Katy Taylor TFA TOC NIETOC Fall Classic

11/11/21-11/13/21
Number of Schools: 55

CONG - Congressional Debate

Number of Entries: 84

Place
Team
School

1st
Joshua Cheng
Bellaire

2nd
Camila Alatorre
Seven Lakes High School

3rd
Iris Cheng
Seven Lakes High School

4th
Aizaz Bokhari
William P. Clements High School

5th
Alexander Ilacqua
The Village High School

6th
Jesus Silva
Spring Woods High School

7th
Natalie Pang
Seven Lakes High School

8th
Norah Rami
William P. Clements High School

9th
Fadhil Lawal
Seven Lakes High School

10th
Kawsar Yasin
Tyler Legacy High School

11th
Nihilesh Pari
Jordan High School

12th
Parth Gupta
The Village High School

13th
Sara Garcia
Spring Woods High School

14th
Colten Edelman
Tyler Legacy High School

15th
Lizzie Myers
Prosper High School

16th
Emilie Fann
Youth Voices

Semis
Yeong-En Andy Shen
Bellaire

Semis
Yanke Wang
Bellaire

Semis
Abdurahman Azeez
Jordan High School

Semis
David Sun
Jordan High School

Semis
Colin Blakeslee
Memorial High School

Semis
Juliana Franco
Seven Lakes High School

Semis
Rohan Kathuria
Seven Lakes High School

Semis
Cristopher Melendez
Spring Woods High School

Semis
Steven Yang
Tompkins High School

Semis
Brianna Shrestha
William P. Clements High School

Semis
Krishna Batabyal
William P. Clements High School

Semis
Michelle Xiang
Youth Voices

VLD - Varsity Lincoln Douglas

Number of Entries: 52

Place
Team
School

1st
Marco Ma
William P. Clements High School

2nd
Christine Yuan
William P. Clements High School

Semis
Parker Traxler
Bridgeland High School

Semis
Sebastian Cho
Memorial High School

Quarters
Raina Batra
Livingston High School

Quarters
Ryan Stanicic
Memorial High School

Quarters
Evan Proctor
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Freyaan Vimadalal
William P. Clements High School

Octos
Iyad Chowdhury
Clear Brook High School

Octos
Nikhila Anand
Jordan High School

Octos
Daniel Ma
Memorial High School

Octos
Vishal Surya
Seven Lakes High School

Octos
Ella Huang
St Agnes Academy

Octos
Justin Wen
Strake Jesuit College Preparatory

Octos
Anshuni Kale
William P. Clements High School

Octos
Munish Shah
William P. Clements High School

VCX - Varsity Policy Debate

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Adarsh Agrawal
Ved Ganesh
Dulles High School

2nd
Samantha Fowler
Katherine Zhang
The Kinkaid School

Semis
Kalea Grant
Saanvi Seth
Lake Travis High School

Semis
Mahintha Karthik
Townes Schultz
Westside High School

Quarters
Amogh Herle
Abhinav Devireddy
Dulles High School

Quarters
Mahika Dawar
Leena Joshi
Dulles High School

Quarters
Nikhil Bhasin
Savannah Miller
The Kinkaid School

Quarters
Amy Poe
Joyce Qian
Memorial High School

VPF - Varsity Public Forum

Number of Entries: 42

Place
Team
School

1st
Simon Bloesch
Ben Goldin
Strake Jesuit College Preparatory

2nd
Nicolas Valladolid
Joshua Martinez
Strake Jesuit College Preparatory

Semis
Ishan Dubey
Nathan Wei
Strake Jesuit College Preparatory

Semis
Noah Valencia
Sergio Karam
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Aditya Markan
Milan Narayan
Bellaire

Quarters
Mohit Agarwal
Akhil Perla
Eden Prairie High School

Quarters
Benjamin Lu
Caden Juang
St John's School

Quarters
Daniel Guo
Luke Holmes
Strake Jesuit College Preparatory

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 51

Place
Team
School

1st
Meghna Ittycheria
Lake Travis High School

2nd
Grace Fyfe
Spring Woods High School

3rd
Camila Alatorre
Seven Lakes High School

4th
Jesus Silva
Spring Woods High School

5th
Kate Njeru
Seven Lakes High School

6th
Fadhil Lawal
Seven Lakes High School

Semis
Maitreyi Dighe
Cinco Ranch High School

Semis
Judi Aly
Lake Travis High School

Semis
Katarina Raich
Lake Travis High School

Semis
Tyler Crivella
Seven Lakes High School

Semis
Natalie Pang
Seven Lakes High School

Semis
Cristopher Melendez
Spring Woods High School

Semis
Sachit Devaraj
Tompkins High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Oluwadara Adebanjo
Alief Elsik High School

2nd
Oluwatofunmi Jewesimi
Seven Lakes High School

3rd
Asher Huegele
Foster High School

4th
Gabriel Ajaegbu
Alief Elsik High School

5th
Taylor Whitley
Spring Woods High School

6th
Hannah Bronsell
Foster High School

Duet - Duet Acting

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Hannah Bronsell
Kenzi Patton
Foster High School

2nd
Folarin Oyeleye
Asher Huegele
Foster High School

3rd
Savannah Bivens
Venus Marroquin
Cypress Lakes High School

4th
Vimala Nair
Sofia Barreda
Langham Creek

5th
Marisa Gu
Ziyi Liu
Seven Lakes High School

6th
Zarya Smith
Sierra Liendo
Stephen F Austin High School

DUO - Duo Interpretation

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Victoria Wong
Annabelle Du
Cinco Ranch High School

2nd
Caroline Hsu
Connor Huffman
The Village High School

3rd
Gabriel Ajaegbu
Kaden Sanders
Alief Elsik High School

4th
Linda Wu
Victoria Hu
Seven Lakes High School

5th
Mercy Solis
Venus Marroquin
Cypress Lakes High School

6th
Laasya Gandikota
Prachi Rajput
Seven Lakes High School

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Malia Curry
J. Frank Dobie High School

2nd
Caleb Adams
Hasting High school

3rd
Abigail Egbujor
Alief Elsik High School

4th
Risha Patel
Stephen F Austin High School

5th
Alexis Voisin
St Agnes Academy

6th
Kaden Sanders
Alief Elsik High School

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 33

Place
Team
School

1st
Anastasia Sewell
Cypress Lakes High School

2nd
Karen Cui
Jordan High School

3rd
Misbah Aziz
Clear Brook High School

4th
Sofia Esteban
Seven Lakes High School

5th
Aqsa Babar
Clear Brook High School

6th
Aditri Chowdhury
Seven Lakes High School

IX - International Extemp

Number of Entries: 34

Place
Team
School

1st
Jaylon Ma
Tompkins High School

2nd
Devon Schwartz
Stratford

3rd
Daniel Rupawalla
Tompkins High School

4th
Hannah Aaronson
Tompkins High School

5th
Tanmya Tripathi
The Woodlands High School

6th
Manas Pathak
Seven Lakes High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 44

Place
Team
School

1st
Loukya Kotla
Tompkins High School

2nd
Olivia Lopes
Seven Lakes High School

3rd
Isabelle Wills
Clear Brook High School

4th
Daniel Rupawalla
Tompkins High School

5th
Zara Sellick
Lake Travis High School

6th
Apolline Brossard
Memorial High School

POI - Program Oral Interpretation

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Oluwadara Adebanjo
Alief Elsik High School

2nd
Arleth Gonzalez
Cypress Ridge High School

3rd
Latifah Adesina
Alief Elsik High School

4th
Gabriel Ajaegbu
Alief Elsik High School

5th
Kaylee Flowers
Alief Elsik High School

6th
Abigail Egbujor
Alief Elsik High School

WSD - World Schools Debate

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Jessye Fan
Jaya Khandelwal
Aarya Parmar
Audrey Wang
Anna Huang
William P. Clements High School

2nd
Wills Leighton
Kaveen Shah
Jack Monday
Anthony Gonzalez
Alexander Farahbod
The Kinkaid School

Semis
Daniela Paul
Gabe Torres
Nicholas Ng
Clear Brook High School

Semis
Adith Gangalakunta
Kaustubh Sonawane
Meghna Subramanium
Priyanka Gupta
Plano West Sr High School

Quarters
Karyss Nichols
Lauren Baltazar
Diksha Kurwa
Roseliane Corona
Rayn Majeed
Cy-Fair High School

Quarters
Claire Zhu
Sherry Long
Aishu Anbuchezhiyan
Sanika Agarwalla
Meera Thamaran
The Hockaday School

Quarters
Nitya Batchu
Mariana De la Garza
Anna Barrientos
Sophie Saeedi
Seven Lakes High School

Quarters
Neha Rao
Alice Qiang
Saniah Ahmad
Seven Lakes High School