Athens High School

11/12/21-11/13/21
Number of Schools: 17

CD - Congressional Debate TFA

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Raghav Ramki
Plano East Sr. High

2nd
Shaanti Dasgupta
All Saints Episcopal School

3rd
Shakib Ali
Plano East Sr. High

4th
Ryan Oltmann
McMillen High School

5th
Garima Gupta
Plano East Sr. High

6th
Eve Yang
Plano East Sr. High

7th
Josiah Osula
Plano East Sr. High

8th
Merlin Cardona
Mount Pleasant High School

CXT - Policy Debate TFA

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Joseph-Charles D'Antuono
Rahul Penumetcha
Plano East Sr. High

2nd
Connelly Cowan
Anthony Orellana
Mount Pleasant High School

Semis
Anna McFarland
Robert Underwood
Hallsville High School

Semis
Robert Arroyo
Paola Diaz
Princeton High School

VLDT - Varsity Lincoln Douglas Debate

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Aadit Walia
Plano East Sr. High

2nd
Jay Namdhari
Plano East Sr. High

Semis
Devany Balbuena
Pasadena High School

Semis
Nathan Gong
Plano East Sr. High

Quarters
Rue Ledesma
All Saints Episcopal School

Quarters
Leah Yeshitila
Garland High School

Quarters
Hemanth Nagubhai
Plano East Sr. High

Quarters
Neel Kanamangala
Plano East Sr. High

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Pranav Gorty
Plano East Sr. High

2nd
Shaanti Dasgupta
All Saints Episcopal School

3rd
Sanjana Arulkumaran
Plano East Sr. High

4th
Zachary Stansbery
Hallsville High School

5th
Samra Khan
Plano East Sr. High

6th
Joey Lopez Diaz
Princeton High School

DI - Dramatic Interpretation

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Kunal Sawhney
Garland High School

2nd
Cole Buzbee
Hallsville High School

3rd
Jasmine Tompkins
Van High School

4th
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

5th
Addi Worley
Van High School

6th
Mary Kathryn Armstrong
Van High School

DA - Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Samra Khan
Vibha Chemangunta
Plano East Sr. High

2nd
Roshan Vajinapalli
Vikrant Jeeva
Plano East Sr. High

3rd
Isabella Munoz
Luci Mukherjee
Plano East Sr. High

4th
Kyle Randle
Thalia Gaffney
Plano East Sr. High

5th
Mira Chary
Shreya Dhananjayan
Plano East Sr. High

6th
Aarchisha Kumar
Anusha Nagaraddi
Plano East Sr. High

Duo - Duo Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Faith Aaron
Travis Brown
Van High School

2nd
Cole Buzbee
Natalie Greenig
Hallsville High School

3rd
Kasi Kines
Isaac Shiflet
Van High School

4th
Spencer Walker
Lazarus Caldwell
Van High School

5th
Cooper Hullum
Mary Kathryn Armstrong
Van High School

6th
Addi Worley
Jace Malone
Van High School

HI - Humorous Interpretation

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Cole Buzbee
Hallsville High School

2nd
Cayden Carr
Hallsville High School

3rd
Isaac Shiflet
Van High School

4th
Cooper Hullum
Van High School

5th
Simon Rodgers
Garland High School

6th
Leslie Sandoval-Chevez
Garland High School

Inf - Informative Speaking

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Prisha Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Aditi Amin
Plano East Sr. High

3rd
Anointing Okereke
Plano East Sr. High

4th
Milan Le
Garland High School

5th
Shekinah Mbando
Vines High School

6th
Luci Mukherjee
Plano East Sr. High

IX - International Exemp

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Raghav Ramki
Plano East Sr. High

2nd
Robert Arroyo
Princeton High School

3rd
Neel Kanamangala
Plano East Sr. High

4th
Taylor Hubbs
Mount Pleasant High School

5th
Jay Namdhari
Plano East Sr. High

6th
Thomas Thompson
Hallsville High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Prisha Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Eve Yang
Plano East Sr. High

3rd
Kataria Gaut
Garland High School

4th
Jasmine John
Garland High School

5th
Vibha Chemangunta
Plano East Sr. High

6th
Yayleen Holguin
Garland High School