Jersey Village Falcon Freeze TFA

12/9/20-12/12/20
Number of Schools: 43

CD - Congressional Debate

Number of Entries: 53

Place
Team
School

1st
Loukya Kotla
Tompkins High School

2nd
Fadhil Lawal
Seven Lakes High School

3rd
Alejandro Flores
The Woodlands College Park

4th
Isabella Zarate
Seven Lakes High School

5th
Roseliane Corona
Cy-Fair High School

6th
Anjali Bhatia
Seven Lakes High School

7th
Kaitlyn McCoy
Cy-Fair High School

8th
Lauren Clark
Stratford

9th
Allison Yang
The Kinkaid School

10th
Sidharth Nair
Seven Lakes High School

11th
Abhishta Thota
Tompkins High School

12th
Samyukta Gaddam
Seven Lakes High School

13th
Carolyn Marroquin
Cypress Lakes High School

14th
Ananya Gudapati
Seven Lakes High School

15th
Pranavi Gandikota
Seven Lakes High School

16th
Joseph Julun
Stratford

VCX - Varsity Cross Examination

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Minh Le
Ryan Colby
Langham Creek

2nd
Ethan Choi
Egan Wang
Katy Taylor High School

Semis
Sahithi Kolla
Raina Patel
Dulles High School

Semis
Adrian Sendejas
Karriana Brandsma
Texas City High School

VLD - Varsity Lincoln Douglas

Number of Entries: 32

Place
Team
School

1st
Murphy Jones
Burleson Centennial HS

2nd
Rishab Patil
Seven Lakes High School

Semis
Anshumi Jhaveri
Dulles High School

Semis
Manu Ramineni
Seven Lakes High School

Quarters
Ben Duong
Memorial High School

Quarters
Chengxi Gang
Seven Lakes High School

Quarters
Michael Flores
Edcouch-Elsa High School

Quarters
Aidan Tennant
Cypress Woods

VPF - Varsity Public Forum

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Hanwen Ding
Juliana Zhou
Cinco Ranch High School

2nd
Srihitha Valluri
Pooja Dave
Tompkins High School

Semis
Nicholas Campos
Andres Trujillo
Saint Mary's Hall

Semis
Max Chen
Emma Fulton
The Awty International School

Quarters
Courtney Shopoff
Melinda Dae
St Agnes Academy

Quarters
Aarush Kaboo
Arnav Mehta
Seven Lakes High School

Quarters
Pranav Rajkumar
Arjun Bhowmik
Seven Lakes High School

Quarters
Anastasia Sewell
Brooklyn Powers
Cypress Lakes High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 28

Place
Team
School

1st
Abhishta Thota
Tompkins High School

2nd
Camila Alatorre
Seven Lakes High School

3rd
Benjamin Prewitt
Cy-Fair High School

4th
Andrew Kubosh
Northland Christian School

5th
Varun Vankadara
Tompkins High School

6th
Anika Shethia
St Agnes Academy

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Charlotte Fairfield
Memorial High School

2nd
Jazmyn Woods
Westfield High School

3rd
Eileen Compton
Klein High School

4th
William Larrabee
Stratford

DA - Duet Acting

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Ayden Wallace
Charlise Turner
Midland Senior High School

2nd
Gabriel Almager
Kevin Hammond
Midland Senior High School

3rd
Savannah SJ Skees
Srinia Rodriguez
Midland Senior High School

4th
Samantha Seeton
Penelope Steffen
The Woodlands High School

5th
McKenna Walter
Lindsay Moynihan
The Woodlands High School

6th
Lily Collins
Erica Kissinger
Celina High School

DUO - Duo Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
David May III
Morgan Peck
Midland Senior High School

2nd
Linda Wu
Ryan Wu
Seven Lakes High School

3rd
Rebecca Jackson
Jordyn Wardsworth
Spring High School

4th
Zoe Taylor
Julian Mannings
Spring High School

5th
Toneelea Shaftner
Devin Randle
Spring High School

6th
Jenna Carroll
Sophia Crespo
Celina High School

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Neha Allada
Tompkins High School

2nd
Max Liu
Tompkins High School

3rd
Hannah Aaronson
Tompkins High School

4th
Tanmya Tripathi
The Woodlands High School

5th
Josh Mahato
Seven Lakes High School

6th
Steven Ahart
Klein High School

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Toneelea Shaftner
Spring High School

2nd
Zoe Taylor
Spring High School

3rd
William Larrabee
Stratford

4th
Michael Dore
Klein High School

INF - Informative Speaking

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Kathrynn Carlton
Klein High School

2nd
Matthew Egdorf
Northland Christian School

3rd
Courtney Shopoff
St Agnes Academy

OO - Original Oratory

Number of Entries: 42

Place
Team
School

1st
Emma Zhou
Memorial High School

2nd
Alina Du
Memorial High School

3rd
Cinthia Morales
Cypress Park High School

4th
Loukya Kotla
Tompkins High School

5th
Arnav Gupta
Cypress Lakes High School

6th
Jazmyn Woods
Westfield High School

POI - Program of Oral Interpretation

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Meah Matherne
Memorial High School

2nd
Victoria Pegues
Cypress Ranch High School

3rd
Arleth Gonzalez
Cypress Ridge High School

4th
Lensa Negassa
LV Hightower High School

5th
Krishna Tailor
Cypress Ranch High School

6th
Macey Vasquez
Klein High School