Lindale

9/16/20-9/19/20
Number of Schools: 68

VCONG - Varsity Congressional Debate

Number of Entries: 57

Place
Team
School

1st
Surya Dasgupta
All Saints Episcopal School

2nd
Olivia Orren
Tyler Lee Debate

3rd
Charles Hou
Plano West Sr High School

4th
Leo Yu
Plano West Sr High School

5th
Mitsuki Jiang
Bellaire

6th
Neil Gupta
Plano West Sr High School

7th
Nathan Evenhar
Centennial HS

8th
Adithya Karthik
Plano West Sr High School

9th
Kelly Hu
Plano West Sr High School

10th
Shaanti Dasgupta
All Saints Episcopal School

11th
Duncan South
Plano Senior

12th
Sohm Chheda
Centennial HS

13th
Reeya Shah
Plano West Sr High School

14th
Manav Makhija
Centennial HS

15th
Nayla Morshed
Vines High School

16th
Jackeline Zapata
Tuloso Midway High School

VLD - Varsity Lincoln Douglas Debate

Number of Entries: 59

Place
Team
School

1st
Enya Pinjani
Southlake Carroll

2nd
Samhith Dharani
Southlake Carroll

Semis
Joshua Dawit
Garland High School

Semis
Cristina Capriglione
Southlake Carroll

Quarters
Vimal Sebastian
Garland High School

Quarters
Robert Hale
Riverfield Day School

Quarters
Anthony Orellana
Mount Pleasant High School

Quarters
Murphy Jones
Burleson Centennial HS

Octos
Dhruv Shetty
Coppell High School

Octos
Hunniya Ahmad
Coppell High School

Octos
Casey Angell
Princeton High School

Octos
Aaditya Ganesan
Westwood HS

Octos
Aalaya Gurram
John Paul II

Octos
Daniel Herrera
Byron Nelson High School

Octos
Aarushi Bhardwaj
Centennial HS

Octos
Aarush Sathu
Southlake Carroll

VCX - Varsity Policy Debate

Number of Entries: 31

Place
Team
School

1st
Vishal Narra
Brandon Shin
Westwood HS

2nd
Connelly Cowan
Taryn Thurman
Mount Pleasant High School

Semis
Ryan Sharp
Taylor Hubbs
Mount Pleasant High School

Semis
Isabella LoCicero
Hunter Steelman
North Lamar High School

Quarters
David Park
Neon Zheng
Midway High School

Quarters
Tajvir Singh
Andrew Mao
Lovejoy High School

Quarters
Daniel Bunting
Caroline Erb
Aledo High School

Quarters
Daniel Lamping
Shruti Subramaniyan
Lovejoy High School

VPF - Varsity Public Forum Debate

Number of Entries: 43

Place
Team
School

1st
Shreeya Gogia
Bailey Koh
Southlake Carroll

2nd
Aamir Mohsin
Aakash Kurapati
Southlake Carroll

Semis
Aditya Kumar
Michael Chen
Plano West Sr High School

Semis
Eesha Bethi
Neha Boyapati
Southlake Carroll

Quarters
Kendall Carll
Thomas Pottinger
Lovejoy High School

Quarters
Sharukh Showkath
Samir Iyer
Plano West Sr High School

Quarters
Grace Wang
Meghna Subramanium
Plano West Sr High School

Quarters
Shivam Siddaiya
Farhan Buvvaji
Plano West Sr High School

DX - Domestic Extemporaneous Speaking

Number of Entries: 44

Place
Team
School

1st
Charles Hou
Plano West Sr High School

2nd
Leo Yu
Plano West Sr High School

3rd
Eric Ryan
Plano West Sr High School

4th
Adithya Karthik
Plano West Sr High School

5th
Sanjay Amirthraj
Westwood HS

6th
Conny Cai
Plano Senior

DI - Dramatic Interpretation

Number of Entries: 40

Place
Team
School

1st
Tristan Flores
Harlingen High School

2nd
James Garcia
Tuloso Midway High School

3rd
Aaron Blount
Harlingen HS South

4th
Kole Kibler
Harlingen HS South

5th
Rian Magner
Reagan HS

6th
Lauren Bender
Harlingen High School

HI - Humorous Interpretation

Number of Entries: 28

Place
Team
School

1st
Bruce Gonzales
Harlingen HS South

2nd
Annabella Mosher
Marian Hope Academy

3rd
Tristan Flores
Harlingen High School

4th
Summer Lucio
Harlingen High School

5th
Katie Eanes
Reagan HS

6th
Kidman Ip
Kidman Ip

INFO - Informative Speaking

Number of Entries: 26

Place
Team
School

1st
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Julia Lin
Plano Senior

3rd
Taryn Sutherlin
Lovejoy High School

4th
Cecilia Nguyen
Keller High School

5th
Tiffany Hwang
Plano East Sr. High

6th
Surina Kishinchandani
Southlake Carroll

IX - International Extemporaneous Speaking

Number of Entries: 37

Place
Team
School

1st
Anushka Kumar
Plano West Sr High School

2nd
Kelly Hu
Plano West Sr High School

3rd
Pranav Pattatathunaduvil
Plano West Sr High School

4th
Surya Dasgupta
All Saints Episcopal School

5th
Gargi Rakhade
Bellaire

6th
Sohm Chheda
Centennial HS

OO - Original Oratory

Number of Entries: 33

Place
Team
School

1st
Shriya Bhat
Plano East Sr. High

2nd
Aryan Kapoor
Plano West Sr High School

3rd
Vibha Chemangunta
Plano East Sr. High

4th
Zoya Makkar
Plano East Sr. High

5th
Christina Banda
Harlingen High School

6th
Ryan Wang
Lovejoy High School

POI - Program Oral Interpretation

Number of Entries: 17

Place
Team
School

1st
Tristan Flores
Harlingen High School

2nd
Devin Claudio
Harlingen HS South

3rd
Charlotte Hughes
Harlingen High School

4th
Emily Stoutjesdyk
Keller High School

5th
Benjamin Trevino
Harlingen High School

6th
Marysa Lozano
Tuloso Midway High School