Jack C. Hays Hawkoween Classic

10/30/21
Number of Schools: 26

SC - Student Congress

Number of Entries: 32

Place
Team
School

1st
Joshua Walkingstick
Claudia Taylor Johnson High School

2nd
Jonathan Tubb
Saint Mary's Hall

3rd
Allison Podanoffsky
Smithson Valley High School

4th
Brian Martinez
Claudia Taylor Johnson High School

5th
Tracy Li
Westwood

6th
Santiago Malpica Calleja
Vista Ridge High School

7th
Edward Anderson
Saint Mary's Hall

8th
Rowen Hamilton
Smithson Valley High School

CX - CX Debate

Number of Entries: 19

Place
Team
School

1st
Lucy Loehr
Rohan Malhotra
Liberal Arts and Science Academy

2nd
Samantha Low
Eleanor Barrett
Liberal Arts and Science Academy

Semis
Isaiah Duvvuri
Shauri Yedavalli
Hendrickson High School

Semis
Aseel Rawashdeh
Walker Gossett
L C Anderson High School

Quarters
Lorelei Dapper
Lucas Castillo-West
Liberal Arts and Science Academy

Quarters
Ella Williams
Chloe Kwan
Liberal Arts and Science Academy

Quarters
Kirthi Korattur
Chloe Bao
Liberal Arts and Science Academy

Quarters
Sydney Condron
Eliana Legatt
Liberal Arts and Science Academy

LD - LD Debate

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Alexandra Coulter
Westlake

2nd
Adrita RayChaudhuri
McNeil High School

Semis
Joel Robertson
La Vernia High School

Semis
Anastasia Keeler
Westlake

Quarters
Lola Shmeis
Austin SFA High School

Quarters
Dayton McKay
East Central High School

Quarters
Ben Hoffman
L C Anderson High School

Quarters
Rohan Sthanu
McNeil High School

PF - PF Debate

Number of Entries: 36

Place
Team
School

1st
Ava Dasari
Kate Ren
Westwood

2nd
Kaavya Yalamanchili
Piper Domsch
L C Anderson High School

Semis
Laya Yalamanchili
Zachary Domsch
L C Anderson High School

Semis
Pranav Rao
Minh Pham
Vista Ridge High School

Quarters
Joshua Herring
Iliana Aquino
Austin SFA High School

Quarters
Yash Saboo
Cyrus Aly
BASIS San Antonio Shavano

Quarters
Brian Shim
Aneesh Kondagunturi
Westlake

Quarters
Jyotsna Arunkumar
Ariel Sun
Westwood

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 45

Place
Team
School

1st
Jonathan Tubb
Saint Mary's Hall

2nd
Eli Craddock
Dripping Springs High School

3rd
Lizzie Galassini
Dripping Springs High School

4th
Maya Hay
Hendrickson High School

5th
Ella Meyer
Boerne High School

6th
Baden Russell
L C Anderson High School

DI - Dramatic

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Jack Rykert
Saint Mary's Hall

2nd
Sam Mayers
Westlake

3rd
Amanda Perez
Judson High School

4th
Jake Broyles
Dripping Springs High School

5th
Hannah Killey
Judson High School

6th
Briana Newson
Judson High School

DUET - Duet Acting

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Aaron Anderson
Julianne Chapa
Judson High School

2nd
Jackie Coleman
Naudia Mayers
Judson High School

3rd
Jordan Mireles
Anthony Mireles
Judson High School

4th
Mary Hooper
Leah Snipes
Judson High School

5th
Danae Jackson
Raina Roberts
Judson High School

6th
Briana Newson
Emerson Curtis
Judson High School

DUO - Duo Interpretation

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Aaron Anderson
Elijah Walker
Judson High School

2nd
Amanda Perez
Mary Hooper
Judson High School

3rd
Azula Hunter-Thiam
Eveleigh Jennings
Wimberley High School

4th
Julianne Chapa
Nadia Myers
Judson High School

5th
Ariel Gonzalez
Danae Jackson
Judson High School

6th
Amethyst Garcia
Sophia Alvarado
Judson High School

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 41

Place
Team
School

1st
Emma Haines
Boerne Champion High School

2nd
Ella Meyer
Boerne High School

3rd
Brady Klein
La Vernia High School

4th
Kaitlyn Nash
Hendrickson High School

5th
Isha Konda
L C Anderson High School

6th
Waleed Haider
Austin Peace Academy

HI - Humorous

Number of Entries: 13

Place
Team
School

1st
Sam Mayers
Westlake

2nd
Ben Cruz
Saint Mary's Hall

3rd
Jake Broyles
Dripping Springs High School

4th
Jadon Demetri
James Bowie High School

5th
Eli Craddock
Dripping Springs High School

6th
Danae Jackson
Judson High School

INF - Informative

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Angus McGoon
Saint Mary's Hall

2nd
Lara Weissmann
Saint Mary's Hall

3rd
Neela Swartz
Westlake

4th
Carissa Ceasor
Medina Valley High School

5th
Brianna Williams
Hendrickson High School

6th
Caitlyn Dorsey
Dripping Springs High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Aya Kasim
Medina Valley High School

2nd
Grace Ogden
Saint Mary's Hall

3rd
Ria Mehta
Saint Mary's Hall

4th
Kathleen Benson
Saint Mary's Hall

5th
Alanna Howlett
L C Anderson High School

6th
Yahia Salman
Vista Ridge High School

POI - Program Oral Interp

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Aaron Anderson
Judson High School

2nd
Kathleen Benson
Saint Mary's Hall

3rd
Elijah Walker
Judson High School

4th
Kathy He
Reagan HS

5th
Adele Davidson
Saint Mary's Hall

6th
Sophie Holder
Saint Mary's Hall

WSD - World Schools Debate

Number of Entries: 7

Place
Team
School

1st
Daniel Hearne
Brett Banks
Chase Menjivar
Lizzie Galassini
Dripping Springs High School

2nd
Annika Hagen
Julia Fensel
Ava Maples
Westlake