Marcus

11/20/20-11/21/20
Number of Schools: 22

CONG - Congress

Number of Entries: 32

Place
Team
School

1st
Haley Chokshi
Southlake Carroll

2nd
Patrick Lu
Jasper HS

3rd
Julia Duan
Jasper HS

4th
Prisha Vithalani
Jasper HS

5th
Srjana Srivatsa
Jasper HS

6th
Nitya Nadella
Southlake Carroll

7th
Kaaviya Shenbaharaman
Jasper HS

8th
Shrey Bahl
Jasper HS

VCX - VCX

Number of Entries: 10

Place
Team
School

Finals
Josie Sim
Lauren Myers
Midway High School

Finals
David Park
Nick White
Midway High School

Semis
Aneesh Mazumder
Surya Emandi
Grapevine High School

Semis
Subashree Ganesan
Samyutha Talagadadeevi
Coppell 9th

VLD - VLD

Number of Entries: 20

Place
Team
School

Finals
Evan Proctor
Strake Jesuit College Preparatory

Finals
Michael Stuckert
Strake Jesuit College Preparatory

Semis
Shrayes Gunna
Coppell High School

Semis
Diego Arcos
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Hunniya Ahmad
Coppell High School

Quarters
Zachary Li
Coppell High School

Quarters
Aalaya Gurram
John Paul II

Quarters
Harvey Zhu
Strake Jesuit College Preparatory

VPF - VPF

Number of Entries: 24

Place
Team
School

1st
Ray Chu
Byron Li
Jasper HS

2nd
Ananshi Patel
Sanjana Kumar
Jasper HS

Semis
Cooper Parcus
Walker Turley
Strake Jesuit College Preparatory

Semis
Arfa Momin
Sophia Pirani
Fort Bend Austin HS

Quarters
Vivek Venkataraman
Vinod Venkataraman
Jasper HS

Quarters
Eesha Nayak
Deepa Chivukula
Coppell High School

Quarters
Ava Raines
Nakiyah Borsadwala
Flower Mound High School

Quarters
Rishi Suri
Rohan Bindlish
CMS Southlake Junior Debate

DX - DX

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Kaaviya Shenbaharaman
Jasper HS

2nd
Patrick Lu
Jasper HS

3rd
Justin Zhu
Jasper HS

4th
Ida Harried
Flower Mound High School

5th
Ryan Faidley
Vines High School

6th
Abhinav Chellury
Jasper HS

FX - FX

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Julia Duan
Jasper HS

2nd
Andy Qin
Jasper HS

3rd
Madeline Tsao
Jasper HS

4th
Atharv Kulkarni
Jasper HS

5th
Pranav Kalakuntla
Jasper HS

6th
Krish Shah
Hebron High School

OO - OO

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Nayla Morshed
Vines High School

2nd
Sydney Fraser
Southlake Carroll

3rd
Haniyyah Zia
Jasper HS

4th
Vedha Vaddaraju
Jasper HS

5th
Emily Jia
Southlake Carroll

6th
Christopher Lorde
Jasper HS

WSD - WSD

Number of Entries: 7

Place
Team
School

Finals
Darya Tadlaoui
Darasimi Adeyemo
Adramy Fall
Southlake Carroll

Finals
Eesha Bethi
Neha Boyapati
Sanjay Shori
Aarin Bindlish
Bart Musser
Southlake Carroll