caprock High School

HI - Humorous

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Jenna Toulan
Holliday High School

2nd
Chloe Webb
Seminole

3rd
Oscar Cabrera
Muleshoe High School

4th
Madison Price
Holliday High School

5th
Joanna Garcia
Tascosa

6th
Knox Donoho
Holliday High School

INF - Informative

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Lydia Campbell
Tascosa

2nd
Bronson Kwaku
Canyon

3rd
Bret Willburn
Tascosa

4th
Isaac Dominguez
Tascosa

5th
Stachys Uy
Tascosa

6th
Audrey White
Tascosa

OO - Oratory

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Rhease Wells
Caprock High School

2nd
Makaidyn Osburn
Lubbock High School

3rd
Lydia Campbell
Tascosa

4th
Ahmed Al Nuami
Tascosa

5th
Tooba M Mondal
Tascosa

6th
Bret Willburn
Tascosa

POI - POI

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Michael Fehr
Seminole

2nd
Leah Swires
Canyon

3rd
Arielle Franks
Borger High School

4th
Ana Lozano
Borger High School

5th
Kyla Holt
Borger High School

6th
Leif Nelson
Borger High School