McNeil Round Up

11/5/21-11/6/21
Number of Schools: 33

CD - Congressional Debate

Number of Entries: 47

Place
Team
School

1st
Achyut Nair
Seven Lakes High School

2nd
Henry Dieringer
L C Anderson High School

3rd
Aagya Ghimire
Round Rock High School

4th
Carson Turner
Round Rock High School

5th
Vince Pham
Westwood

6th
Juliana Franco
Seven Lakes High School

7th
Kris-chand Dey
Round Rock High School

8th
Trinity Sutherland
Lake Travis High School

VLD - Varsity Lincoln Douglas Debate

Number of Entries: 35

Place
Team
School

1st
Sohali Vaddula
Round Rock High School

2nd
Sandali Srivastava
Westwood

Semis
Zachary Bolash
Round Rock High School

Semis
Anya Yaksh
Westwood

Quarters
Nikihil Weerakoon
James Bowie High School

Quarters
Amos Seidemann
L C Anderson High School

Quarters
Nathan Stein
L C Anderson High School

Quarters
Isabella Sanchez
Louis D. Brandeis

VCX - Varsity Policy Debate

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Johnpaul Buwule
Aidan Cheely
Hendrickson High School

2nd
Mahin Naveen
Rithik Polavaram
Westwood

Semis
Allison Chavarria
Gabby O'Donnell
Hendrickson High School

Semis
Rishi Hariharaprasad
Naade Jamali
Louis D. Brandeis

VPF - Varsity Public Forum

Number of Entries: 15

Place
Team
School

1st
Afsaneh Masoumi
Melanie Garza
Hendrickson High School

1st
Ramya Nambala
Nayeon Kim
Vista Ridge High School

Semis
Cory Chang
Kai Levy
Lake Travis High School

Semis
Daniel Guo
Luke Holmes
Strake Jesuit College Preparatory

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 33

Place
Team
School

1st
Meghna Ittycheria
Lake Travis High School

2nd
Aditya Iyengar
Washington High School

3rd
Olivia Yang
Westwood

4th
Sneha Bhale
Westwood

5th
Melanie Garza
Hendrickson High School

6th
Katie Field
L C Anderson High School

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Srivaishnavi Marreddy
Westwood

2nd
Anna Irmetova
Westwood

3rd
Gray Suh
Round Rock High School

4th
Carter Hull
L C Anderson High School

5th
Annika Anand
Westwood

6th
Anushka Yadav
Round Rock High School

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Amy Haselhorst
Round Rock High School

2nd
Tanishka Gupta
Round Rock High School

3rd
Maya Quiroz
A and M Consolidated High School

4th
Charlize Stone
Lake Travis High School

5th
Chinonso Obiefule
Round Rock High School

6th
Kelsey Lind
L C Anderson High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Jaanak Prashar
Jordan High School

2nd
Aavni Kuppusamy
Westlake

3rd
Fareeda Akewusola
Kingwood High School

4th
Tanisha Banerjee
Lake Travis High School

5th
Ashlyn Story
Lake Travis High School

6th
Helen Payan
L C Anderson High School

WSD - World Schools Debate

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Paarth Jamdagneya
Jay Datla
Arham Kundi
Emmanuel Roy
Saathvik Chepyala
TAMS

2nd
Dylan Scott
Maxime Girou
Campbell Moore
Westlake

Semis
Rhea Kanuparthi
Yash Nayak
Akshay Vemulapalli
Joesh Nayak
Allen High School/Lowery Freshman Center

Semis
Maya Keddington
Avenlea Johnson
Sona Venkat
Jordan High School