University of North Texas

10/30/20-10/31/20
Number of Schools: 24

CD - Congress

Number of Entries: 23

Place
Team
School

1st
Wesley Barrett
Rock Hill HS

2nd
Kate Carline
Rock Hill HS

3rd
Jackson Elliott
Trivium Academy

4th
Avinash Chivakula
Flower Mound High School

5th
Francisco Ramirez
Trivium Academy

6th
Raegen McDonald
Northwest HS

PF - Public Forum

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Hannah Lewis
Clint Stalnaker
Colleyville Heritage High School

2nd
Ankur Sikder
Jaanvi Shah
Coppell High School

Semis
Romeer Pillay
Adeel Syed
Westlake

Semis
Sharanya Gupta
Hanyu Wei
Westwood

VCX - Varsity CX

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Justin Burns
Aarin Jain
Jesuit College Prep

2nd
Ethan Williams
Gabriel Skariah
Jesuit College Prep

Semis
Lawrence Jin
Varun Ratnasabapathy
Jesuit College Prep

Semis
Shahina Chatur
Judy Zhu
Colleyville Heritage High School

VLD - Varsity LD

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Arush Adabala
Greenhill School

2nd
Prithiv Premkumar
Westwood

Semis
Joey Rogers
Marcus High School

Semis
Emmanuel Roy
Coppell High School

Quarters
Siya Sangani
Coppell High School

Quarters
Faith Choate
Grapevine High School

Quarters
Abhinaya Lakkureddi
Colleyville Heritage High School

Quarters
Fatima Rizvi
Colleyville Heritage High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Avinash Chivakula
Flower Mound High School

2nd
Joseph Sharp
Byron Nelson High School

3rd
Wesley Barrett
Rock Hill HS

4th
Katie Falcon
Westwood

5th
Taylor Moon
Royse City High School

6th
Maya Thakur
Flower Mound High School

DI - Dramatic

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Natalia Martinez
Richard B King HS

2nd
Steven Franco
Northwest HS

3rd
Analysia Hernandez
Winston Churchill HS

4th
Isaac Bohls
Northwest HS

5th
Divya Ravindra
Coppell High School

6th
Casey Simpson
Agoura High School

INF - Informative

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Audrey Weisburd
Westlake

2nd
Addison Cummings
Westlake

3rd
Kathrynn Carlton
Klein High School

4th
Tanisha Padhi
Flower Mound High School

5th
Tatum Forbes
McKinney North High School

6th
Sarah Ryan
Westlake

OO - Original Oratory

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Dia Atluri
Coppell High School

2nd
Casey Simpson
Agoura High School

3rd
Griffin LaMar
Byron Nelson High School

4th
Audrey Weisburd
Westlake

5th
Montana Prather
Northwest HS

6th
Charles From
Northwest HS