TFA Stratford Spartan Tournament

10/8/21-10/9/21
Number of Schools: 32

CONG - Congressional Debate

Number of Entries: 49

Place
Team
School

1st
Grace Fyfe
Spring Woods High School

2nd
Iris Cheng
Seven Lakes High School

3rd
Aizaz Bokhari
William P. Clements High School

4th
Sachit Devaraj
Tompkins High School

5th
Denver Tran
Seven Lakes High School

6th
Keshav Kumar
Tompkins High School

7th
Parth Nikumbh
Seven Lakes High School

8th
Aadya Singh
Seven Lakes High School

LD - Lincoln Douglas

Number of Entries: 42

Place
Team
School

1st
Kyren Khairah
William P. Clements High School

2nd
Nathan Wei
Strake Jesuit College Preparatory

Semis
Antonio Arguelles
Clear Lake High School

Semis
Ibraheim Maudood
Clear Lake High School

Quarters
Rohit Satish
Elkins High School

Quarters
Marco Ma
William P. Clements High School

Quarters
Joshua Adegoke
Challenge Early College High School

Quarters
Michael French
Clear Brook High School

CX - Policy

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Layla Nguyen
Minh Le
Langham Creek

2nd
Christopher Salha
Jeremy Tu
Memorial High School

Semis
Ishaan Muchhala
Pratham Setia
Elkins High School

Semis
Joyce Qian
Jason Li
Memorial High School

PF - Public Forum

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Jeffrey Song
Justin Zhang
Seven Lakes High School

2nd
Arnav Mehta
Ethan Liu
Seven Lakes High School

Semis
Jackie Ku
John Sexton
Strake Jesuit College Preparatory

Semis
Cooper Parcus
Bond Hassen
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Jason Zhao
Shriman Thandra
Seven Lakes High School

Quarters
Ryder Tang
Wenzhuo Zhang
The Kinkaid School

Quarters
Kishlaya Rastogi
Andrew Lu
William P. Clements High School

Quarters
Ziana Sundrani
Somya Mehrotra
William P. Clements High School

DA - Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Anabelle Evans
Nicole Gee
Foster High School

2nd
Kaiden Crismon
Brayden Havard
Montgomery

3rd
Jayden Medellin
Nasim Aleem
Jersey Village High School

4th
Aditri Chowdhury
Prachi Rajput
Seven Lakes High School

5th
Ivanna Rueda
Violet Hardy
Jordan High School

6th
Harrison Fortson
Zacaria Washington
Jersey Village High School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 42

Place
Team
School

1st
Grace Fyfe
Spring Woods High School

2nd
Iris Cheng
Seven Lakes High School

3rd
Hannah Aaronson
Tompkins High School

4th
Daniel Rupawalla
Tompkins High School

5th
Meghana Kunapareddy
Tompkins High School

6th
Kate Njeru
Seven Lakes High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 25

Place
Team
School

1st
Victoria Hu
Seven Lakes High School

2nd
Denise Marin
Spring Woods High School

3rd
Audrey Canter
Grapevine High School

4th
Hamza Mir
Foster High School

5th
Aeon Chen
Tompkins High School

6th
Kaiden Crismon
Montgomery

DUO - Duo Interpretation

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Ella Holland
Signy Ackermann
Grapevine High School

2nd
Ellis Wesley
Katy Deml
Grapevine High School

3rd
Ethan Ratcliff
Joshua Mireles
Jersey Village High School

4th
Linda Wu
Victoria Hu
Seven Lakes High School

5th
Laasya Gandikota
Prachi Rajput
Seven Lakes High School

6th
Audrey Canter
William Hogan
Grapevine High School

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Signy Ackermann
Grapevine High School

2nd
Brayden Havard
Montgomery

3rd
Emma Biebighauser
Grapevine High School

4th
Nadia Esatell
Spring Woods High School

5th
Isaiah Liggins
Spring Woods High School

6th
Linda Wu
Seven Lakes High School

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Aditri Chowdhury
Seven Lakes High School

2nd
Ethni Mena-Ajakpovi
Katy Taylor High School

3rd
Kennadi Rushing
Spring Woods High School

4th
Justin Schnitzer
Langham Creek

5th
Vivienne Luu
Katy Taylor High School

6th
Sofia Barreda
Langham Creek

IX - International Extemp

Number of Entries: 22

Place
Team
School

1st
Aizaz Bokhari
William P. Clements High School

2nd
Max Liu
Tompkins High School

3rd
Liliana Molis
Friendswood High School

4th
Shriman Thandra
Seven Lakes High School

5th
Sidharth Nair
Seven Lakes High School

6th
Nitya Batchu
Seven Lakes High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Meghana Kunapareddy
Tompkins High School

2nd
Hana Perez
Tompkins High School

3rd
Kate Njeru
Seven Lakes High School

4th
Olivia Lopes
Seven Lakes High School

5th
Holley Russell
Spring Woods High School

6th
Kareena Antony
Clear Lake High School

POI - Program Oral Interpretation

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Arleth Gonzalez
Cypress Ridge High School

2nd
Zackary Krause
Bridgeland High School

3rd
Rozelle Mary Tulalian
Jordan High School

4th
Ella Holland
Grapevine High School

5th
Signy Ackermann
Grapevine High School

6th
Kaitlyn Rieder
Cypress Ridge High School

WSD - World Schools Debate

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Sean Anderson
Nathan Ashworth
Elizabeth Lemke
Grapevine High School

2nd
Hannah Aaronson
Max Liu
Neha Allada
Varsha Natarajan
Sarthak Das
Tompkins High School

Semis
Marshall Prince
Madelynn Lamon
Sebastian Garcia
Friendswood High School

Semis
Shreya Marimuthu
Jada Ogueh
Avenlea Johnson
Angela Liu
Madison Graner
Jordan High School

Quarters
Sloane Knox
Sage Ray
Ilse Rocha
Harmony School of Advancement

Quarters
Mehak Uppal
Tyler Crivella
Lorraine Meneses
Ruthav Sadali
Nitya Batchu
Seven Lakes High School

Quarters
Alden Leow Yuen Bin
Khoa Le
Luis Carvajal Picott
Nathan Oentoro
Seven Lakes High School

Quarters
Jessye Fan
Jaya Khandelwal
Aarya Parmar
William P. Clements High School