Princeton

9/11/20-9/12/20
Number of Schools: 20

CONG - Congressional Debate

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Raghav Ramki
Jasper HS

2nd
Kaitlyn Hou
Jasper HS

3rd
Abhinav Chellury
Jasper HS

4th
Atharv Kulkarni
Jasper HS

5th
Srjana Srivatsa
Jasper HS

6th
Lizzie Myers
Prosper High School

LD - Lincoln Douglas

Number of Entries: 45

Place
Team
School

1st
Aidan Atkins
Strake Jesuit College Preparatory

2nd
Anushka Saini
Westwood

Semis
Haylee Plumley
Austin SFA High School

Semis
Vratin Mankidy
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Brian Jeon
Westwood

Quarters
Anya Yaksh
Westwood

Quarters
Shreya Tiwari
Westwood

Quarters
Vail Chen
Strake Jesuit College Preparatory

CX - Policy

Number of Entries: 12

Place
Team
School

Finals
Micah Sturgeon
Geoffrey McMain
Wylie Sr High School

Finals
Harmony Moura Burk
Lylliam Oquel
Aubrey High School

Semis
Mekayla Bible
Leslie Goodman
China Spring High School

Semis
Zachary Stansbery
Thomas Thompson
Hallsville Speech and Debate

PF - Public Forum

Number of Entries: 30

Place
Team
School

1st
Satvik Mahendra
Brady Zeng
Jasper HS

2nd
Brennan Lee
Brian Zhou
Jasper HS

Semis
Lavik Jain
Athul Mohanram
Centennial HS

Semis
Arjun Ramprasad
Kartike Chawla
Centennial HS

Quarters
Elsa Koppell
Sebastian Brock
Arcadia High School

Quarters
Vedha Vaddaraju
Anika Damle
Jasper HS

Quarters
Ellery Yates
Gwen Graham
Austin SFA High School

Quarters
Abhiram Tadepalli
Aryan Aneesh
Centennial HS

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Gabriel Bo
Jasper HS

2nd
Madeline Tsao
Jasper HS

3rd
Kyle Letterer
Jasper HS

4th
Ishita Shah
Allen High School/Lowery Freshman Center

5th
Amina Syed
Jasper HS

6th
Albert Jiang
Jasper HS

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Cole Buzbee
Hallsville Speech and Debate

2nd
Esther Afangideh
Wylie Sr High School

3rd
Raven Umeh
Wylie Sr High School

4th
Sophia Zhang
Jasper HS

5th
Manha Haque
Jasper HS

6th
Danielle Wang
Jasper HS

IX - International Extemp

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Wesley Barrett
Rock Hill HS

2nd
Brennan Lee
Jasper HS

3rd
Kaaviya Shenbaharaman
Jasper HS

4th
Joseph Sharp
Byron Nelson High School

5th
Andy Qin
Jasper HS

6th
Anna Helterbrand
Jasper HS

OO - Original Oratory

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Gabriel Bo
Jasper HS

2nd
Griffin LaMar
Byron Nelson High School

3rd
Kate Carline
Rock Hill HS

4th
Joshua Li
Jasper HS

5th
Amina Syed
Jasper HS

6th
Mishika Govil
Flower Mound High School