Plano Senior High School

8/28/20-8/29/20
Number of Schools: 31

PCD - Plano Congressional Debate

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Katy Lin
Southlake Carroll

2nd
Neil Gupta
Plano West Sr High School

3rd
Tejas Bansal
Plano West Sr High School

4th
Atharv Kulkarni
Jasper HS

5th
Julia Duan
Jasper HS

6th
Kaitlyn Hou
Jasper HS

7th
Bryson Frank
Prestonwood Christian Academy

8th
Justin Rho
Plano West Sr High School

LD - Lincoln Douglas Debate

Number of Entries: 44

Place
Team
School

1st
Varsha Gande
Greenhill School

2nd
Ramateja Mettu
Greenhill School

Semis
Krish Mysoor
Greenhill School

Semis
Reid Pinckard
Mount Pleasant High School

Quarters
Krutin Devesh
Greenhill School

Quarters
Kelly Meng
Greenhill School

Quarters
Arush Adabala
Greenhill School

Quarters
Hamsika Gorty
Plano East

CX - Policy Debate

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Zachary Jones
Joshua Smith
Lindale High School

2nd
Shahina Chatur
Judy Zhu
Colleyville Heritage High School

Semis
Rahul Penumetcha
Joseph-Charles D'Antuono
Plano East

Semis
Evan Wang
Andrew Lind
Dallas Highland Park High School

PF - Public Forum Debate

Number of Entries: 24

Place
Team
School

1st
Eesha Suri
Shriya Punreddy
Southlake Carroll

2nd
Neel Kanamangala
Jay Namdhari
Plano East

Semis
Satvik Mahendra
Brady Zeng
Jasper HS

Semis
Kendall Carll
Thomas Pottinger
Lovejoy High School

Quarters
Ray Chu
Byron Li
Jasper HS

Quarters
Sahil Chiniwala
Jenny Kim
Coppell High School

Quarters
Darren Sung
Alexander Parachini
Plano West Sr High School

Quarters
Eesha Bethi
Neha Boyapati
Southlake Carroll

PDX - Plano Domestic Extemp

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Eric Ryan
Plano West Sr High School

2nd
Shriya Bhat
Plano East

3rd
Anirudh Prasanna
Jasper HS

4th
Farah Nishat
Centennial HS

5th
Montana Prather
Northwest HS

6th
Natasha Banga
Coppell High School

PDI - Plano Dramatic Interp

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Kaylee Frazier
Grapevine High School

2nd
Steven Franco
Northwest HS

3rd
Ryan Wang
Lovejoy High School

4th
Makaidyn Osburn
Lubbock High School

5th
Catherine Doherty
Southlake Carroll

6th
Rachel Bradburry
Grapevine High School

PHI - Plano Humorous Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Signy Ackermann
Grapevine High School

2nd
Matthew Gutowski
Grapevine High School

3rd
Camden Johnson
Grapevine High School

4th
Emma Biebighauser
Grapevine High School

5th
Amina Syed
Jasper HS

6th
Bettina Devadoss
Prestonwood Christian Academy

PIX - Plano International Extemp

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Gabriel Bo
Jasper HS

2nd
Evelyn Huang
Louis D. Brandeis

3rd
Connelly Cowan
Mount Pleasant High School

4th
Kaitlyn Hou
Jasper HS

5th
Amogh Anoo
Plano West Sr High School

6th
Joseph Sharp
Byron Nelson High School

POO - Plano Original Oratory

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Gabriel Bo
Jasper HS

2nd
Shriya Bhat
Plano East

3rd
Vibha Chemangunta
Plano East

4th
Zoya Makkar
Plano East

5th
Aryan Kapoor
Plano West Sr High School

6th
Taryn Sutherlin
Lovejoy High School

PPOI - Plano Program Intep

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Joshua Timmons
Greenhill School

2nd
Kaylee Frazier
Grapevine High School

3rd
Deja Thomas
J. Frank Dobie High School

4th
Jude Wheatley
Lovejoy High School

5th
Megan Liu
Greenhill School

6th
Garrett Beckman
Lovejoy High School

WS - Worlds Schools Debate

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Aamir Mohsin
Rishik Bethi
Saaketh Chennaiahgari
Ameera Hussain
Southlake Carroll

2nd
Naz Soysal
Mia Xia
Mili Pathak
The Hockaday School

Semis
Varun Mukund
Jeannette Yang
Ashley Shan
Jothi Gupta
Emily Hu
Greenhill School

Semis
Darasimi Adeyemo
Adramy Fall
Arnav Bhatia
Alex Beres
Southlake Carroll