Hebron Standard

11/5/21-11/6/21
Number of Schools: 42

VCong - Congress

Number of Entries: 60

Place
Team
School

1st
Prisha Vithalani
Jasper HS

2nd
Sanjana Arulkumaran
Plano East Sr. High

3rd
Kate Carline
Rock Hill HS

4th
Nitya Nadella
Southlake Carroll

5th
Gabriel Villarreal
Flower Mound High School

6th
Asmit Panda
Centennial HS

7th
Aditi Anakala
Centennial HS

8th
Tishya Banka
Jasper HS

9th
Rachana Venugopal
Flower Mound High School

10th
Andrew Jones
Centennial HS

11th
Joachim Mampilli
Centennial HS

12th
Bryan Hong
Jasper HS

VLD - Lincoln Douglas

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Faith Choate
Grapevine High School

2nd
Jannat Verma
Lovejoy High School

Semis
Anika Doddamane
Plano East Sr. High

Semis
Vinod Venkataraman
Plano West Sr High School

Quarters
Sebastian Bourbon
Denton Guyer High School

Quarters
Adam Kesselman
Greenhill School

Quarters
Dakota Poehler
McKinney High School

Quarters
Suhani Jampala
Newman Smith

VPF - Public Forum

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Owen Morris
Amey Sharma
Flower Mound High School

2nd
Bailey Koh
Vivek Yarlagedda
Southlake Carroll

Semis
Arav Chedda
Aryan Aneesh
Centennial HS

Semis
Maneh Davityan
Eran Karmon
Crescenta Valley High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 41

Place
Team
School

1st
Kate Carline
Rock Hill HS

2nd
Adelaide Parker
West High School SLC

3rd
Kaaviya Shenbaharaman
Jasper HS

4th
Sophia Wei
Jasper HS

5th
Ananya Singh
Centennial HS

6th
Pranav Gorty
Plano East Sr. High

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Alexandra Thomas
Rock Hill HS

2nd
Angela Chen
NCSSM

3rd
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

4th
Aimee Gonzalez
B.L. Gray Junior High School

5th
Anika Iyer
Jasper HS

6th
Bryson Coffey
Timber Creek HS

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Bayleigh Gann
Rock Hill HS

2nd
Tej Bhoga
Centennial HS

3rd
Bettina Devadoss
Prestonwood Christian Academy

4th
Alan Howard
B.L. Gray Junior High School

5th
Jiaxi Jesse He
Jasper HS

6th
Bindu Upadrashta
Rock Hill HS

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Prisha Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Olivia Schlamp
Southlake Carroll

3rd
Surina Kishinchandani
Southlake Carroll

4th
Bettina Devadoss
Prestonwood Christian Academy

5th
Christopher Lorde
Plano West Sr High School

6th
Shirley Yang
Prestonwood Christian Academy

IEX - International Extemp

Number of Entries: 23

Place
Team
School

1st
Keith Maben
Wilcox High School

2nd
Katherine Lee
Jasper HS

3rd
Anirudh Prasanna
Plano West Sr High School

4th
Pranav Kalakuntla
Jasper HS

5th
Cash Mendenhall
West High School SLC

6th
Dhruv Manoj
Plano East Sr. High

OO - Original Oratory

Number of Entries: 27

Place
Team
School

1st
Sachin Shetty
Phillips Exeter Academy

2nd
Arissa Rahman
Richardson High School

3rd
Vedha Vaddaraju
Plano West Sr High School

4th
Vibha Chemangunta
Plano East Sr. High

5th
Prisha Bhat
Plano East Sr. High

6th
Joachim Mampilli
Centennial HS

WSD - World Schools

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Aditi Singh
Amey Kashyap
Avinash Chivakula
Jackson Harper
Jessica John
Flower Mound High School

2nd
Suman Behera
Ava Raines
Nakiyah Borsadwala
Ida Harried
Shivani Gupta
Flower Mound High School

Semis
Ananya Bommareddy
Heewon Kim
Sofia Walbom
Flower Mound High School

Semis
Sanika Agarwalla
Ariana Wang
Diya Hegde
Evita Nino
Sidney Murray
The Hockaday School