All Saints

10/12/20-10/17/20
Number of Schools: 24

VCONG - Congressional Debate

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Lila Katz
Tyler Legacy High School

2nd
Kawsar Yasin
Tyler Legacy High School

3rd
Tommy Weaver
Fort Worth Country Day

4th
Angie Carroll
Tyler Legacy High School

5th
Kaleb Brown
Whitehouse High School

6th
Abby Young
Leon High School

VCX - Varsity CX Debate

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Katherine Atkins
Billy Mykel
Argyle High School

2nd
Harmony Moura Burk
Lylliam Oquel
Aubrey High School

3rd
Tristan Ball
Joseph Thompson
Argyle High School

4th
Shasha Ogork
Beverly Quintana
Sandra Day O'Connor HS

VLD - Varsity LD Debate

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Anthony Orellana
Mount Pleasant High School

2nd
Casey Angell
Princeton High School

Semis
Vivian Long
Princeton High School

Semis
Edward Baute
Byron Nelson High School

Quarters
Hannah Broussard
Keller High School

Quarters
Kylie Hedge
Mount Pleasant High School

Quarters
Reid Pinckard
Mount Pleasant High School

Quarters
Charis Key
Sandra Day O'Connor HS

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Olivia Orren
Tyler Legacy High School

2nd
Reid Pinckard
Mount Pleasant High School

3rd
Montana Prather
Northwest HS

4th
Ryan Faidley
Vines High School

5th
Ryan Sharp
Mount Pleasant High School

6th
Nick Loveday
Argyle High School

DI - Dramatic Interpretation

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Isaac Bohls
Northwest HS

2nd
Steven Franco
Northwest HS

3rd
Adison Garza
Sandra Day O'Connor HS

4th
Jaqueline Rico
Northwest HS

5th
Lucia Galardi-Rubio
Northwest HS

6th
Melissa Tomko
Northwest HS

IX - International Extemp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Joseph Sharp
Byron Nelson High School

2nd
Casey Angell
Princeton High School

3rd
Taylor Hubbs
Mount Pleasant High School

4th
Billy Mykel
Argyle High School

5th
William Walker
Sandra Day O'Connor HS

6th
Kawsar Yasin
Tyler Legacy High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Griffin LaMar
Byron Nelson High School

2nd
Montana Prather
Northwest HS

3rd
Charlotte McConathy
Lindale High School

4th
Jeen Lee
Byron Nelson High School

5th
Reese Walter
Byron Nelson High School

6th
Britton Ansell
Northwest HS