Plano Clark

8/27/21-8/28/21
Number of Schools: 30

CD - Congressional Debate

Number of Entries: 41

Place
Team
School

1st
Katy Lin
Southlake Carroll

2nd
Kate Carline
Rock Hill HS

3rd
Arjun Raman
Westwood

4th
Amit Konda
Plano West Sr High School

5th
Raghav Ramki
Plano East Sr. High

6th
Neil Gupta
Plano West Sr High School

7th
Suden Prashar
Jasper HS

8th
Shrey Bahl
Plano West Sr High School

LD - Lincoln Douglas Debate

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Leah Yeshitila
Garland High School

2nd
Enya Pinjani
Southlake Carroll

3rd
Pranav Kaginele
Southlake Carroll

3rd
Samhith Dharani
Southlake Carroll

CX - Policy Debate

Number of Entries: 8

Place
Team
School

PF - Public Forum Debate

Number of Entries: 20

Place
Team
School

1st
Eesha Suri
Shriya Punreddy
Southlake Carroll

2nd
Nikhil Reddy
Anbu Subramanian
Southlake Carroll

Semis
Hannah Lewis
Clint Stalnaker
Colleyville Heritage High School

Semis
Brady Zeng
Satvik Mahendra
Plano West Sr High School

Quarters
Adeline Fellona
Anna White
Abilene Wylie

Quarters
Joshua Ninan
Beomjun Kim
Hebron High School

Quarters
Aaryan Tomar
David Cui
Jasper HS

Quarters
Ryder Tang
Wenzhuo Zhang
The Kinkaid School

DX - Domestic Extemp

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Charles Hou
Plano West Sr High School

2nd
Kyle Letterer
Plano West Sr High School

3rd
Neil Gupta
Plano West Sr High School

4th
Madeline Tsao
Plano West Sr High School

5th
Amina Syed
Plano West Sr High School

6th
Anirudh Prasanna
Plano West Sr High School

DI - Dramatic Interp

Number of Entries: 16

Place
Team
School

1st
Sophia Mathison
South Grand Prairie High School

2nd
Max Blackwell
Plano West Sr High School

3rd
Gavin Marsicano
South Grand Prairie High School

4th
Shreya Jariwala
South Grand Prairie High School

5th
Jayla Gossett
Grand Prairie High School

6th
Alexandra Thomas
Rock Hill HS

DA - Duet Acting

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Ella Holland
Signy Ackermann
Grapevine High School

2nd
Paris Smith
Sophia Mathison
South Grand Prairie High School

3rd
Chisom Aguwa
Kristian Adams
South Grand Prairie High School

4th
Haven Harkins
Shreya Jariwala
South Grand Prairie High School

5th
Gavin Marsicano
Sara Sala
South Grand Prairie High School

6th
Bryce Tygart
Malaki Perez
South Grand Prairie High School

HI - Humorous Interp

Number of Entries: 14

Place
Team
School

1st
Signy Ackermann
Grapevine High School

2nd
Jayla Gossett
Grand Prairie High School

3rd
Sara Sala
South Grand Prairie High School

4th
Virginia Hinojosa
South Grand Prairie High School

5th
Paris Smith
South Grand Prairie High School

6th
Jiaxi Jesse He
Jasper HS

INFO - Informative

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Anirudh Prasanna
Plano West Sr High School

2nd
Prisha Bhat
Plano East Sr. High

3rd
Sam Haggerty
Plano West Sr High School

4th
Michael Wong
Grapevine High School

5th
William Hogan
Grapevine High School

6th
Shirley Yang
Prestonwood Christian Academy

IX - International Extemp

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Gabriel Bo
Plano West Sr High School

2nd
Samra Khan
Plano East Sr. High

3rd
Justin Zhu
Plano West Sr High School

4th
Amit Konda
Plano West Sr High School

5th
Kaaviya Shenbaharaman
Jasper HS

6th
Brennan Lee
Plano West Sr High School

OO - Original Oratory

Number of Entries: 10

Place
Team
School

1st
Joshua Li
Plano West Sr High School

2nd
Gabriel Bo
Plano West Sr High School

3rd
Amina Syed
Plano West Sr High School

4th
Kataria Gaut
Garland High School

5th
Purvi Weerasinghe
Denton Guyer High School

6th
Jazmine Singh
Jasper HS