Austin SFA Fall Classic

10/22/21-10/23/21
Number of Schools: 17

CD - Congressional Debate

Number of Entries: 21

Place
Team
School

1st
Charlotte Delany
McNeil High School

2nd
Baden Russell
L C Anderson High School

3rd
Nadine Aulia
Flower Mound High School

4th
Rachana Venugopal
Flower Mound High School

5th
Julia Low
James Bowie High School

6th
Henry Dieringer
L C Anderson High School

VLD - Varsity LD Debate

Number of Entries: 28

Place
Team
School

1st
Prithiv Premkumar
Westwood

2nd
Miller Roberts
Westlake

Semis
Anshul Gulati
McNeil High School

Semis
David Li
Westwood

Quarters
Nikihil Weerakoon
James Bowie High School

Quarters
Ben Hoffman
L C Anderson High School

Quarters
Adrita RayChaudhuri
McNeil High School

Quarters
Anya Yaksh
Westwood

VPF - Varsity PF Debate

Number of Entries: 30

Place
Team
School

1st
Jackie Ku
John Sexton
Strake Jesuit College Preparatory

2nd
Walker Turley
Harrison Hastings
Strake Jesuit College Preparatory

Semis
Afsaneh Masoumi
Melanie Garza
Hendrickson High School

Semis
Arjun Chimata
Jonathan Daniel
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Daniel Guo
Luke Holmes
Strake Jesuit College Preparatory

Quarters
Millen Wadhwa
Nikhil Kasturi
Westlake

Quarters
Ava Dasari
Kate Ren
Westwood

Quarters
Jyotsna Arunkumar
Ariel Sun
Westwood

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 18

Place
Team
School

1st
Kendall Meachum
L C Anderson High School

2nd
Melanie Garza
Hendrickson High School

3rd
Baden Russell
L C Anderson High School

4th
Rachana Venugopal
Flower Mound High School

5th
Akhila Rajesh
Westwood

6th
Olivia Drew
L C Anderson High School

FX - Foreign Extemp

Number of Entries: 12

Place
Team
School

1st
Audrey Fife
Hendrickson High School

2nd
Jackson Harper
Flower Mound High School

3rd
Lucas Flores
Hendrickson High School

4th
Ethan Nguyen
Hendrickson High School

5th
Amey Kashyap
Flower Mound High School

6th
Yash Tate
James Bowie High School

INFO - Informative

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Lara Borges
L C Anderson High School

2nd
Aditri Chowdhury
Seven Lakes High School

3rd
Brianna Williams
Hendrickson High School

4th
Aavni Kuppusamy
Westlake

5th
Melissa Hernandez-Garza
L C Anderson High School

6th
Afsaneh Masoumi
Hendrickson High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Anishka Ande
Flower Mound High School

2nd
Sydney Fulton
L C Anderson High School

3rd
Isabelle Sasi
Flower Mound High School

4th
Ethan Nguyen
Hendrickson High School

5th
Aavni Kuppusamy
Westlake

6th
Letzy Hurtado
North Mesquite High School

POI - Program Oral Interp

Number of Entries: 11

Place
Team
School

1st
Hadley Wenk
Westlake

2nd
Zoe Disler
L C Anderson High School

3rd
Fernando Bahena
North Mesquite High School

4th
Samantha Martin
L C Anderson High School

5th
Lara Borges
L C Anderson High School

6th
Sydney Fulton
L C Anderson High School