Amarillo High

12/2/20-12/5/20
Number of Schools: 29

CD - Congress

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Salma Alhsni
Frenship High School

2nd
Duncan South
Plano Senior

3rd
Jake Wildenstein
La Vernia High School

4th
Seth Smith
Pampa High School

5th
William Parks
Plano Senior

6th
Lincoln Hama
San Angelo Central

CX - CX Debate

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Luke Chalfont
Colin Tipton
Chapin High School

2nd
Liam Stayton
Ryan Cox
Canyon

3rd
Rex Kidd
Jackson Delhagen
Wimberley High School

4th
Daniela Perez
Daniel Morgan
Wimberley High School

5th
Elizabeth Barker
Hayden Best
San Angelo Central

6th
Robert Arroyo
Paola Diaz
Princeton High School

7th
Jasmine Batley
Natalie Self
Princeton High School

8th
Sha Wilson
Timo Olvera
Snyder High School

LD - LD Debate

Number of Entries: 24

Place
Team
School

1st
Logan Gatlin
Canadian High School

2nd
Sidni Hunter
Snyder High School

5th
Anaia Dickson
San Angelo Central

6th
Nicholas Royals
Chapin High School

7th
Kathryn McKinney
Wimberley High School

8th
Micheil Wiegand
San Angelo Central

Semis
Brennan Wood
San Angelo Central

Semis
Kayli Potts
Borger High School

PF - PF Debate

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Ezekiel Bajomo
Bennett Cooper
Trinity School of Midland

2nd
Cameron Munn
Joshua Gottlieb
Keller High School

Semis
Brockett McNeel
Tobias Slatken
Trinity School of Midland

Semis
Hadley Whytlaw
Ethan Parks
Trinity School of Midland

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Jenna Toulan
Holliday High School

2nd
Ben Shipkey
Trinity School of Midland

3rd
Myles Russwurm
San Angelo Central

4th
Flavio Alcantar
Caprock High School

5th
Michael Larson
TASCOSA

DI - Dramatic

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Azula Hunter-Thiam
Wimberley High School

2nd
Landon Pack
Frenship High School

3rd
Katherine Templeton
San Angelo Central

4th
Deacon Davis
San Angelo Central

5th
Sarah Rickert
Wimberley High School

6th
Elizbeth McClellan
San Angelo Central

DA - Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Elijah Jackson
Mia Winters
San Angelo Central

2nd
Jenna Toulan
Nikki Stancik
Holliday High School

3rd
Samantha Seeton
Penelope Steffen
The Woodlands High School

4th
David Gutierrez
rylee ynojusa
Borger High School

5th
Zoey Luke-Herbig
Madison Price
Holliday High School

6th
Sarah Rivers
Rylee Crayton
Holliday High School

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Alyssa Zandt
San Angelo Central

2nd
Brady Klein
La Vernia High School

3rd
Kenna Wilbanks
San Angelo Central

4th
Timo Olvera
Snyder High School

5th
Libby Clemence
TASCOSA

6th
Xavier Carrillo
TASCOSA

HI - Humorous

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Jenna Toulan
Holliday High School

2nd
Chloe Hansen
San Angelo Central

3rd
Sarah Rickert
Wimberley High School

4th
Rose Reed
Odessa High School

5th
Quinci Floyd
TASCOSA

6th
Conner Greenfield
San Angelo Central

INF - Informative

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Danielle Bryden
Trinity School of Midland

2nd
Hadley Whytlaw
Trinity School of Midland

3rd
Cecilia Nguyen
Keller High School

4th
Shawn Estrada
San Angelo Central

5th
Sidni Hunter
Snyder High School

6th
Allison Underwood
San Angelo Central

OO - Oratory

Number of Entries: 23

Place
Team
School

1st
Ashley Pan
Plano Senior

2nd
Cesar Meza
Chapin High School

3rd
Danielle Bryden
Trinity School of Midland

4th
Elizabeth Barker
San Angelo Central

5th
Lexter Canlom
San Angelo Central

6th
Olivia Lutz
TASCOSA

POI - POI

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Landon Pack
Frenship High School

2nd
Emily Stoutjesdyk
Keller High School

3rd
Erica Avila
San Angelo Central

4th
Danielle Bryden
Trinity School of Midland

5th
Logan Morris
Pampa High School

6th
Tristan DeLong
Keller High School